سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

برودت هوا بلای جان پتروشیمی‌ها شد/گاز این پتروشیمی‌ها قطع شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، احمد مهدوی ابهری، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با اشاره به برودت هوا و محدودیت‌های جدید گازی گفت: پتروشیمی‌ها کاملاً دچار محدودیت شدند و گاز اکثر پتروشیمی‌هایی که از گاز متان استفاده می‌کنند قطع هستند. ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، احمد مهدوی ابهری، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با اشاره به برودت هوا و محدودیت‌های جدید گازی گفت: پتروشیمی‌ها کاملاً دچار محدودیت شدند و گاز اکثر پتروشیمی‌هایی که از گاز متان استفاده می‌کنند قطع هستند.

گاز مجتمع پتروشیمی و سیمان بجنورد قطع شد!
گاز مجتمع پتروشیمی و سیمان بجنورد قطع شد!

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: با هدف مدیرت مصرف و رسیدن گاز به مشترکان خانگی گاز دو مجتمع صنعتی پتروشیمی و سیمان در مرکز استان خراسان شمالی قطع شد.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی‌هایی که گاز متان صرف می‌کنند فعلاً از مدار خارج شده‌اند بيان کرد : در سال گذشته به علت محدودیت‌های گاز ۷۰۰ میلیون دلار عدم النفع برایمان به دنبال داشت.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با اشاره به ناترازی گاز در کشور اضافه داد: فریادهایی که ما می زنیم برای سرمایه گذاری در میادین گازی، مصرف بهینه و صرفه‌جویی به دلیل این است که لطمه‌ای به تولید وارد نشود در حالی که باید سال‌های گذشته به آن فکر می‌کردیم.

افزایش ظرفیت پالایش نفت کشور/ مستشار خارجی در صنعت پتروشیمی نداریم

وی اضافه کرد: تأسف ما این است که مسؤولین وزارت نفت اعم از مسئولین گذشته و فعلی باید پاسخگو باشند که چرا به این مسائل فکر نکردند و به بخش خصوصی اجازه سرمایه گذاری ندادند زیرا زمانی که سرمایه گذار خارجی امکان سرمایه گذاری ندارد به بخش خصوصی اجازه ورود دهید.

خبرکاو