متن خبر

بسیاری از موارد مثبت روزهای اخیر سابقه شرکت در مراسم های پر جمعیت را داشتند

بسیاری از موارد مثبت روزهای اخیر سابقه شرکت در مراسم های پر جمعیت را داشتند

اخباربسیاری از موارد مثبت روزهای اخیر سابقه شرکت در مراسم های پر جمعیت را داشتند
شناسهٔ خبر: 111118 -
خبرکاو:

ناصر رستمی امروز (چهارشنبه، ۱۱ تیر ماه) در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: از زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ در گلپایگان تاکنون یک هزار و ۷۹۴ مورد نمونه گیری انجام دادیم که ۳۸۶ نفر مثبت بودند. از ۱۵ اردیبهشت به بعد در بیمارستان گلپایگان مبتلایان به کرونا بستری نمی شوند و ارائه خدمات درمانی به این افراد در اصفهان و یا شهر داران انجام می شود تا بتوانیم فعالیت های بیمارستان را به حالت عادی بازگردانیم، از آن تاریخ تاکنون حدود ۱۵ نفر برای درمان به شهرهای دیگر اعزام شدند. 

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴ مورد فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان گلپایگان بستری شدند که اگر جواب تست آنها مثبت باشد اعزام می شوند. فعلا سیاست ما اعمال محدودیت نیست فقط از همه شهروندان می خواهیم از خود مراقبت و از ماسک استفاده کنند و در محل های پر ازدحام تجمع نکنند، بسیاری از موارد مثبت روزهای اخیر سابقه شرکت در مراسم های پر جمعیت را داشتند.

به گزارش ایسنا، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان بیان کرد : تالارها موظف به فعالیت با ۵۰ درصد ظرفیت و حداکثر زمان مراسم دو ساعت، هستند. افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند و یا افراد مسن در مراسم ها شرکت نکنند چرا که مستعد مبتلا شدن به کووید ۱۹ هستند و پس از ابتلا هم عوارض در این افراد شدیدتر خواهد بود.

رستمی خاطر نشان کرد: کادر درمان خسته شده اند، زدن یک عدد ماسک برای افراد عادی کار سختی است اما حال چطور کادر درمان با ماسک و لباس های مخصوص در گرمای هوا اقدام به فعالیت کنند و خدمات ارائه دهند، بنابراین از شهروندان تقاضا می کنیم که مسائل لازم را رعایت کنند و تا حدامکان در مکان های شلوغ از جمله عروسی ها، مراسم تحریم و ... حضور پیدا نکنند و یا مدت زمان کمی حضور داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو