متن خبر

برندگان مسابقه عکاسی نجوم David Malin 2022 اعلام شدند؛ درخشش عکاسان مبتدی

برندگان مسابقه عکاسی نجوم David Malin 2022 اعلام شدند؛ درخشش عکاسان مبتدی

اخباربرندگان مسابقه عکاسی نجوم David Malin 2022 اعلام شدند؛ درخشش عکاسان مبتدی
شناسهٔ خبر: 218451 -
خبرکاو:

مسابه عکاسی نجومی «David Malin» یکی از رویدادهای عکاسی است که در آن چندین دسته‌بندی متنوع وجود دارد و عکاسان زمینه‌های مختلف می‌توانند در آن شرکت کنند. حالا تصاویر منتخب در 8 موضوع عکاسی در این جشنواره مشخص شده‌اند که برگزارکننده این جشنواره یعنی «دیوید مالین» نیز از آن‌ها به وجد آمده است.

دیوید مالین، عکاس و ستاره‌شناس سرشناسی است که حتی یک کهکشان به افتخار او نام‌گذاری شده و کم‌تر کسی پیدا می‌شود که به نجوم علاقه‌مند باشد اما او را نشناسد. او بیشتر به دلیل عکاسی خلاقانه از اجرام کیهانی شناخته می‌شود. دیوید مالین حدود 20 سالی است که جشنواره عکاسی خود را برگزار می‌کند و سالانه به شرکت‌کنندگان مختلفی فضای رقابت و ثبت تصاویر خلاقانه از ستارگان را می‌دهد.

جشنواره عکاسی David Malin در 8 دسته مختلف برگزار می‌شود که از جمله دسته‌های مهم این جشنواره می‌توان به بخش عکاسی با موبایل، منظومه شمسی و نوجوانان اشاره کرد. مالین طی روند بررسی تصاویر، پس از بررسی انتخاب هیئت داوران، تصاویر برتر را انتخاب می‌کند. ظاهرا مالین از تصاویر ارسالی شرکت‌کنندگان امسال به وجد آمده است. او می‌گوید:

«امسال، ش بيان کرد ‌انگیزترین مجموعه عکس‌ها در تاریخ این جشنواره را دیدم. بیشترین تکنولوژی که من در اختیار داشتم، یک سری مواد شیمیایی و صفحات در اتاق تاریک بود.»

دیوید مالین

داوران جشنواره در مورد برنده بخش عکاسی با موبایل نیز صحبت‌هایی کرده‌اند. تصویر زیر که توسط «لوسی یونشی» با موبایل ثبت شده، هرچند وضوح بالایی ندارد اما منظره و جزئیات خارق‌العاده‌ای را به تصویر می‌کشد.

به عکاسان برنده در این مسابقه مبلغی برابر با 10 هزار دلار اهدا می‌شود. در ادامه می‌توانید نگاهی به تصاویر برتر این جشنواره داشته باشید:

به نظر شما کدام تصویر جذابیت بیشتری دارد؟

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو