متن خبر

بهترین دوشاخه های هوشمند سال 2023

بهترین دوشاخه های هوشمند سال 2023

اخباربهترین دوشاخه های هوشمند سال 2023
شناسهٔ خبر: 265865 -
خبرکاو:

زن در حال اتصال دوشاخه هوشمند
دیزی دیزی/Shutterstock.com

به‌روزرسانی، 2023/01/24: ما توصیه‌های خود را تحلیل کرده‌ایم و بهترین‌های خود را برای انتخاب در فضای باز با دوشاخه هوشمند Amazon Basics Outdoor به‌روزرسانی کرده‌ایم.

در سال 2023 به دنبال چه چیزی در دوشاخه هوشمند باشیم

اکثر دوشاخه های هوشمند دارای همان قابلیت های عمومی هستند. آن‌ها می‌توانند جریان برق را برای روشن و خاموش کردن وسایل برقی باز یا مسدود کنند. با این حال، این تنها در صورتی کار می‌کند که یک دستگاه کلید برقی داشته باشد که بتواند «روشن» باشد.

به عبارت دیگر، اگر دستگاه شما بتواند پس از وصل کردن آن به پریز روشن شود، با دوشاخه های هوشمند کار می کند. اگر بعد از وصل کردن یک دستگاه به برق نیاز دارید دکمه ای را فشار دهید تا آن را روشن کنید، با دوشاخه هوشمند کار نمی کند. این را قبل از خرید هر دوشاخه در نظر داشته باشید.

دوشاخه های هوشمند می توانند به دستیارهای هوشمند مختلفی مانند Google Assistant، Alexa، Siri، HomeKit و IFTTT متصل شوند. این به شما امکان می دهد تا آنها را با دستیار صوتی مربوطه، معمولاً از طریق برنامه و از طریق صدا، کنترل کنید.

پس ، اگر بلندگوی هوشمند Echo دارید و می‌خواهید از دوشاخه هوشمند خود نهایت استفاده را ببرید، به دنبال یکی از اسپیکرهای الکسا باشید. همین امر در مورد سایر دستیارهای صوتی نیز صدق می کند. دوشاخه های هوشمند معمولاً می توانند با همه اکوسیستم ها کار کنند، اما استثناهایی وجود دارد!

اندازه دوشاخه های هوشمند عامل مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود. برخی از آنها فوق‌العاده حجیم هستند و می‌توانند چندین سوکت برق AC را که در کنار یکدیگر قرار دارند، اشغال کنند. به یاد داشته باشید که تنها به این دلیل که دوشاخه هوشمند بزرگتر است به این معنی نیست که ویژگی های اضافی را ارائه می دهد یا عملکرد بهتری دارد.

آخرین چیزی که باید به آن توجه داشت این است که دوشاخه های هوشمند در اصل همان پریزهای هوشمند هستند. تفاوت اصلی این است که پریزهای هوشمند بزرگتر هستند، که معمولاً سوکت های بیشتری را برای شما فراهم می کند تا چندین دستگاه را به برق بزنید.

بیایید نگاهی دقیق تر به برخی از بهترین دوشاخه های هوشمند موجود در بازار بیندازیم.

سوالات متداول

دوشاخه های هوشمند چیست؟

دوشاخه هوشمند یک آداپتور برق کوچک است که بین دستگاه و پریز برق شما قرار می گیرد. آنها دارای Wi-Fi هستند، پس برق دستگاه متصل را می توان از راه دور از یک دستگاه تلفن همراه یا با استفاده از دستیار صوتی مانند سیری یا الکسا کنترل کرد.

از دوشاخه هوشمند برای چه استفاده می کنید؟

+

دوشاخه های هوشمند به شما امکان می دهند زمانی که تقریباً هر وسیله یا دستگاهی روشن یا خاموش است برنامه ریزی یا خودکار کنید. می‌توانید برای افزایش امنیت، زمانی که از خانه دور هستید، از راه دور چراغ‌ها را روشن کنید، یا ۱۵ دقیقه قبل از زنگ صبح، برق قهوه‌سازتان را برنامه‌ریزی کنید.

چگونه یک دوشاخه هوشمند راه اندازی کنیم؟

+

دوشاخه را در پریز برق قرار دهید و تحلیل کنید که روشن باشد. برنامه همراه برای دوشاخه هوشمند را در تلفن یا رایانه لوحی خود باز کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا دوشاخه را پیدا کرده و به شبکه Wi-Fi خود وصل کنید. برخی از دوشاخه ها نیز ممکن است نیاز به اتصال به پل یا هاب خانه هوشمند داشته باشند.

آیا دوشاخه های هوشمند در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند؟

+

راه های زیادی وجود دارد که می توان از دوشاخه های هوشمند برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کمک به کاهش قبض ها استفاده کرد. می‌توانید از آن‌ها برای خاموش کردن خودکار خون‌آشام‌های انرژی در طول شب یا خاموش کردن چراغ‌هایی که فراموش کرده‌اید قبل از ترک خانه از راه دور بکشید، استفاده کنید. برخی حتی دارای مانیتور انرژی داخلی هستند تا به شما در درک بهتر بزرگترین تخلیه انرژی خود کمک کنند.

آیا دوشاخه های هوشمند ایمن هستند؟

+

به طور کلی، دوشاخه های هوشمند تا زمانی ایمن هستند که همان دستورالعمل هایی را که در مورد هر پریز برق انجام می دهید، دنبال کنید. سوکت را بیش از حد بار نکنید، آن را خیس نکنید، و غیره. نگرانی هایی در مورد اینکه هکرها بتوانند کنترل دستگاه های هوشمند را از طریق نقص در امنیت دوشاخه هوشمند در دست بگیرند، وجود داشته است. این حفره‌های امنیتی غیرمعمول هستند و معمولاً در صورت کشف به سرعت برطرف می‌شوند.
دوشاخه هوشمند کازا در اتاق کودک
کاسا

طرفداران

مصرف انرژی را کنترل می کند

با بسیاری از دستگاه های شخص ثالث به خوبی کار می کند

مقرون به صرفه

حالت دور را برای ترساندن غریبه ها ارائه می دهد

ادغام عالی با Google Nest و Alexa

منفی

به شبکه وای فای 2.4 گیگاهرتزی نیاز دارد

سیری یا HomeKit اپل را پشتیبانی نمی کند

پلاگین هوشمند Kasa در صدر فهرست ما قرار می گیرد زیرا به طور یکپارچه با دستیار گوگل، الکسا و IFTTT جفت می شود، پس برای اکثر افراد یک پلاگین هوشمند فوق العاده است. کاربران Apple HomeKit باید یک دوشاخه هوشمند طراحی شده برای اکوسیستم خانه هوشمند خود تهیه کنند، اما برای همه افراد دیگر، دوشاخه Kasa کاملا مناسب است.

هنگامی که پلاگین را راه اندازی کردید، می توانید همه آن را در برنامه Kasa کنترل کنید. در آنجا می‌توانید تایمر تنظیم کنید، زمان‌بندی ایجاد کنید، دوشاخه را روشن و خاموش کنید، حالت Away را روشن کنید تا خانه‌تان اشغال‌شده به نظر برسد، و زمان‌های اجرا و استفاده را کنترل کنید. همچنین می توانید از دستورات صوتی با الکسا یا دستیار گوگل برای کنترل دوشاخه استفاده کنید.

اگرچه این دوشاخه هوشمند نیاز به اتصال به سیگنال Wi-Fi 2.4 گیگاهرتزی دارد، اما با بسیاری از دستگاه های شخص ثالث، از جمله سایر محصولات کاسا، به خوبی کار می کند. در اینجا نیازی به نگرانی در مورد سازگاری نخواهید بود.

در نهایت، مانند بسیاری از توصیه های ما، دوشاخه هوشمند کاسا دارای ساختاری مستطیلی برای صرفه جویی در فضا است. این یکی با بزرگ بودن زیاد، خروجی اضافی نمی گیرد!

مجموعه 20 دلاری با دو شاخه ارائه می شود، اما شما می توانید بسته سه تایی را با قیمت 25 دلار تهیه کنید. اگر به دنبال تزئین خانه خود با فناوری خانه هوشمند هستید، بسته سه تایی بهترین ارزش است.

بهترین دوشاخه هوشمند

دوشاخه هوشمند Kasa HS103P2، پریز وای فای هوشمند خانه با Alexa، Echo، Google Home و IFTTT، بدون نیاز به هاب، کنترل از راه دور، 15 آمپر، دارای گواهینامه UL، سفید 2 بسته کار می کند

دوشاخه هوشمند کاسا با الکسا، دستیار گوگل و IFTTT کار می کند. آنها ساده و مقرون به صرفه هستند!

اتصال گسترده در پریز
BroadLink

طرفداران

بدون نیاز به نصب برنامه شخص ثالث

عملکرد و اتصال قوی را ارائه می دهد

راه اندازی سریع و آسان

قابلیت های مشابه پریزهای گران تر

منفی

به شبکه وای فای 2.4 گیگاهرتزی نیاز دارد

به الکسا یا دستیار گوگل نیاز دارد

سیری یا HomeKit اپل را پشتیبانی نمی کند

به دنبال یک دوشاخه هوشمند ارزان قیمت هستید که بتواند این کار را انجام دهد؟ دوشاخه هوشمند BroadLink برای یک عدد فقط 8 دلار قیمت دارد، اما می توانید سه عدد را با قیمت 17 دلار یا پنج عدد با قیمت 28 دلار دریافت کنید. توصیه می کنیم بسته سه تایی را انتخاب کنید زیرا تقریباً یک بسته را به صورت رایگان دریافت می کنید.

ما به چند دلیل این را به عنوان بهترین گزینه بودجه انتخاب کردیم. برای شروع، قطعاً یکی از ارزان‌ترین دوشاخه‌های هوشمند موجود در بازار است، در حالی که هنوز ارزش بالایی دارد. این دوشاخه به شما نیاز دارد که دستگاه های مجهز به الکسا یا دستیار گوگل داشته باشید و همچنین با IFTTT کار می کند.

هیچ برنامه شخص ثالثی برای دانلود وجود ندارد، پس باید آن را به یک دستیار صوتی وصل کنید، اما به هر حال اگر در حال ساخت یک خانه هوشمند هستید، احتمال زیادی وجود دارد که از یکی از آنها استفاده کنید.

پس از اتصال، می‌توانید دوشاخه را با صدا کنترل کنید، تایمر تنظیم کنید و زمان‌بندی ایجاد کنید. حتی یک حالت Away نیز وجود دارد که در زمان‌های تصادفی دوشاخه را روشن می‌کند تا به نظر برسد که در خانه هستید. این پلاگین از سیگنال وای فای 2.4 گیگاهرتز استفاده می کند و ساختاری مستطیلی دارد. می توانید به راحتی سه تا از اینها را روی هم قرار دهید، پس می توانید به راحتی از آنها در پریزهای استاندارد استفاده کنید.

بهترین دوشاخه هوشمند بودجه

دوشاخه هوشمند Wyze

فقط به یک دوشاخه هوشمند اقتصادی نیاز دارید که کار را انجام دهد؟ BreadLink شما را تحت پوشش قرار داده است، مشروط بر اینکه به دوشاخه ای که با HomeKit کار می کند نیاز نداشته باشید.

دوشاخه Outdoor Basics Amazon توسط گوشی هوشمند کنترل می شود
آمازون

طرفداران

مقرون به صرفه

هر دو پریز را به طور مستقل کنترل کنید

نصب و استفاده از طریق برنامه گوشی هوشمند ساده است

منفی

فقط الکسا را ​​پشتیبانی می کند

یک دوشاخه هوشمند خوب در فضای باز باید هر چیزی را که در نمونه های داخلی خود یافت می شود همراه با طراحی ضد آب ارائه دهد. و در حالی که گزینه های عالی زیادی برای انتخاب وجود دارد، سادگی ارائه شده توسط دوشاخه هوشمند Outdoor Basics Amazon آن را برای اکثر خانواده ها عالی می کند.

این دوشاخه در فضای باز دارای استاندارد IP65 برای مقاومت در برابر آب است و به شما امکان می دهد در تمام انواع آب و هوای نامساعد آن را بیرون بگذارید. همچنین دارای یک پوشش خروجی است که در صورت عدم استفاده از هر دو سوکت محافظت می کند.

بهتر از آن، می توانید دو سوکت آن را به صورت مستقل یا به صورت گروهی از طریق دستورات صوتی یا برنامه الکسا کنترل کنید. چه بخواهید یک برنامه روزانه تنظیم کنید یا روال های مختلف ایجاد کنید، دوشاخه هوشمند آمازون Basics Outdoor به شما تطبیق پذیری زیادی می دهد.

متأسفانه، این تطبیق پذیری به Google Home یا Apple HomeKit گسترش نمی یابد. دوشاخه هوشمند آمازون فقط با الکسا سازگار است، که می تواند برخی از صاحبان خانه را در سرما رها کند. با این حال، امیدی به آینده وجود دارد. آمازون به شدت از Matter پشتیبانی می کند، پس ممکن است در ماه های آینده شاهد افزایش پشتیبانی از پلاگین هوشمند باشیم.

دوشاخه هوشمند آمازون Basics Outdoor برای اکثر خانه ها (مخصوصاً خانه هایی که برای استفاده از الکسا مشکلی ندارند) یک گزینه محکم است. مقاوم در برابر آب، طراحی شده حول یک برنامه قدرتمند، و با دو خروجی مستقل، تعداد کمی از محصولات موجود در فضا این همه کاره هستند و دارای برچسب قیمتی مشابهی هستند.

بهترین دوشاخه هوشمند فضای باز

دوشاخه هوشمند Outdoor Basics Amazon

با پشتیبانی از Google Home یا Apple HomeKit عرضه نمی‌شود، اما Amazon Basics Outdoor Smart Plug محصولی بدون حاشیه است که استفاده از آن آسان است و پر از ویژگی‌ها است.

بهترین پلاگین هوشمند برای آمازون الکسا: دوشاخه هوشمند آمازون

پریز برق هوشمند آمازون در پس زمینه آبی
آمازون

طرفداران

سازگاری عالی با دستگاه های آمازون الکسا

راه اندازی سریع در برنامه الکسا

عملکرد بالا و اتصال قوی

منفی

کمی گران است

هیچ دستیار صوتی دیگری غیر از الکسا را ​​پشتیبانی نمی کند

به شبکه وای فای 2.4 گیگاهرتزی نیاز دارد

اگر می‌پرسید بهترین دوشاخه هوشمند برای بلندگوی هوشمند الکسا یا صفحه نمایش هوشمند شما چیست، احتمالاً یکی از آمازون است. آمازون به ساخت برخی از محبوب‌ترین فناوری‌های خانه هوشمند امروزی مانند Amazon Echo معروف است. با دوشاخه هوشمند ۲۵ دلاری آن، به راحتی می توانید آن را به خانه هوشمند الکسا متصل کنید.

این پلاگین به طور انحصاری با الکسا کار می کند - کاربران دستیار گوگل، IFTTT و اپل هوم کیت باید به دنبال پلاگین دیگری باشند. از طریق اپلیکیشن الکسا در اندروید یا آیفون، می‌توانید به راحتی پلاگین هوشمند آمازون را راه‌اندازی کنید و تمام آپشن های این پلاگین از جمله کنترل صوتی، زمان‌بندی و کنترل برق را کنترل کنید. با این حال، باید دوشاخه را به یک شبکه Wi-Fi 2.4 گیگاهرتزی وصل کنید، پس نمی‌توانید آن را فقط با الکسا پیکربندی کنید و یک روز با آن تماس بگیرید.

با پلاگین هوشمند آمازون، می‌توانید روال الکسا را ​​به‌طور یکپارچه ایجاد کنید، و آن را به بهترین پلاگین برای افرادی که دارای اکوسیستم الکسا هستند تبدیل کنید. دوشاخه هوشمند آمازون همچنین دارای ساختار مستطیلی با صرفه جویی در فضا است که برای پریزهایی با سوکت های عمودی روی هم مناسب است.

بهترین دوشاخه هوشمند الکسا آمازون

بهترین پلاگین هوشمند برای دستیار گوگل: Vont Smart Plug

دوشاخه هوشمند Vont در پس زمینه زرد
ونت

طرفداران

کاملاً با دستیار Google کار می کند

اتوماسیون خوب و گزینه های برنامه ریزی

طراحی باریک متناسب با پریزهای فشرده

از راه دور قابل کنترل است

منفی

با HomeKit کار نمی کند

دوشاخه هوشمند Vont یک دوشاخه با طراحی خوب، قابل اعتماد و پر از ویژگی است که برای هر کسی که می خواهد عملکرد هوشمند را به انواع لوازم خانگی اضافه کند، مناسب است. همچنین با Google Nest کاملاً کار می‌کند و این دوشاخه هوشمند را برای اکوسیستم مناسب می‌کند.

می‌توانید دوشاخه را از طریق برنامه Vont یا با دستیار Google برای دستورات صوتی کنترل کنید. پلاگین Vont همچنین با IFTTT سازگار است، که به شما امکان می دهد روال های اتوماسیون را به Google Assistant و همچنین Amazon Alexa اضافه کنید.

پس از راه اندازی و اتصال دوشاخه به شبکه بی سیم مورد نیاز 2.4 گیگاهرتز، گزینه های زیادی در دسترس شم است. می‌توانید تایمر تنظیم کنید، برنامه‌هایی برای روشن کردن چراغ‌ها زمانی که خارج از خانه هستید ایجاد کنید، و حتی چندین دوشاخه را با هم در یک گروه کنترل کنید. برنامه Vont همچنین به شما این امکان را می دهد که ببینید روزانه چه مقدار برق از طریق دوشاخه مصرف می شود.

یک ویژگی خوب، که همیشه در دوشاخه های هوشمند موجود نیست، توانایی کنترل دوشاخه حتی زمانی که از خانه دور هستید است. تا زمانی که وای فای خانه شما فعال است، می توانید دستگاه های خود را از هر جایی کنترل کنید.

دوشاخه هوشمند Vont که به صورت جداگانه یا در بسته 2 عددی در دسترس است، هم برای پریزهای استاندارد و هم برای پریزهای جمع و جور طراحی شده است. دو شاخه می توانند به راحتی دو سوکت را در بالا و پایین یا کنار هم قرار دهند. اگر به دنبال یک پلاگین هوشمند با ارزش برای جفت شدن با Google Assistant هستید، دیگر به دنبال آن نباشید.

بهترین پلاگین هوشمند برای دستیار گوگل

دوشاخه هوشمند Vont

یک دوشاخه هوشمند با کیفیت عالی، مملو از ویژگی های مفید. با Google Home و Google Assistant و همچنین Alexa و IFTTT کاملاً کار می کند.

دوشاخه و تلفن Ever Energy در پس زمینه صورتی
حوا

طرفداران

مانیتور داخلی مصرف انرژی

سازگار با شبکه های Thread

دکمه روشن روی دوشاخه

با Siri و HomeKit کاملاً کار می کند

منفی

اگر به عنوان دوشاخه هوشمند اولیه استفاده شود کمی گران است

اگر به دنبال یک دوشاخه هوشمند هستید که با Siri و Apple HomeKit کاملاً کار کند، پریز هوشمند Eve Energy باید در بالای فهرست شما قرار گیرد. این نه تنها اتصال دستگاه های هوشمند خانه و کنترل آنها را با صدا یا آیفون آسان می کند، بلکه به شما امکان می دهد میزان مصرف انرژی خود را نیز پیگیری کنید.

دوشاخه Eve Energy به برق و اتصال به شبکه Wi-Fi 2.4 گیگاهرتزی نیاز دارد و تمام. برای گفت ن دوشاخه به تنظیمات خانه هوشمند خود نیازی به پل یا هاب ندارید. سپس می توانید آن را از طریق Apple Home، با صدا و میانبرهای سیری یا با استفاده از برنامه Eve کنترل کنید. این برنامه همچنین حاوی داشبورد انرژی است که به شما امکان می دهد میزان مصرف برق دستگاه را کنترل کنید.

یکی دیگر از ویژگی های هوشمندانه، سازگاری Thread است. اگر راه‌اندازی Wi-Fi خانگی شما با Thread سازگار است، می‌توان از دوشاخه به عنوان یک گره اضافی در شبکه استفاده کرد. این به شما امکان می دهد پوشش بی سیم را بدون هزینه خرید یک گره اختصاصی برای سیستم مش خود گسترش دهید.

این دوشاخه دارای طراحی نسبتاً استانداردی است که برای استفاده در پریزهای عمودی به جای کنار هم قرار گرفته اند. دکمه کوچک و نورانی روی دستگاه باعث می‌شود به راحتی متوجه شوید که چه زمانی فعال است و بدون استفاده از تلفن، آن را روشن یا خاموش کنید.

دوشاخه هوشمند Eve Energy برای هر کسی که از HomeKit اپل برای ایجاد خانه هوشمندتر استفاده می کند، عالی است. این یکی از گزینه های گران قیمت موجود است، اما ویژگی های اضافی به ارزش گفت ه کمک می کند.

بهترین دوشاخه هوشمند برای Apple HomeKit

دوشاخه هوشمند Eve Energy

یک دوشاخه هوشمند با کیفیت خوب که برای هر کسی که از Apple HomeKit برای هوشمندتر کردن خانه خود استفاده می کند، منطقی است. ویژگی های اضافی، از جمله نمایشگر انرژی، واقعا به ارزش گفت ه کمک می کند.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است