سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

برنامه های گوگل برای اصلاح جستجو با هوش مصنوعی به تازگی فاش شده است

rERQRhw7xajcatmufxPXAM-1200-80.jpg
ما می دانیم که مایکروسافت مشغول فشار دادن عملکرد هوش مصنوعی به Bing بوده است، که به نظر می رسد گوگل کمی غافل شده است. گوگل بدون شک برنامه های بزرگ هوش مصنوعی و جستجوی خود را دارد و بخش بزرگی از آنها به تازگی فاش شده است. گزارشی از وال استریت ژورنال (در برگه جدید باز می شود) (از طریق پلیس Android (در برگه جدید باز می شود ) نشان می دهد که چگونه ...

ما می دانیم که مایکروسافت مشغول فشار دادن عملکرد هوش مصنوعی به Bing بوده است، که به نظر می رسد گوگل کمی غافل شده است. گوگل بدون شک برنامه های بزرگ هوش مصنوعی و جستجوی خود را دارد و بخش بزرگی از آنها به تازگی فاش شده است.

گزارشی از وال استریت ژورنال (در برگه جدید باز می شود) (از طریق پلیس Android (در برگه جدید باز می شود ) نشان می دهد که چگونه گوگل قصد دارد ربات چت هوش مصنوعی خود را برای جستجو در وب اضافه کند، همانطور که مایکروسافت انجام داده است. همچنین می‌خواهد جستجو را «شخصی‌تر» و متنوع‌تر کند، با ویدیوهای کوتاه و پست‌های رسانه‌های اجتماعی که در کنار فهرست استاندارد پیوندها تعبیه شده است.

این بر اساس اسناد داخلی فاش شده از داخل Google است، که همچنین به جستجوی «بصری‌تر»، «غیرغذایی‌تر» و «انسانی‌تر» اشاره می‌کند – پس از آن کلمات کلیدی هر چه می‌خواهید استفاده کنید. بیشتر این تغییرات باید امسال وارد شوند.

اینجا مجوسی می آید

ربات هوش مصنوعی مکالمه - برای مطابقت با ربات مبتنی بر ChatGPT در Bing - ظاهرا Magi نام دارد. این همان چیزی است که ماه گذشته در مقاله ای در نیویورک تایمز شنیدیم، و ظاهراً توسعه آن در هفته های اخیر افزایش یافته است.

این بخش از اصلاح جستجوی گوگل می‌تواند در Google IO 2023، با اعلامیه‌های کلیدی در روز چهارشنبه، 10 می ارائه شود. در حالی که گوگل قبلاً چت ربات Bard خود را راه‌اندازی کرده است، هنوز آن را در سایر محصولات خود ادغام نکرده است.

ایده این است که به کاربران کمک کند نتایج و پاسخ‌هایی را که در غیر این صورت از طریق رابط جستجوی امروزی گوگل نمی‌توانستند پیدا کنند. برای شنیدن اطلاعات بیشتر در مورد هوش مصنوعی و روش های جدید جستجو از Google در ماه های آینده آماده شوید.


تجزیه و تحلیل: روش جستجوی ما در حال تغییر است

زمانی که گوگل در سال 1998 راه اندازی شد، روش جستجوی مردم در وب را تغییر داد. اکنون باورش سخت است، اما در اوایل ظهور اینترنت، فهرست راهنماهای سایت هایی که بر اساس موضوع و دسته تقسیم می شدند، رایج ترین راه های آنلاین بودن بودند.

ربات‌های خزنده خودکار به این معنی بود که گوگل می‌توانست کل وب را بدون کمک انسانی فهرست‌بندی کند، و اکنون نسل بعدی هوش مصنوعی برای دادن پاسخ‌های زبان طبیعی به سوالات، ارائه جزئیات و جزئیات بیشتر، ساده‌سازی موضوعات پیچیده و بسیاری موارد دیگر از راه می‌رسد. ما قبلا از Bing AI دیده ایم).

بر اساس این آخرین گزارش، Google مشتاق است تا با ارائه اسناد در نتایج جستجو، صاحبان وب‌سایت‌ها را نیز در کنار خود قرار دهد – اگر کاربران می‌خواهند پاسخ‌های خود را از یک ربات چت بدون نیاز به کلیک کردن بر روی پیوند دریافت کنند، این سؤال در مورد چگونگی محتوای جدید ایجاد می‌کند. برای تغذیه AI نوشته می شود و هزینه آن پرداخت می شود.

پیش‌بینی دقیق چگونگی انجام این موج جدید نوآوری هوش مصنوعی دشوار است، اما به نظر می‌رسد که ما روش‌های قدیمی جستجوی وب را برای همیشه پشت سر می‌گذاریم – و این به معنای تغییرات بزرگی برای مصرف‌کنندگان، موتورهای جستجو و ناشران به طور یکسان