متن خبر

بنیانگذار تسلا: سیستم خودران، «افتضاحی» است که می‌تواند آینده این شرکت را به خطر بیندازد

بنیانگذار تسلا: سیستم خودران، «افتضاحی» است که می‌تواند آینده این شرکت را به خطر بیندازد

اخباربنیانگذار تسلا: سیستم خودران، «افتضاحی» است که می‌تواند آینده این شرکت را به خطر بیندازد
شناسهٔ خبر: 268180 -
خبرکاو:

«مارتین ابرهارد»، یکی از بنیانگذاران تسلا در مصاحبه جدید خود بيان کرد که چندان طرفدار سیستم خودران این شرکت نیست. به گفته او، توسعه سیستم‌های خودران بخشی از مأموریت تسلا‌ در زمان تأسیس شرکت در سال 2003 نبوده است. او همچنین عقیده دارد که تصور خودرو به عنوان یک پلتفرم نرم‌افزاری کاملاً اشتباه است.

ابرهارد در مصاحبه خود به اینسایدر گفت:

«به عقیده من، ما باید فکر کردن به اتصال تمام این موارد خودران به خودروهای برقی را کنار بگذاریم. آن‌ها از یکدیگر جدا هستند. دوست دارم مردم به فکر ساخت خودروهایی باشند که بتوان با آن‌ها رانندگی کرد. »

ابرهارد که پیش از ماسک تا سال 2007 مدیرعامل تسلا بوده است، بيان کرد که ایجاد نرم‌افزاری برای خودروهای برقی تا بتوانند به صورت خودران حرکت کنند، کمترین نگرانی او در زمان حضورش در تسلا بوده است. او گفت:

« پس ، به خاطر داشته باشد که تمام این مزخرفات رانندگی خودران FSD زمانی که من آنجا بودم وجود نداشته است. ما در آن زمان هنوز مشغول تلاش روی کارکرد خودروها بودیم و اصلا به آن فکر نکردیم. این موضوع به بودجه بسیار بیشتری نسبت به چیزی که داشتیم نیاز داشت.»

بنیانگذار تسلا در ادامه بيان کرد که هرچند از «سیستم‌های ایمنی محور» مانند قابلیت‌های کمک راننده استقبال می‌کند، اما «چندان طرفدار» رانندگی خودران نیست. او بيان کرد که به‌نظر می‌رسد ماسک درگیر این فناوری شده است و از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های خود برای تسلا در زمان مدیریت ایلان ماسک یاد کرد.

زمانی که ابرهارد در سال 2007 تسلا‌ را ترک کرد، این شرکت هنوز اولین خودروی خود را نیز روانه بازار نکرده بود. غول خودروسازی در آن زمان روی توسعه ‌تسلا رودستر، یک خودروی اسپرت کوچک متمرکز شده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است