متن خبر

به عنوان یک راننده Uber چه انتظاری داریم

به عنوان یک راننده Uber چه انتظاری داریم

اخباربه عنوان یک راننده Uber چه انتظاری داریم
شناسهٔ خبر: 268825 -
خبرکاو:

یک سدان مشکی <a href= که در کنارش «اوبر» نقاشی شده است. " width="1920" height="1080">
MOZCO Mateusz Szymanski/Shutterstock.com

من نزدیک به پنج سال است که اوبر را رانندگی می کنم. به عنوان یک کنسرت جانبی شروع شد و در طول همه‌گیری به شغل تمام وقت من تبدیل شد. مردم سوالات زیادی از رانندگان Uber خود دارند، به خصوص اگر بخواهند یکی شوند. در اینجا پاسخ های رایج ترین سؤالات مسافران من در مورد رانندگی برای Uber آمده است.

توجه: اگرچه من فقط می توانم به طور خاص برای تجربه خودم به عنوان راننده Uber صحبت کنم، بسیاری از این پاسخ ها احتمالاً برای سرویس های مشابه مانند Lyft و DoorDash نیز صدق می کنند.

از رانندگی اوبر چقدر درآمد دارید؟

پنل های خورشیدی و انبوهی پول نقد
RomanR/Shutterstock.com

بیشترین سوالی که مسافران اوبر از من می‌پرسند این است که «چقدر پول در می‌آوری؟» همیشه کمی ناراحتم می کند، زیرا پرسیدن این سوال از یک غریبه کاملاً بی ادبانه به نظر می رسد. و پاسخ هرگز برای هیچ کس، از جمله خود من، راضی کننده نیست. زیرا همه چیز به زمان رانندگی، محل رانندگی، مدت زمانی که می روید و میزان شلوغی آن بستگی دارد. با توجه به تجربه من، بسته به این عوامل، می توانید انتظار داشته باشید که از 14 تا 35 دلار در ساعت درآمد کسب کنید.

البته برخی از زمان های رانندگی سود بیشتری نسبت به سایرین دارند. به عنوان مثال، رانندگان یک شبه آخر هفته معمولاً بیشترین درآمد را در هر ساعت در منطقه من دارند. این احتمالاً به دلیل تعداد بالای سوارانی است که از اوبر برای بازگشت ایمن به خانه پس از یک شب نوشیدنی استفاده می کنند و کمبود نسبی رانندگانی که مایل به بیدار ماندن تا دیروقت هستند.

اوبر چندین ابزار دارد که به شما امکان می‌دهد هنگام کار برنامه‌ریزی کنید تا درآمد و انگیزه‌های خود را به حداکثر برسانید تا سفرهای بیشتری را انجام دهید، در ساعات اوج مصرف وارد شوید و در مکان مناسبی باشید تا سفرهایی را که نیاز دارید انجام دهید تا رانندگی ارزش دردسر را داشته باشد.

رانندگان اوبر چگونه حقوق می گیرند؟

رانندگان مستقیماً از اوبر به حساب های بانکی خود سپرده دریافت می کنند. می توانید این کار را طوری تنظیم کنید که به صورت هفتگی به صورت رایگان از طریق برنامه یا وب سایت Uber انجام شود. علاوه بر این، می توانید تمام درآمدهای خود را در هر زمان با هزینه پردازش نقد کنید. اوبر به شما امکان می دهد درآمد خود را تا پنج بار در روز نقد کنید.

آیا اوبر پس‌زمینه را تحلیل می‌کند؟

آره. هنگامی که برای رانندگی ثبت نام می کنید، اوبر یک تحلیل پس زمینه انجام می دهد. علاوه بر این، شرکت به طور دوره‌ای تحلیل پیشینه را تکرار می‌کند تا مطمئن شود که شما هنوز واجد شرایط رانندگی برای این سرویس هستید. اوبر گزارش وسایل نقلیه موتوری و تحلیل سوابق جنایی را برای همه رانندگان اجرا می کند.

گاهی اوقات سواران از من می پرسند که آیا محکومیت جنایی یا سوابق رانندگی بد آنها را از رانندگی برای اوبر باز می دارد، و من پاسخ را نمی دانم. وب‌سایت رسمی اوبر در مورد اینکه چه چیزی باعث رد صلاحیت می‌شود تا حدودی مبهم است. با این حال، بیان می‌کند که محکومیت‌ها برای جنایات فاحش مانند تجاوز جنسی و قتل، مادام‌العمر رد صلاحیت هستند.

برای رانندگی با اوبر به چه نوع ماشینی نیاز دارید؟

زمانی که من برای اولین بار در سال 2018 رانندگی Uber را شروع کردم، به یاد می‌آورم که الزامات این بود که یک ماشین باید 9 سال یا جدیدتر باشد و دارای چهار در برای رانندگی با Uber X (متداول‌ترین سطح اوبر) باشد. با این حال، اکنون راهنمایی بسیار گسترده تر است. تا زمان نگارش این مقاله، الزامات یک وسیله نقلیه Uber در سالت لیک سیتی به شرح زیر است:

وسیله نقلیه 15 ساله یا جدیدتر

وسیله نقلیه چهار در

سالم و بدون آسیب آرایشی

بدون برند تجاری

قبل از ثبت نام مطمئن شوید که الزامات خودروی محلی Uber خود را تحلیل کرده اید.

احمقانه ترین چیزی که تا به حال هنگام رانندگی برای اوبر دیده اید چیست؟

دوستان شاد در حال تفریح ​​در صندلی عقب ماشین.
جیکوب لوند/Shutterstock.com

گاهی اوقات سوارکاران عاشق شنیدن یک داستان خوب هستند. اگر به طور منظم رانندگی می‌کنید، برخی از افراد از شما می‌خواهند که "احمقانه‌ترین تجربه" خود را هنگام رانندگی برای اوبر بگویید. اما، حداقل برای من، این واقعاً آن ماجرایی نیست که بیشتر مردم می‌خواهند در تصوراتشان باشد. اینطور نیست که اتفاق جالبی نمی افتد. فقط این است که هیچ چیز دیوانه کننده ای اتفاق نمی افتد.

گاهی اوقات با افراد جالبی صحبت می کنید. گاهی اوقات، شما به جایی خواهید رفت که هرگز نرفته اید. در مواقع دیگر، به یک مکان دور خواهید رفت. اما، بیشتر افراد را به محل کار می برید، آنها را از خواربار فروشی می برید، آنها را در ایستگاه قطار یا فرودگاه پیاده می کنید، آنها را از یک نمایندگی خودرو تحویل می گیرید و با خیال راحت از بار برمی گردانید. این چیزهای پیش پا افتاده ای است که وقتی مردم می پرسند اغلب از اعتراف آن خجالت می کشم. من در نظر گرفته ام که داستانی از ماجراجویی و هیجان بسازم تا آنچه را که امیدوار بودند به آنها بدهم.

آیا تا به حال هنگام رانندگی با اوبر احساس ناامنی می کنید؟

نه. من هرگز هنگام رانندگی با اوبر احساس ناامنی نکرده ام. من در طول سال‌ها شخصیت‌های مبهمی، برخی خزنده‌ها و افرادی داشته‌ام که باعث ناراحتی من در صندلی عقبم شده‌اند. اما هرگز احساس نکرده ام که کسی به من حمله کند، ماشینم را بدزدد، مرا ببرد یا هر چیزی شبیه این. مواردی وجود داشته که در جاده احساس ناامنی کرده ام. با این حال، این به دلیل ترافیک، شرایط آب و هوایی و سایر حوادثی بود که در دنیای واقعی اتفاق می‌افتند و هیچ ارتباطی با اوبر ندارند.

با این اوصاف، می‌دانم که اگر زمانی احساس خطر یا ناامنی کنم، می‌توانم هر زمان که بخواهم به هر دلیلی سفر را تمام کنم. اوبر همچنین چندین ویژگی ایمنی را در برنامه به شما می دهد تا در صورت بروز شرایط اضطراری به شرکت هشدار دهد.

آیا Uber Drivers پیمانکاران مستقل هستند یا کارمندان؟

رانندگان کارمندان اوبر نیستند. ما پیمانکاران مستقل هستیم. رانندگان از برنامه Uber برای ورود به سیستم، مطابقت با سواران، دریافت حقوق و نه چیزهای فراتر از آن استفاده می کنند. ارتباط ما با شرکت ارتباط یک پلتفرم برای کاربر آن است، نه ارتباط یک کارفرما با یک کارمند.

لازم به ذکر است که تلاش های دولتی برای تغییر این رابطه صورت گرفته است. به عنوان مثال، کالیفرنیا قانونی وضع کرد که رانندگان اوبر را به عنوان کارمند طبقه بندی می کرد. با این حال، رای دهندگان در آن ایالت، استثنایی را برای Uber از این قانون تایید کردند. قوانین آینده ممکن است رابطه رانندگان با اوبر را تغییر دهد، اما در حال حاضر، ما پیمانکاران مستقل باقی می‌مانیم.

آیا اوبر برای بنزین و مسافت پیموده شده به شما بازپرداخت می کند؟

اوبر قیمت بنزین یا مسافت پیموده شده خودروهای ما را به رانندگان بازپرداخت نمی کند. به عنوان پیمانکاران مستقل، رانندگان تمام هزینه های مالکیت و راه اندازی وسیله نقلیه را متحمل می شوند.

چگونه رتبه راننده Uber خود را بالا نگه دارید؟

دست‌های مردی <a href= که تلفن هوشمند را در دست گرفته و پیام «تجربه خود را رتبه‌بندی کنید» باز است. " width="1920" height="1080" data-crediturl="https://www.shutterstock.com/image-photo/hipster-man-hands-holding-smart-phone-599217467" data-credittext="panuwat phimpha/Shutterstock.com" src="https://www.reviewgeek.com/pagespeed_static/1.JiBnMqyl6S.gif" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">
panuwat phimpha/Shutterstock.com

در حال حاضر امتیاز من 4.96 از 5 ستاره است. رتبه بندی ها بر اساس 500 سفر گذشته است. وقتی مردم از من می پرسند چگونه رتبه خود را تا این حد بالا نگه می دارم، چیز زیادی برای گفتن ندارم زیرا واقعاً نمی دانم. بهترین چیزی که می توانم به دست بیاورم قوانین ساده زیر است که از آنها پیروی می کنم:

ماشین خود را تمیز نگه دارید : هیچکس نمی‌خواهد سوار اوبر کثیف شود. حداقل هفته ای یکبار وسیله نقلیه خود را بشویید و جاروبرقی بکشید و مرتباً تمام سطوح و پانل ها را پاک کنید.

بوی خوب ماشینتان را حفظ کنید : انسان ها بوی بدی می دهند و ماشین شما را بدبو می کنند. این فقط یک واقعیت زندگی است. من یک بطری اسپری اوزیوم را در ماشینم نگه می‌دارم و در شروع هر شیفت اوبر به داخل آن دوز سالم می‌دهم. به علاوه، وقتی مسافرانی دارید که وسیله نقلیه شما را بدبو می کنند، به کارتان می آید. ممکن است بوی بدی داشته باشید - دئودورانت بپوشید! این ممکن است توصیه بدیهی به نظر برسد، اما من چندین سوار از بوی بدن رانندگان قبلی شکایت داشته ام.

فقط زمانی که با او صحبت می شود صحبت کنید : همه نمی خواهند با راننده Uber خود صحبت کنند، و زمانی که فردی سعی می کند آرامش و آرامشی را از روزگار خود خارج کند، بیش از حد پرحرفی و شخصی بودن، تجربه او را خراب می کند. وقتی شخصی سوار ماشین من می شود، با نام به او سلام می کنم، مقصد را تأیید می کنم و سفر را شروع می کنم. اگر آنها می خواهند چت کنند، من در مورد هر چیزی که آنها دوست دارند چت می کنم. اگر آنها چیزی نگویند، من چیزی نمی گویم.

تلفن خود را خاموش نگه دارید : از آنجایی که در حال اجرای برنامه ای از تلفن خود هستید، ممکن است عجیب به نظر برسد. اما منظورم این است که وقتی مسافری در ماشین دارید تماس های شخصی نگیرید. پیامک نده و رانندگی کن به هیچ وجه با گوشی خود تعامل نکنید که باعث شود سوارتان فکر کند به جاده توجه نمی کنید. گاهی اوقات ممکن است نیاز باشد در حالی که شخص دیگری هنوز سوار است، تماس دریافتی از یک مسافر دریافت کنید، اکثر مردم آن را می بخشند. اما، فقط چت کردن با دوستان خود در حالی که قرار است به ترافیک توجه داشته باشید، مشتریان را تا حد زیادی از دست می دهد.

با مردم مهربان باشید : باز هم، این به نظر یک توصیه واضح است. اما ممکن است از داستان های ترسناک برخی از افراد در مورد رانندگان Uber خود شگفت زده شوید. گستاخ بودن همیشه باعث می شود که امتیاز خود را بالا ببرید.

پخش موسیقی سرد : من در طول سال ها انواع مختلفی از موسیقی را برای مسافرانم تجربه کرده ام. بهترین چیزی که به ذهنم رسید، یک فهرست پخش از موسیقی دستگاهی با شدت کم است. پخش آهنگ های مورد علاقه شما ممکن است بهترین تجربه را برای سوارکاران شما فراهم نکند. به علاوه، آرام نگه داشتن همه افراد (به خصوص خودتان) تا حد امکان با موسیقی آرام بخش، همیشه روز شما را بهتر می کند.

طبق تجربه من، امتیاز پنج ستاره پیش فرضی است که اکثر کاربران به رانندگان می دهند. اگر در یک سفر چیزی کمتر از پنج ستاره دریافت کنید، مشکلی پیش آمده است. و احتمالاً می دانید که کدام سوارکار قبل از پایان سفر کمتر از پنج ستاره به شما می دهد.

رانندگان اوبر به چه نوع بیمه ای نیاز دارند؟

اوبر از رانندگان می خواهد که پوشش بیمه ای خود را در وسایل نقلیه خود حفظ کنند - این به طور کلی به این معنی است که شما به "پوشش کامل" نیاز دارید. تعریف پوشش کامل از حوزه قضایی به حوزه قضایی دیگر متفاوت است. اما به طور کلی باید بیمه نامه ای داشته باشید که شامل بیمه جامع، بیمه مسئولیت و بیمه نامه باشد.

با این حال، اوبر به طور جداگانه هر سواری را نیز خود بیمه می کند. و باید توجه داشت که بسیاری از بیمه نامه های شرکت های بیمه خودرو، خساراتی را که هنگام ورود راننده به Uber رخ می دهد پوشش نمی دهد. با این حال، بیشتر شرکت‌ها برای تکمیل پوشش Uber، بیمه راننده را به اشتراک می‌گذارند. قبل از اینکه وارد جاده شوید، حتماً تحلیل کنید که آیا خط‌مشی شخصی شما شامل مسئولیت سهم سواری می‌شود یا خیر.

پیامدهای مالیاتی راننده اوبر بودن چیست؟

زن در حال ثبت رسید با گوشی هوشمند.
Yavdat/Shutterstock.com

اوبر مالیات بر درآمد ایالتی یا فدرال را از دستمزد رانندگان کسر نمی کند. به عنوان یک پیمانکار مستقل، مسئولیت رسیدگی به پیامدهای مالیاتی درآمد شما بر عهده شم است. اگر در اوبر به عنوان یک کنسرت جانبی کار می کنید، ممکن است به این معنا باشد که از کارفرمای تمام وقت خود بخواهید مالیات اضافی را از چک حقوق شما کسر کند - اما کسر معمول شما ممکن است بدهی مالیاتی شما را پوشش دهد.

همچنین ممکن است لازم باشد مالیات های سه ماهه را به دولت فدرال ارسال کنید. اگر به طور تمام وقت در اوبر کار می کنید و هیچ چیز دیگری، قطعاً می خواهید این کار را انجام دهید، پس وقتی فصل مالیات فرا می رسد، مبلغ هنگفتی بدهکار نیستید. اطمینان حاصل کنید که رسیدهای خود را نگه دارید و به برخی از برنامه های مالی خوداشتغالی مانند QuickBooks (iOS، Android) نگاه کنید تا مطمئن شوید که به عمو سام به همان اندازه (یا کم) که نیاز دارید می پردازید.

اگر در سفر اوبر حادثه ای رخ دهد چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که در حین رانندگی Uber تصادفی رخ می دهد، با آن به همان روشی رفتار کنید که باید با هر حادثه دیگری برخورد کنید. فقط زمانی که بتوانید با خیال راحت این کار را انجام دهید، حادثه را به اوبر گزارش دهید. اگر شما مقصر حادثه هستید، اوبر به شما اجازه می دهد از بیمه خود یا بیمه خود برای پوشش خسارت استفاده کنید. اگر در عرض سه سال در سه تصادف که تقصیر شماست، از روی سکو معلق می شوید.

آیا رانندگی با اوبر ارزشش را دارد؟

راننده خندان در حال صحبت با مسافر زن.
Snapic_PhotoProduction/Shutterstock.com

مردم اغلب این سؤالات را از من می پرسند، زیرا آنها به فکر تبدیل شدن به رانندگان اشتراکی هستند. (چه برای Uber یا نه - و من فرض می‌کنم که بسیاری از پاسخ‌های من تا حدودی در مورد سایر سرویس‌های اشتراک‌گذاری سواری مانند Lyft و DoorDash نیز صدق می‌کند.) وقتی آنها در نهایت به این سوال بزرگ می‌رسند که آیا باید تلاش کنند یا نه، من همیشه می گویند که آنها باید مناسب باشند و به جاده بروند. خیلی سریع متوجه خواهید شد که آیا این چیزی است که از آن لذت می برید. و در کنار مقداری پول بنزین و چند ساعت از وقت خود، ریسک زیادی برای کشف کردن آن انجام نمی دهید.

من آن را هم لذت بخش و هم منبع درآمد قابل اعتمادی می دانم، چه در جای دیگر کار کنم یا نه. من به‌صورت پاره‌وقت در اوبر رانندگی کرده‌ام، در حالی که تمام‌وقت کار می‌کنم، از آن به‌عنوان منبع درآمد در یک دوره‌ی خوداشتغالی استفاده می‌کنم، تنها منبع درآمدم در بیشتر دوره‌های همه‌گیری بود، و اکنون هم به یک کنسرت جانبی ادامه می‌دهم. من تمام وقت برای Review Geek می نویسم.

این برای من کار می کند زیرا عاشق رانندگی، گوش دادن به موسیقی، پادکست و کتاب های صوتی، صحبت با مردم و رفتن به مکان هایی هستم که قبلاً هرگز نرفته ام. من به خصوص از بیرون بودن و تماشای مناظر هیجان انگیز مانند شهرها، کوه ها، بیابان ها، جنگل ها و همه جاهایی که طی پنج سال گذشته برای رانندگی با اوبر سفر کرده ام، لذت می برم. به علاوه، وقتی اوبر را رانندگی می‌کنید، با افرادی از سراسر جهان که به شهر شما می‌آیند ملاقات می‌کنید، که برای مردی مثل من واقعاً جالب است.

رانندگی با اوبر همچنین احساس مرکزی بودن در جامعه را ایجاد می کند. اکثریت قریب به اتفاق افرادی که برای Uber به آنها سوار می شوید، همسایگان گسترده شما هستند. شما درک بسیار بهتری از محل زندگی خود خواهید داشت، نه فقط به این دلیل که خیابان ها را به خوبی یاد خواهید گرفت، بلکه به این دلیل که مردم را از نزدیک تر می شناسید. به علاوه، رانندگی با اوبر شما را به بخشی حیاتی از زیرساخت خدمات منطقه خود تبدیل می کند، که مسئولیت بی اهمیتی نیست.

چگونه برای Drive برای Uber ثبت نام می کنید؟

می توانید برای رانندگی در Uber در Uber.com ثبت نام کنید یا برنامه Uber Driver را در دستگاه تلفن همراه خود دانلود کنید.

در اپ استور اپل دانلود کنیدآن <a href= را در Google Play دریافت کنید" class="download-button android" data-pagespeed-lazy-src="https://www.reviewgeek.com/wp-content/themes/lsm/img/android_badge.png" src="https://www.reviewgeek.com/pagespeed_static/1.JiBnMqyl6S.gif" onload="pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);" onerror="this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);">

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است