سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بزرگ‌ترین توقیف رمزارز در تاریخ آلمان؛ پلیس 2 میلیارد یورو بیت کوین را ضبط کرد

مقامات مجری قانون آلمان اعلام کردند که اخیراً 50 هزار بیت کوین (BTC) به‌ارزش 2 میلیارد یورو (2.17 میلیارد دلار) را در ایالت شرقی «زاکسن» این کشور کشف و ضبط کرده‌اند. از این اقدام به‌عنوان بزرگ‌ترین توقیف ارز دیجیتال در تاریخ آلمان یاد شده است. به گفته پلیس، تحقیقات هنوز در جریان است و هیچ اتهامی در این رابطه ثبت نشده. براساس گزارش‌های موجود، پلیس در حال تحقیق از دو مرد 40 و 37 ساله است که ...

مقامات مجری قانون آلمان اعلام کردند که اخیراً 50 هزار بیت کوین (BTC) به‌ارزش 2 میلیارد یورو (2.17 میلیارد دلار) را در ایالت شرقی «زاکسن» این کشور کشف و ضبط کرده‌اند. از این اقدام به‌عنوان بزرگ‌ترین توقیف ارز دیجیتال در تاریخ آلمان یاد شده است. به گفته پلیس، تحقیقات هنوز در جریان است و هیچ اتهامی در این رابطه ثبت نشده.

براساس گزارش‌های موجود، پلیس در حال تحقیق از دو مرد 40 و 37 ساله است که مظنون به راه‌اندازی یک وب‌سایت غیرقانونی در پایان سال 2013 هستند. مقامات ادعا کرده‌اند که این دو فرد از طریق پولی که توسط این وب‌سایت به‌دست آورده بوده‌اند، بیت‌کوین خریده‌اند.

آن‌ها همچنین به این موضوع اشاره کردند که تحقیقاتشان در مورد بهره‌برداری تجاری غیرمجاز مشکوک از آثار دارای حق‌چاپ و متعاقب آن پولشویی تجاری است.

پلیس آلمان در بیانیه خود نوشت:

«این توقیف پس از آن صورت گرفت که متهم به‌طور داوطلبانه تصمیم گرفت بیت‌کوین‌ها را به کیف پول رسمی اداره پلیس جنایی فدرال (BKA) منتقل کند.»

BKA هنوز جزئیات مربوط به این انتقال را ارائه نکرده است، اما به گفته بازرسان، هنوز هیچ تصمیمی در مورد این نقدینگی بیت کوین گرفته نشده است. تا زمان پایان تحقیقات پلیس نیز اطلاعات بیشتری در دسترس نخواهد بود.

ارزهای دیجیتال در بین هکرها جذابیت بسیاری زیادی دارند و بیت‌کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست. اخیراً در گزارشی گفته شده بود که هکرها در سال 2023 حدود دو میلیارد دلار رمزارز را در ده‌ها حمله سایبری سرقت کردند. البته این میزان برای اولین‌بار از سال 2020 کاهش پیدا کرده است. بیت کوین در سال 2024 آغاز بسیار خوبی داشته است و در اولین روزهای سال میلادی جدید، قیمت آن از 45 هزار دلار فراتر رفت. در هنگام نگارش این خبر نیز قیمت آن تا 42 هزار دلار کاهش یافته است.

خبرکاو