سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بهترین ترفندها برای داشتن ظاهری مینیمالیستی در ویندوز 11

mini-1024x782-1.jpg
سلام! با این ترفندها، می‌خواهید دسکتاپ ویندوز 11 را بسیار مینیمالیستی‌تر از آنچه در حال حاضر می‌بینید جلوه دهید. اگر ما افرادی هستیم که ساعت‌های زیادی را پشت کامپیوتر می‌گذرانیم، همیشه قابل قدردانی است که دسکتاپ بیش از حد پر از نمادها، اسناد یا پوشه‌ها نیست. در واقع، اگرچه ما در آن زمان متوجه آن نمی شویم، اما این چیزی است که در نهایت باعث ایجاد استرس می شود. داشتن یک رابط اصلی نامرتب برای اینکه ...

سلام! با این ترفندها، می‌خواهید دسکتاپ ویندوز 11 را بسیار مینیمالیستی‌تر از آنچه در حال حاضر می‌بینید جلوه دهید. اگر ما افرادی هستیم که ساعت‌های زیادی را پشت کامپیوتر می‌گذرانیم، همیشه قابل قدردانی است که دسکتاپ بیش از حد پر از نمادها، اسناد یا پوشه‌ها نیست. در واقع، اگرچه ما در آن زمان متوجه آن نمی شویم، اما این چیزی است که در نهایت باعث ایجاد استرس می شود. داشتن یک رابط اصلی نامرتب برای اینکه دچار اختلال روانی ناشی از خود دسکتاپ ویندوز نشوید بسیار ضروری است. شاید باور نکنید، اما این روی رفتار ما در مقابل کامپیوتر تاثیر می گذارد. خوشبختانه ویندوز 11 دارای چندین پیکربندی بسیار مفید است. برخی از آنها به شما امکان می دهند به راحتی ظاهر دسکتاپ را تغییر دهید. علاوه بر این، ما می‌توانیم آن را بسیار مینیمالیستی‌تر و کم استرس‌تر کنیم.

از سوی دیگر، این تغییرات ساده‌تر از آن چیزی است که در ابتدا تصور می‌کنید. علاوه بر این، بدون نیاز به دانلود هیچ اپلیکیشنی یا صرف هزینه. در واقع کافی است از آنچه سیستم عامل خود مایکروسافت ارائه می دهد استفاده کنید. بیایید ببینیم آن ترفندها و تنظیماتی که می توانیم انجام دهیم تا دسکتاپ ما ظاهری مینیمالیستی داشته باشد چیست. اما، ابتدا به شما توصیه می کنیم که سیستم عامل را به طور کامل به روز کنید.

چگونه در ویندوز 11 ظاهری مینیمالیستی داشته باشیم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، ما مجبور نیستیم به نرم افزارهای شخص ثالث متوسل شویم یا هیچ گونه پرداختی انجام دهیم. با همان ابزارهایی که ویندوز 11 ارائه می‌کند، می‌توانیم او را به سیستم عامل شستشو دهیم.

تم دسکتاپ

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پس‌زمینه دسکتاپ ویندوز و طرح رنگی را انتخاب کنید که با طراحی مینیمالیستی سازگار باشد. اگر موارد زیر را انجام دهیم، ویندوز 11 به ما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهیم:

Win + I را فشار دهید و به تنظیمات ویندوز بروید.

پس از آن، به Personalization می رویم.

سپس به سراغ Themes رفته و از بین تم های پیشنهادی ترکیبی از والپیپرها و رنگ ها را انتخاب می کنیم. همچنین، مواردی را که ما قادر خواهیم بود از فروشگاه مایکروسافت بدست آوریم که طراحی دقیق، بدون گام و خطی را نشان می دهد.

در مرحله بعد، ما این گزینه را داریم که کاغذ دیواری را با موضوعی که به تازگی اعمال کردیم را تغییر دهیم. پس می‌توانید آن را حتی مینیمال‌تر کنید:

مانند قبل به تب Personalization در صفحه تنظیمات بروید.

پس زمینه را انتخاب کنید.

روی منوی کشویی کنار Personalize your background کلیک می کنیم و گزینه ترجیحی را انتخاب می کنیم.

اگر واقعاً می‌خواهیم کاملاً مینیمالیستی باشیم، باید Solid Color را انتخاب کرده و سایه تیره را انتخاب کنید.

پرهیز از بهم ریختگی

در بسیاری از موارد، دسکتاپ معمولاً مقصد هر فایلی است که نیاز به ذخیره یا دسترسی سریع در یک لحظه خاص دارد. پس ، به احتمال زیاد برای مدت طولانی و بدون استفاده در آنجا باقی می ماند. اگر تعداد زیادی آیکون، پوشه و فایل روی دسکتاپ داریم، بهترین کار حذف آنها (حذف یا ذخیره آنها در جای دیگری) است. به این ترتیب دسکتاپ خالی یا عملا خالی خواهد شد.

با این حال، ما می توانیم رادیکال تر باشیم. یعنی به سرعت همه چیزهایی را که در حال حاضر روی دسکتاپ ویندوز 11 ما وجود دارد پنهان کنید:

روی فضای خالی دسکتاپ اصلی خود کلیک راست کنید.

View را انتخاب کنید و علامت Show desktop icons را بردارید.

آیا این برای شما خیلی رادیکال به نظر می رسد؟ سپس من جایگزین دیگری را پیشنهاد می کنم. گزینه دیگر این است که آیکون های دسکتاپ را در یک پوشه قرار دهید و آن را به تنها عنصر قابل مشاهده روی صفحه تبدیل کنید. به این ترتیب، ما یک دسکتاپ بسیار مینیمالیستی خواهیم داشت. با این حال، آیکون ها و فایل هایی که ما داشتیم همه چیز را در دست اشغال می کنند.

سطل بازیافت را مخفی کنید

اگر موارد بالا را انجام داده باشید، متوجه خواهید شد که نماد سطل بازیافت، ناپدید نشده است. علاوه بر این، آنچه در آن پوشه داریم که همه چیز را ذخیره کرده ایم، یک میانبر ساده است. نگران نباشید، اگر موارد زیر را انجام دهیم، می تواند پنهان شود:

به تنظیمات بروید، Personalization را انتخاب کنید و به Themes بروید.

سپس روی Desktop Icon Settings کلیک کنید.

اکنون فقط باید تیک Recycle Bin را بردارید و روی OK کلیک کنید.

نوار وظیفه را سفارشی کنید

برای داشتن یک سبک مینیمالیستی، باید مطمئن شویم که نوار وظیفه نیز از این مفهوم پیروی می کند. به این ترتیب مطمئن خواهیم شد که فقط برنامه های ضروری وجود دارد. برای سفارشی کردن نوار وظیفه خود این مراحل را دنبال کنید:

بر روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و روی Taskbar Settings کلیک کنید.

اگر از آنها استفاده نمی کنیم (که طبیعی است) باید هم Chat و هم Task View و حتی Widgets را خاموش کنید.

قسمت Other system tray icons را باز کنید و هر نمادی را که اغلب استفاده نمی کنید غیرفعال کنید تا در نوار وظیفه ظاهر نشوند و تا حد امکان حداقلی باشند.

ما رفتارهای نوار وظیفه را گسترش می‌دهیم و نوار وظیفه را مطابق میل خود پیکربندی می‌کنیم و همیشه مینیمالیسم را غالب می‌کنیم.

منوی شروع را تغییر دهید

پس از اصلاح هر کاری که انجام داده‌ایم، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که سعی کنیم منوی شروع را مینیمال‌تر کنیم. قرار است به روش زیر این کار را انجام دهیم:

ما روی دکمه منوی Start کلیک می کنیم و سپس با دکمه سمت راست در منطقه ای از این یکی که چیزی وجود ندارد کلیک می کنیم.

روی Start Settings کلیک کنید.

در Personalization ، بیشتر پین ها را انتخاب می کنیم، زیرا ساده ترین گزینه موجود است.

در حین تغییر پیکربندی منوی استارت، می‌توانیم گزینه‌های غیرضروری مانند نمایش برنامه‌های اخیراً اضافه‌شده یا نمایش برنامه‌های پرکاربرد را غیرفعال کنیم، اگرچه ما روشن می‌کنیم که این به انتخاب هر کسی است.

دفعه بعد که منوی Start را باز می کنیم، باید روی هر نمادی که نمی خواهیم ظاهر شود، راست کلیک کنیم. در نتیجه، ما قادر خواهیم بود آنها را از لانچر جدا کنیم تا فقط ضروری ترین آنها فورا ظاهر شوند.

خبرکاو