متن خبر

برپایی جشن عروسی یکهزار نفری صحت ندارد

برپایی جشن عروسی یکهزار نفری صحت ندارد

اخباربرپایی جشن عروسی یکهزار نفری صحت ندارد
شناسهٔ خبر: 109163 -
خبرکاو:

یوسف کریمی، امروز (دوشنبه- ۲ تیر) در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه در مورد وضعیت امنیت خمینی شهر، اظهار کرد: دشمن در اغتشاشات آبان ماه حساب ویژه ای روی شهرستان خمینی شهر باز کرده بود، اما مردم انقلابی شهرستان مشت محکمی بر دهان دشمن زدند و نشان دادند که مردمی بصیر و خواهان انقلاب هستند.

وی بیان کرد: مردم هر چند مشکلات و گلایه های زیادی از برخی مسئولان دارند اما به پای انقلاب ایستاده اند. مسئولان نیز باید به وعده های خود جامعه عمل بپوشاند و از جمله قولی که برای بازسازی و راه اندازی بانک صادرات در خمینی شهر را داده اند عملی کنند.

به گزارش ایسنا؛ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر، آمار سرقت را در شهرستان بالا عنوان کرد و بیان کرد: در سال گذشته آمار سرقت در صدر جرائم استان و شهرستان بوده است. اعتیاد، بی توجهی افراد نسبت به نگهداری اموال و همکاری نکردن برخی ادارات در برگزاری جشن ها از عوامل افزایش سرقت است.

کریمی تعداد سرقت های سال جاری را ۳ هزار و ۵۴۱ مورد اعلام کرد و بیان کرد: با تلاش نیروهای انتظامی و قضایی از سال گذشته تا کنون ۳هزار و ۷۲۹ مورد یافت و ۵ هزار و ۴۸۳ از اموال سرقتی کشف شده است. همچنین هزار و ۷۵۰ نفر دستگیر شده و ۵۴۸ طرح در این زمینه اجرایی شده است.

دادستان شهرستان خمینی شهر به اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و بیان کرد: برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر خواسته به حق مردم است. دستگاه قضا ضمن برخورد با این عوامل، نیروی انتظامی را نیز موظف کرده که اگر جایی محل فروش مواد مخدر تشخیص داده شد آن محل را پلمب کند و در آنجا بنری با عنوان اینکه این مکان به علت فروش مواد مخدر پلمب شدهاستنصب خواهد شد.

آمادگی جمع آوری کارتن خواب ها را داریم

وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۳۳۳ کیلو گرم انواع مواد مخدر ظرف یک سال گذشته کشف شده است، بیان کرد: در این راستا هزار و ۱۸۳ نفر فروشنده مواد مخدر دستگیر شده اند و ۲ هزار و ۲۵۳ مورد معتاد متجاهر و کارتن خواب جمع آوری و به محل های ترک اعتیاد معرفی شده اند. همچنین این ظرفیت را داریم که طرف یک ساعت همه کارتن خواب ها را جمع آوری کنیم، اما مشکل ایناستکه محلی برای نگهداری این افراد وجود ندارد و مسئولان باید محل هایی را برای نگهداری آنها در نظر بگیرند.

کریمی، حمل و فروش مشروبات الکلی را از خط قرمزهای قوه قضاییه دانست و تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۱۷ هزار و ۱۰۰ لیتر مشروبات الکلی کشف شد. از مردم شهرستان می خواهیم که اگر محل فروش یا مصرف مشروبات را مشاهده کردند سریعا به دادستانی شهرستان اطلاع دهند.

وی با اعلام برگزاری ۱۴۹ طرح در تفرجگاه ها بیان کرد: بیش از ۴۰ نفر دستگیری ارازل و اوباش را ظرف یک سال گذشته داشته ایم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه در سال گذشته ۱۷ سلاح جنگی و  ۲۱سلاح شکاری کشف شده است، بیان کرد: ۱۸۷ نفر در این راستا متهم تحت تعقیب بودند که همگی دستگیر شده اند.

کریمی بیان کرد: پیشنهاد ۶۴ مورد عفو به استان ارسال شدهاستکه ۳۵ نفر آزاد شده اند و تعداد دیگری هم مورد تخفیف مجازات قرار گرفته اند. خیران شهرستان خمینی شهر با کمک ستاد دیه استاد و خیریه امام موسی کاظم (ع) در گلریزان امسال بیش از ۱ میلیارد تومان به آزادی زندانیان کمک کردند.

دادستان خمینی شهر در مورد تخلفات صورت گرفته در مورد شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: با کسانی که بهداشت را جدی نگرفته و در شیوع ویروس کرونا مقصر بودند برخورد شد و در این راستا ۴۰ مورد چایخانه پلمب و یکهزار و ۶۲۰ قلیان معدوم شد. ۲۰ مورد مرکز تولید و توزیع مواد غذایی و ۶۹ مورد از اماکن عمومی مثل حمام، باشگاه ورزشی و مساجد نیز پلمب شد.

وی با اعلام ورود ۲۰ هزار و ۵۶۶ پرونده به دادسرا و مخدومه شدن ۱۹ هزار و ۶۲۰ مورد از این پرونده ها، بیان کرد: سرقت، توهین به اشخاص، ایراد ضرب و جرح عمدی، صدمات بدنی غیر عمدی بر اثر تصادفات رانندگی، تهدید، رانندگی بدون پروانه، تخریب، خیانت در امانت، کلاهبرداری و افتراء به ترتیب ۱۰ جرم اول شهرستان خمینی شهر هستند.

کریمی برخورد با مفسدان اقتصادی را از اولویت های قوه قضاییه دانست و بیان کرد: کسانی که گزارش فساد را به دادستانی اعلام کنند ضمن حمایت از آنها مورد تشویق نیز قرار خواهند گرفت. طبق قانون اگر در نهاد یا سازمان جرمی صورت گرفت مسئول آن نهاد باید این جرم را سریعا به دادستانی اطلاع دهد.

وی در مورد خبر انتشار یافته مبنی بر برگزاری مراسم عروسی با جمعیت ۱۰۰۰ نفر در خمینی شهر بیان کرد: این خبر صحت ندارد. حدود ۲ هفته قبل گزارشی از مرکز بهداشت دریافت کردیم که قراراستچنین جشنی برگزار شود که متصدی تالار مربوطه توجیه شد و این مراسم برگزار نشد، اما متاسفانه برخی از رسانه ها این خبر کذب را منتشر کردند.

انتهای پیام

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو