متن خبر

بلومبرگ: اپل از کاهش تقاضای آیفون ۱۳ خبر می‌دهد

بلومبرگ: اپل از کاهش تقاضای آیفون ۱۳ خبر می‌دهد

اخباربلومبرگ: اپل از کاهش تقاضای آیفون ۱۳ خبر می‌دهد
شناسهٔ خبر: 181479 -
خبرکاو:

به گزارش بلومبرگ ظاهرا اپل به تامین کنندگان اعلام کرده تقاضای آیفون ۱۳ کاهش پیدا کرده و این شرکت انتظار ندارد فروش گوشی‌های نسل جدید آیفون در تعطیلات سال نو میلادی افزایش پیدا کند.

طبق گزارش منتشر شده از سوی بلومبرگ، اپل به برخی از تامین کنندگان قطعات خود اطلاع داده است که تقاضا برای آیفون ۱۳ در آستانه تعطیلات جاری کاهش یافته است. این گزارش در حالی منتشر شده که میزان عرضه پیش‌بینی شده برای این دستگاه‌ها در حال بهبود پیدا کردن است و هم اکنون دستگاه‌هایی برای عرضه تا پیش از کریسمس در دسترس هستند.

اپل در مهر ماه به دلیل کمبود تراشه، حجم تولید آیفون ۱۳ را به میزان ۱۰ میلیون دستگاه کاهش داد. غول فناوری قصد داشت در سال جاری ۹۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۳ تولید کند، اما دو کمپانی Broadcom و Texas Instruments قادر به ارائه قطعات کافی برای این تصمیم اپل نبودند.

آیفون ۱۳

طبق گزارش بلومبرگ، اپل ابتدا قصد داشت که در سال ۲۰۲۲ با بهبود روند عرضه، کمبود به وجود آمده را جبران کند، اما اکنون به فروشندگان اطلاع داده است که احتمالا در نهایت موفق به دریافت سفارشات لازم مشتریان خود نشود.

تیم کوک، مدیر عامل اپل ماه گذشته و در جریان جلسه سه ماهه سوم سال جاری غول فناوری اعلام کرد که مشکلات کمبود تراشه و تولید برای آیفون، آیپد و مک باعث شده تا این شرکت حداقل ۶ میلیارد دلار درآمد کمتری داشته باشد و همچنین انتظار ضرر بسیار بدتری را در سه ماهه دسامبر دارد. کوک در این جلسه همچنین عنوان کرد که اپل با اشتیاق برای عرضه آیفون آیفون ۱۳ تلاش خواهد کرد.

اپل دیگر اعلام نمی‌کند که در هر سه ماهه چند دستگاه گوشی آیفون به فروش رسیده است، اما مطمئنا وجود محدودیت در عرضه بر درآمد این شرکت در آینده تاثیرگذار خواهد بود. مدل‌های گوشی‌های آیفون ۱۳ در زمان عرضه به سرعت به فروش رفتند و تا حدود یک ماه پس از آن نیز عرضه این دستگاه‌ها به خوبی پیش می‌رفت.

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو