سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

به روز رسانی ویندوز 11 مجموعه ای از اصلاحات را برای نقص منوی استارت، باگ چت ویدیویی و موارد دیگر اعمال می کند.

(اعتبار تصویر: TechRadar) ویندوز 11 به‌تازگی به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده است که با تعداد زیادی رفع اشکال برای نسخه‌های 23H2 و 22H2، از جمله حل مشکلی که بر چت‌های ویدیویی تأثیر می‌گذارد و مشکل در منوی استارت، ارائه شده است. پچ KB5034204 به‌تازگی در دسترس قرار گرفت، اما لازم به ذکر است که این یک به‌روزرسانی پیش‌نمایش است، پس هنوز به طور موثر در نسخه بتا است. همانطور که گفته شد، ...
به روز رسانی ویندوز 11 روی لپ تاپ در دفتر نمایش داده می شود
(اعتبار تصویر: TechRadar)

ویندوز 11 به‌تازگی به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده است که با تعداد زیادی رفع اشکال برای نسخه‌های 23H2 و 22H2، از جمله حل مشکلی که بر چت‌های ویدیویی تأثیر می‌گذارد و مشکل در منوی استارت، ارائه شده است.

پچ KB5034204 به‌تازگی در دسترس قرار گرفت، اما لازم به ذکر است که این یک به‌روزرسانی پیش‌نمایش است، پس هنوز به طور موثر در نسخه بتا است.

همانطور که گفته شد، یکی از اصلی ترین راه‌حل‌ها در اینجا، رفع اشکال مربوط به تماس‌های ویدیویی است – حالا این یکی از بین رفته است، این تماس‌ها باید قابل اعتمادتر باشند. ( پس اگر به هر طریقی با پایداری چت ویدیویی مشکل داشتید، امیدواریم بعد از این به‌روزرسانی دیگر اینطور نباشد).

اگر یک جفت هدفون صوتی بلوتوث کم مصرف (BLE) دارید، ممکن است هنگام پخش موسیقی با افت صدا مواجه شده باشید - این مشکل نیز با KB5034204 حل شده است. همچنین، مشکل تماس‌های تلفنی بلوتوث - جایی که صدا از طریق رایانه شخصی شما عبور نمی‌کند، زمانی که به تماس در رایانه پاسخ می‌دهید - به طور مشابه برطرف شده است.

یکی دیگر از اشکالاتی که مایکروسافت برطرف کرده است، کار نکردن عملکرد جستجو در منوی Start است.

مایکروسافت همچنین مشکلی را حل کرده است که در آن عیب‌یاب‌ها از کار می‌افتند – از آنجایی که شما فقط زمانی یک عیب‌یاب را اجرا می‌کنید که در حال تلاش برای حل مشکل سیستم ویندوز 11 خود هستید. به ما گفته شده است که این اشکال هنگام استفاده از برنامه Get Help رخ می دهد.

تعداد زیادی اصلاحات دیگر نیز وجود دارد، از جمله یکی برای گالری در فایل اکسپلورر که به این معنی است که نمی‌توانید یک راهنمای ابزار را ببندید (یک نقص کوچک، اما آزاردهنده). برای فهرست کامل اصلاحات اجرا شده، سند پشتیبانی مایکروسافت را تحلیل کنید.


تجزیه و تحلیل: از شانس استفاده کنید - یا نه؟

آیا باید به‌روزرسانی پیش‌نمایش را دانلود کنید؟ این موضوعی است که قبلاً درباره آن بحث کرده‌ایم، و پاسخ کوتاه احتمالاً اینطور نیست - مگر اینکه واقعاً به یکی از راه‌حل‌های ارائه‌شده نیاز داشته باشید.

همانطور که ذکر شد، به‌دلیل ماهیت خود، یک به‌روزرسانی پیش‌نمایش هنوز تمام نشده است به همین دلیل است که این به‌روزرسانی‌ها به‌عنوان اختیاری علامت‌گذاری شده‌اند و به‌طور خودکار به رایانه شما ارسال نمی‌شوند (شما باید به‌صورت دستی آن‌ها را از Windows Update دانلود کنید). به طور خلاصه، احتمال اشتباه بیشتر با به‌روزرسانی پیش‌نمایش وجود دارد.

با این حال، اگر شما یکی از کاربران ویندوز 11 هستید که با مشکل تشدیدکننده‌تری مانند تماس‌های ویدیویی یا پخش موسیقی پخش جریانی شما از بین رفته است، ممکن است تصمیم بگیرید که نصب به‌روزرسانی به احتمال زیاد ارزش این خطر را دارد (که باید یک خطر محدود باشد. به هر حال – این به‌روزرسانی‌ها در این مرحله تقریباً انجام شده‌اند).

این نکته دیگری است که باید در نظر داشته باشید - چون آنها تقریباً تمام شده اند، لازم نیست مدت زیادی منتظر بمانید تا به روز رسانی انباشته کاملاً تمام شده ماه آینده برسد. در این صورت، این پیش نمایش به آپدیت فوریه ویندوز 11 تبدیل می شود که در 13 فوریه منتشر شده است، پس اکنون تنها چند هفته دیگر باقی مانده است.

به طور کلی، احتمالاً ارزش آن را دارد که دست نگه دارید، مگر اینکه در حال حاضر چیزی وجود داشته باشد که واقعاً شما را آزار دهد (ببخشید جناس) در ویندوز 11، و این یکی از آن اصلاحات فهرست شده است.

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید ...

دارن یک فریلنسر است که اخبار و آپشن های TechRadar (و گاهی اوقات T3) را در طیف گسترده‌ای از موضوعات محاسباتی از جمله پردازنده‌ها، پردازنده‌های گرافیکی، سخت‌افزارهای مختلف دیگر، VPN، آنتی‌ویروس و غیره می‌نویسد. او در بهترین بخش از سه دهه در مورد فناوری نوشته است و در اوقات فراغت خود کتاب می نویسد (اولین رمان او - "می دانم شام آخر چه کردید" - توسط Hachette UK در سال 2013 منتشر شد).

خبرکاو