سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بهترین لنزهای عکاسی بدون آینه 2023

ihnaa.png
هانا استرایکر / How-To Geek به‌روزرسانی، 2023/04/28: ما توصیه‌های خود را تحلیل کرده‌ایم و مطمئن هستیم که این لنزها هنوز بهترین لنزهای دوربین بدون آینه هستند که می‌توانید بخرید. در سال 2023 در لنز دوربین بدون آینه به دنبال چه چیزی باشیم لنزهای SLR بدون آینه که در اینجا فهرست می‌کنیم با انواع نیازهای عکاسی مطابقت دارند، اما آپشن های خاصی وجود دارد که همه آنها به اشتراک گذاشته‌اند. آنها در برابر ضربه و آب ...
شخصی <a href= که با دوربین نیکون از پارک عکس می گیرد" width="1920" height="1080">
هانا استرایکر / How-To Geek

به‌روزرسانی، 2023/04/28: ما توصیه‌های خود را تحلیل کرده‌ایم و مطمئن هستیم که این لنزها هنوز بهترین لنزهای دوربین بدون آینه هستند که می‌توانید بخرید.

در سال 2023 در لنز دوربین بدون آینه به دنبال چه چیزی باشیم

لنزهای SLR بدون آینه که در اینجا فهرست می‌کنیم با انواع نیازهای عکاسی مطابقت دارند، اما آپشن های خاصی وجود دارد که همه آنها به اشتراک گذاشته‌اند. آنها در برابر ضربه و آب و هوا مقاوم هستند. آنها دارای شیشه درجه یک در داخل هستند. و همه آنها تصاویر شگفت انگیزی تولید می کنند.

این لنزها یکی از بهترین لنزهای بدون آینه موجود از تولیدکنندگان برتر هستند، پس به خاطر داشته باشید که قیمت آنها مطابق با آن خواهد بود - اما ما در صورت لزوم، جایگزین های ارزان قیمت را توصیه می کنیم.

پیشرفت‌ها در فناوری SLR بدون آینه به این معنی است که حتی لنز استاندارد 50 میلی‌متری f/1.8 شما کیلومترها جلوتر از لنزی است که برای اولین DSLR خود دریافت کرده‌اید. به‌ویژه پرایم‌های استاندارد نیکون و سونی، تصاویر عالی ارائه می‌دهند. لنزهای اینجا حتی پیشرفته تر هستند.

هنگام خرید لنز، به چیزی که عکاسی می کنید فکر کنید. چه فواصل کانونی بیشترین کاربرد را دارد؟ آیا باید به اکشن نزدیک شوید یا بیشتر فیلمبرداری خود را در استودیو انجام می دهید؟ لنزی که خریداری می کنید، به خصوص اگر با بودجه مشخصی کار می کنید، به کاری که در اکثر مواقع انجام می دهید بستگی دارد.

به عنوان مثال، یک پرایم 85 میلی‌متری، برای پرتره‌ها بسیار عالی عمل می‌کند، اما ممکن است برای یک عکاس حیات وحش دسترسی کافی نداشته باشد. زوم فوق عریض 15-35 میلی‌متری می‌تواند به کیف یک عکاس معماری گفت ه شود.

اگر معمولاً در نور طبیعی عکاسی می کنید، لنزهایی با دیافراگم بازتر در نظر بگیرید. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند نور بیشتری به لنز وارد کنید و در موقعیت‌های نور کم‌تر به صورت دستی عکس بگیرید. سیستم‌های بدون آینه همچنین به شما امکان می‌دهند ISO را بسیار بالا ببرید. این توانایی افزایش یافته برای استفاده از نور موجود برای فردی مانند عکاس خبرنگاری که در حال عکاسی در حال پرواز است، مهم است.

مانند هر قطعه دنده دیگری، شما نیز چیزی می خواهید که به خوبی ساخته شده باشد. بسیاری از لنزهای موجود در این فهرست ، تثبیت‌کننده تصویر، آب‌بندی آب‌وهوا و مقاومت در برابر ضربه را افزایش می‌دهند تا لرزش دوربین را کاهش داده و در شرایطی کمتر از ایده‌آل عکاسی کنید.

چه به تازگی به حالت بدون آینه تغییر کاربری داده باشید و چه به دنبال ابزار انتخابی بعدی برای اضافه کردن به کیت خود هستید، در اینجا برخی از بهترین لنزهای SLR بدون آینه موجود در بازار آورده شده است.

مطالب مرتبط: چرا لنزهای دوربین خوب بسیار مهم هستند؟

Canon RF 15-35mm F2.8 L IS USM در زمینه بنفش
Canon

طرفداران

آب بندی آب و هوا

دیافراگم ثابت عریض f/2.8

تثبیت کننده تصویر

سازگار با فیلترهای پیچ دار

منفی

گران است

فقط برای کاربران Canon در دسترس است

لنز RF 15-35mm F2.8 L Canon یک لنز زوم زاویه باز همه کاره با حداکثر دیافراگم عالی، تثبیت کننده تصویر، و وضوحی است که مردم از سری لنزهای L کانن انتظار دارند. محدوده کانونی 15 تا 35 میلی‌متر به شما امکان می‌دهد از زوایای فوق عریض تا 35 میلی‌متر استانداردتر عکاسی کنید و برای کارهای معماری، فضای داخلی و عکاسی پرتره خلاقانه عالی است.

این اولین لنز بومی در این محدوده زوم برای خط بدون آینه کانن است که نسبت به همتای DSLR خود که به 16 میلی‌متر در انتهای عریض می‌رسد، زاویه بازتری ارائه می‌دهد. همچنین دیافراگم ثابت f/2.8 را با آن زاویه باز جفت می کند.

یک امتیاز - می‌تواند فیلترهای پیچ‌دار را ببرد، چیزی که معمولاً با لنزهای به این عریض دریافت نمی‌کنید. این ویژگی‌ها و آب‌بندی آب‌وهوا، یک لنز چندمنظوره را می‌سازد که به هر کیت ارزش می‌افزاید.

بهترین لنز بدون آینه واید

Canon RF 15-35mm F2.8 L

این زوم بالای خط کانن، عکس‌های با زاویه باز خیره‌کننده در فواصل کانونی متعدد ارائه می‌دهد.

Sony FE 12-24mm F2.8 G Master در زمینه آبی
سونی

طرفداران

زاویه متغیر فوق العاده

برای ویدیو خوب است

حداکثر دیافراگم f/2.8

ساخت و ساز درجه یک

تصاویر واضح، حتی کاملا باز و در زوایای بازتر

منفی

بسیار گران است

فیلترهای اتصال جلو را نمی گیرد

فقط برای استفاده با پایه سونی E

سونی همچنان با لنز FE 12-24mm F2.8 G Master شهرت خود را برای اپتیک عالی به دست می آورد. با ارائه دیافراگم ثابت گسترده برای این محدوده زوم در f/2.8، 12-24 میلی‌متر گفت ه‌ای محکم به خط G Master است.

عکاسان معماری و داخلی این لنز را دوست خواهند داشت و فاصله کانونی 24 میلی متری آن را به گزینه خوبی برای فیلمبرداری تبدیل می کند. مانند بسیاری از لنزهای بدون آینه سطح بالا، این لنز فوق عریض برای محافظت بیشتر در برابر آب و هوا آب بندی شده است.

علیرغم لنز فوق عریض، که می تواند اعوجاج بشکه و عدم وضوح در دیافراگم های بازتر را نشان دهد، این لنز حتی در دوربین های با وضوح بالا تصاویر بسیار خوبی ایجاد می کند. همچنین به سرعت فوکوس می کند و در حالی که برای این لنز کمی سنگین است، هنوز جمع و جور است.

اگر از لوازم جانبی مانند فیلترهای ND استفاده می‌کنید، باید به یک نکته توجه کنید: این لنز نمی‌تواند پیوست‌های سنتی فیلتر را در جلو نصب کند. مانند بسیاری از محصولات سونی، این لنز قیمت بسیار بالایی دارد. اگر بودجه شما در این محدوده نیست، 14-24 میلی متر فوق عریض سیگما یک انتخاب محکم است که بیش از 1000 دلار کمتر است.

بهترین لنز بدون آینه اولترا واید

NIKON NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 S با چراغ‌ها در پس‌زمینه
نیکون

طرفداران

کیفیت تصویر عالی

دیافراگم ثابت عریض f/2.8

ساخت و ساز درجه یک

کاهش ارتعاش 5.5 توقف

یک زوم چند منظوره عالی

منفی

گران است

فقط برای سیستم Z نیکون

تله فوتو 70-200 میلی‌متری f/2.8 نیکون، تکامل بعدی همتای افسانه‌ای DSLR خود برای خط Z بدون آینه است. این لنز برای تله فوتو خیلی حجیم نیست، این لنز را می توان برای هر چیزی از پرتره گرفته تا رویدادها و ورزش ها استفاده کرد—هر چیزی که برای عکاسی کمی به آن نیاز دارید. و همه اینها در یک دیافراگم ثابت عریض f/2.8 هستند.

لنز زوم تله فوتو به روز شده نیکون دارای تعداد زیادی زنگ و سوت زیبا است، مانند دو دکمه عملکردی قابل تنظیم روی لوله لنز، کاهش لرزش بهبود یافته و نصف حداقل فاصله فوکوس لنز 70-200 میلی متری DSLR نیکون. فوکوس خودکار نیز فوق العاده سریع و بسیار بی صدا است و برای عکاسان حیات وحش که نمی خواهند جانوران را مختل کنند، عالی است.

البته، همه اینها یک پنی بسیار هزینه دارد - اما وقتی صحبت از بهترین لنزهای بدون آینه به میان می‌آید، کم و بیش مشخص است.

بهترین لنز تله فوتو بدون آینه

NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 S

به‌روزرسانی بدون آینه تله فوتو افسانه‌ای 70-200 میلی‌متری f/2.8 نیکون برای همه چیز از ورزش گرفته تا کار استودیویی عالی است.

بهترین لنز بدون آینه برای عکاسی خیابانی: Sony FE 35mm F1.4 GM

Sony FE 35mm F1.4 GM در زمینه سبز
سونی

طرفداران

تصاویر با کیفیت بالا

حداکثر دیافراگم f/1.4

فاصله کانونی چند منظوره 35 میلی متر

آب بندی آب و هوا

منفی

برچسب قیمت بالا

فقط برای پایه سونی E

FE 35mm F1.4 GM سونی یکی از بهترین فواصل کانونی را برای عکاسی خیابانی در یک بسته قدرتمند و جمع و جور با حداکثر دیافراگم بزرگ f/1.4 قرار می دهد. همراه با بدنه دوربین بدون آینه کوچکتر، این لنز محجوب همچنان اپتیک با کیفیت و قابلیت عالی در نور کم را ارائه می دهد.

علیرغم وزن سبک تر، G Master 35 میلی متری سونی به خوبی ساخته شده است و آب و هوای خوبی ندارد. امکانات اضافی خوب شامل یک حلقه دیافراگم است که می تواند بی صدا کار کند و یک دکمه عملکرد قابل تنظیم روی لوله لنز. فوکوس خودکار سریع برای گرفتن عکس های خیابانی یا فقط لحظات مناسب در رویدادها عالی است.

اگر این لنز برای شما خیلی گران است، لنز استاندارد 35 میلی‌متری f/1.8 سونی صدها هزینه کمتر دارد و عکس‌های شگفت‌آوری خوبی ارائه می‌دهد.

بهترین لنز بدون آینه برای عکاسی خیابانی

Sony FE 35mm F1.4 GM

لنز G Master سونی که یک به‌روزرسانی پیشرفته برای فاصله کانونی کلاسیک 35 میلی‌متری است، تصاویر خارق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند.

Canon RF 85mm F1.2 L USM در زمینه زرد
Canon

طرفداران

حداکثر دیافراگم f/1.2

بر اساس استانداردهای حرفه ای ساخته شده است

کیفیت تصویر باور نکردنی

ایده آل برای پرتره اما سازگار برای استفاده های دیگر

منفی

گران است

فقط برای دوربین های Canon R

دوربین Canon RF 85mm F1.2 L هیولایی از لنزهای پرتره است که با f/1.2 بسیار شارپ و حتی کاملاً باز است. این با مقاومت در برابر ضربه و آب بندی در برابر آب و هوا ساخته شده است، دارای کیفیت نوری عالی است و دارای تجهیزات اضافی مانند یک حلقه کنترل قابل تنظیم است. به عنوان نسخه بعدی لنز 85 میلی‌متری 1.2 L DSLR کانن، جای تعجب نیست.

فقط به یاد داشته باشید که آب بندی به معنای ضد آب بودن نیست. مقداری باران یا نوشیدنی ریخته شده خوب است، اما توصیه نمی کنیم لنز را به طور کامل بدون محفظه ضد آب زیر آب ببرید.

این پرایم 85 میلی‌متری که به طور گسترده به عنوان یک فاصله کانونی ایده‌آل برای پرتره در نظر گرفته می‌شود، وقتی با فوکوس خودکار چشمی رایج در سیستم‌های دوربین بدون آینه ترکیب می‌شود، واقعا می‌درخشد. دیافراگم f/1.2 نسبت به لنزهای مشابه با حداکثر گشودگی دیافراگم f/1.4 کاملاً نیمه استاپ روشن‌تر است و امکان تاری بیشتر پس‌زمینه را فراهم می‌کند.

بهترین لنز پرتره بدون آینه

Canon RF 85mm F1.2 L USM

فاصله کانونی کلاسیک برای پرتره ها با خط L کانن در این برداشت به روز شده از یک مورد دلخواه مطابقت دارد.

Canon RF100mm F2.8 L در زمینه بنفش
Canon

طرفداران

حداکثر دیافراگم f/2.8

حلقه تنظیم SA

لرزشگیر تصویر هشت مرحله ای

برای کارهای پرتره و جزئیات ماکرو عالی است

منفی

به اندازه لنزهای دیگر همه کاره نیست

گران است

یکی دیگر از ورودی های Canon، RF 100mm f/2.8L، تیز، سریع و همه کاره است. این لنز یک لنز خوب برای عکس‌های ماکرو، کارهای پرتره، یا حتی عکس‌های ویدیویی نزدیک است، با کیفیت ذاتی خط L کانن ساخته شده است. این لنز با ضریب بزرگنمایی خیره کننده 1.4 برابری به شما امکان می دهد تا واقعاً از نزدیک باشید.

جدیدترین ماکرو 100 میلی‌متری Canon شامل موارد اضافی جالبی مانند حلقه انحراف کروی (SA) است که نمای بوکه را در دیافراگم‌های باز تنظیم می‌کند. کانن همچنین ادعا می‌کند که هشت استاپ تثبیت‌کننده تصویر را دارد، به این معنی که می‌توانید با این لنز حتی در شرایط نوری کم‌تر و سرعت‌های شاتر پایین، آن را با دست نگه دارید، زیرا تثبیت‌کننده داخلی باید بتواند آن را جبران کند.

بهترین لنز ماکرو بدون آینه

خبرکاو