متن خبر

بررسی Elegoo Neptune 3 Plus: کل بسته

بررسی Elegoo Neptune 3 Plus: کل بسته

اخباربررسی Elegoo Neptune 3 Plus: کل بسته
شناسهٔ خبر: 266968 -
خبرکاو:

Elegoo به طور رسمی از سری بهبود یافته Neptune 3 خود که از سه مدل با حجم های مختلف چاپ تشکیل شده است، اواخر سال گذشته در نوامبر رونمایی کرد. Elegoo Neptune 3 Plus از نظر اندازه و هزینه گزینه متوسط ​​​​ است. برای افرادی که به حجم چاپ بیشتری از آنچه اکثر پرینترهای سه بعدی ارزان قیمت می توانند تهیه کنند، نیاز دارند، ایده آل است، اما به همه زنگ ها و سوت های مدل رده بالا نیاز ندارند.

بر روی کاغذ، Elegoo Neptune 3 Plus با ظرفیت ساخت 320 x 320 x 400 میلی‌متر و یک اکسترودر درایو مستقیم - مناسب برای مواد چالش‌برانگیز مانند TPU، چیزهای زیادی برای خود دارد. همچنین دارای یک سیستم تراز خودکار 49 نقطه‌ای است که می‌توان آن را به صورت دستی نیز تنظیم کرد، پس می‌توانید به سرعت شروع به کار کنید و همچنان این گزینه را داشته باشید که تخت خود را واقعاً دقیق تنظیم کنید.

در مقایسه با سایر پرینترهای سه بعدی در محدوده قیمتی مشابه، نپتون پلاس به دلیل مجموعه ویژگی های برجسته، عملکرد عالی و قیمت رقابتی، به دنبال یکی از بهترین چاپگرهای سه بعدی موجود است. چه به دنبال چیزی برای چاپ قطعات کاوشگر جنگ ستارگان، مدل‌های سفینه فضایی یا هر چیز دیگری باشید، Neptune 3 Plus ارزش تحلیل دارد.

Elegoo Neptune 3 Plus: طراحی و راه اندازی

(اعتبار تصویر: آینده)

مانند بسیاری از پرینترهای FDM، Elegoo Neptune 3 Plus 90٪ ساخته شده به شما تحویل داده می شود و نیازهای مونتاژ باقی مانده حداقل است. مجموعه عمودی ابتدا باید با استفاده از چهار پیچ موجود به پایه چاپگر بسته شود.

آنچه در جعبه است

پایه چاپگر

مجموعه محورهای Z و X

صفحه نمایش لمسی LCD پایه مغناطیسی

صفحه نمایش 4.3 اینچی LCD لمسی

نگهدارنده قرقره

سنسور تمام شدن رشته

تکیه گاه های تای راد

کابل برق

کیت ابزار برای مونتاژ

خراش پلاستیکی

برش های جانبی

کابل یو اس بی

نازل یدکی

USB reader

سپس صفحه LCD به جلوی چاپگر وصل می شود، در پایه مغناطیسی محکم می شود و به پایه متصل می شود. حسگر تمام شدن فیلامنت و نگهدارنده قرقره اکنون می توانند به بالای چاپگر متصل شوند. سپس میله های اتصال در پشت چاپگر به براکت های بالای چاپگر بسته می شوند. Elegoo همه اتصالات ما را علامت گذاری کرده است، پس آخرین مرحله به همین سادگی و سرراست است.

هنگام وصل کردن گیره کابل که دسته سیم مونتاژ هاتند را نگه می‌دارید، مطمئن شوید که فضای کافی را بگذارید تا زمانی که سر چاپ به سمت راست منتهی می‌شود مشکلی پیش نیاید.

به محض اینکه کار مونتاژ را تمام کردید، می توانیم چاپگر را روشن کنیم. قبل از اینکه از سطح خودکار برای تحلیل 49 مکان روی تخت و ذخیره مش استفاده شود، ابتدا تخت باید به صورت دستی تراز شود. پس از تکمیل، آماده شروع اولین چاپ خود هستیم.

طراحی Neptune 3 Plus عمدتاً از Neptune 3 Pro گرفته شده است، با چند تنظیمات جزئی برای محاسبه حجم ساخت بالاتر. دو میله اتصال در پشت چاپگر که به کاهش هر گونه لرزش کمک می کند، یک استپر دوم محور Z با تسمه تایم برای همگام نگه داشتن محور Z برای مدل هایی که از ارتفاع 400 میلی متری استفاده می کنند، و شش دستگیره تراز بر روی چاپگر پلت فرم برای اطمینان از دریافت سطح کامل تغییرات اصلی هستند. ریل دوم نیز برای پشتیبانی از بستر بزرگتر به محور Y اضافه شد. ریل بالایی چاپگر همچنین دارای یک نوار نور LED است که کار بسیار خوبی را برای روشن کردن محل کار انجام می دهد.

Elegoo Neptune 3 Plus: مشخصات و ویژگی ها

(اعتبار تصویر: آینده)

Neptune 3 Plus دارای همان پیکربندی درایو مستقیم و صفحه نمایش لمسی 4.3 اینچی Pro و Max و همچنین دستگیره های تنظیم کشش تسمه محور X و Y است. علاوه بر ورق فولادی فنر مغناطیسی بافت دار PEI، که یک سطح بافتی در پایین چاپ ها ایجاد می کند، از سمت صاف آن می توان برای چاپ استفاده کرد اما ممکن است به کمک چسبندگی نیاز داشته باشد، اما یک روکش صاف و شیشه مانند در قسمت پایین باقی می گذارد. اگر این چیزی است که مورد نیاز است.

مشخصات کلیدی

تراز کردن: 49 نقطه تسطیح خودکار مش

حجم ساخت: 320x320x400mm

ابعاد چاپگر: 533 x 517 x 638 میلی متر

سرعت چاپ: 30-180mm/s

دمای نازل: 260 درجه سانتیگراد / 500 فارنهایت

دمای بستر داغ: 100 درجه سانتیگراد / 212 فارنهایت

پنل کنترل: LCD رنگی 4.3 اینچی

پلت فرم: ورق مغناطیسی PEI انعطاف پذیر

رشته های پشتیبانی شده: PLA، ABS، TPU، PETG، WOOD و غیره

وزن خالص: 31.3 پوند / 14.2 کیلوگرم

Neptune 3 Plus شامل تمام آپشن های مورد نیاز برای تنظیم دقیق چاپگر، از جمله منوهای دستی و سطح خودکار و همچنین گزینه‌های پیکربندی برای تغییر تنظیمات چاپگر شما و همچنین شتاب و حرکت سریع است که انجام تنظیمات را ساده می‌کند. یک سیم سیم پیچی که LCD را به چاپگر متصل می کند و امکان حذف صفحه نمایش را می دهد، به لطف پایه مغناطیسی، تغییر گزینه ها و بارگیری چاپ ها را بسیار ساده تر می کند.

در نهایت، نگهدارنده قرقره در بالا نصب شده و به خوبی ساخته شده است - ما تعداد زیادی نگهدارنده قرقره پلاستیکی شل و ول را در چاپگرهای دیگر در این رنج قیمت دیده‌ایم و خوشحالیم که Elegoo این مسیر را در اینجا طی نکرده است.

Elegoo Neptune 3 Plus: کیفیت و سرعت چاپ

چاپ آزمایشی همراه با Polymaker polylite PLA اولین چاپی بود که روی نپتون 3 تولید کردیم. هیچ مشکل آشکاری در چاپ وجود نداشت و نه اکستروژن بیش از حد و نه اکستروژن دیده نمی شد.

ما تصمیم گرفتیم قبل از اینکه به طرح‌های شیک‌تر برویم، چند پرینت آزمایشی کوچک دیگر را امتحان کنیم. قایق بنچی سه بعدی معمولی (در برگه جدید باز می شود) اول است. با استفاده از نمایه پیش فرض موجود در Elegoo Cura، ما این بنچی را با سرعت 80 میلی متر بر ثانیه چاپ کردیم. خوب کار کرد؛ هیچ مشکلی وجود نداشت، حتی روی پشت بام برآمدگی ها یا پل های قایق. با سفت کردن کمربند محور X، ما موفق شدیم مشکل ارواح معمولی در جلوی بدنه را از بین ببریم.

برای چاپ آزمایشی کوچک نهایی، مدل معروف Cali-Dragon را از Cults 3D انتخاب کردیم (در برگه جدید باز می شود) که آزمایشی عالی برای برآمدگی، شبح در هر دو محور و مشکلات رشته بین شاخ ها است. اژدها بدون عیب و نقص با استفاده از تنظیمات مشابه چاپ می شود. بین شاخ ها نخی وجود ندارد و پشت شاخ ها تمیز است.

پس از اینکه پرینت‌های آزمایشی ریز اولیه به خوبی ظاهر شدند، ما یک مدل پیچیده‌تر را امتحان کردیم. این نیم تنه بتمن گاز لایت V2 توسط Eastman (در برگه جدید باز می شود) با سرعت 80 میلی متر بر ثانیه با ارتفاع لایه 0.2 میلی متر چاپ شده است. نیم تنه فوق العاده بود. پارچه لباس و زره هر دو دارای جزئیات باورنکردنی هستند. هیچ مشکلی با محصول نهایی وجود نداشت. فن های خنک کننده دو قسمتی از هر گونه آویزان شدن اورهنگ روی دماغه کاسه جلوگیری می کند.

ما نیم تنه Darkseid را از Eastman (در برگه جدید باز می شود) پس از موفقیت بتمن برش دادیم و چاپ کردیم. تنظیمات یکسان همان نتایج چاپ قبلی را به همراه داشت: همه چیز تمیز بود، هیچ مشکلی وجود نداشت، و جزئیات قابل توجه روی پارچه و بافت بازوهای Darkseid قابل مشاهده بود. حتی اگر در ارتفاع لایه کمتری چاپ شود، ممکن است به طور موثر با چاپگرهای رزین رقابت کند.

سپس تصمیم گرفتیم چیزی کمی پیچیده تر را با چند قسمت دیگر برای چاپ نهایی امتحان کنیم. پرنده شکاری کلینگون Gambody's (در برگه جدید باز می شود) در اینجا نشان داده شده است. این در چندین قطعه چاپ شده است و چرخ دنده ها برای حرکت بال ها از حالت عادی به موقعیت فرود در آن گنجانده شده است. این چاپ از حجم ساخت به خوبی استفاده کرد، زیرا می‌توانستیم تخت را با قطعات پر کنیم، و مانند چاپ‌های قبلی، از تنظیمات اسلایسر یکسان به استثنای چند تنظیم جزئی تنظیمات پشتیبانی استفاده کردیم.

برای تکمیل تمام عناصر مورد نیاز برای مونتاژ کشتی، حدود یک روز و نیم طول کشید تا چاپ شود. در مدل‌هایی مانند این، دقت چاپگر برای اطمینان از تناسب و عملکرد صحیح ضروری است. چند مشکل ناشی از تنظیمات پشتیبانی تنها مشکلات مربوط به قطعات چاپ شده بود و به راحتی برطرف شد.

نتیجه فوق العاده است. حتی در ارتفاع لایه 0.2 میلی متری، جزئیات عالی است، قطعات ساده برای مونتاژ هستند و چرخ دنده های داخلی که بال ها را حرکت می دهند آزادانه و بدون اتصال کار می کنند. یکی از چشمگیرترین پرینترهای FDM که امسال تحلیل کردیم، Neptune 3 Plus است که در فهرست بهترین چاپگرهای سه بعدی ما در رتبه های برتر قرار دارد.

آیا باید Elegoo Neptune 3 Plus را بخرید؟

Elegoo Neptune 3 Plus با برچسب قیمت 350 دلار و حجم ساخت 320x320x400 میلی متر، یکی از امیدوارکننده ترین چاپگرهای سه بعدی در محدوده قیمتی است. Neptune 3 Plus علاوه بر داشتن یک چاپگر با ویژگی های کامل با درایو مستقیم و تراز خودکار، دارای یک صفحه نمایش لمسی با کاربری آسان با تمام ابزارهای مورد نیاز برای کالیبراسیون و تنظیم دقیق چاپگر است.

چاپگرهای قابل مقایسه در محدوده قیمتی مشابه در محدوده حجم ساخت 220x220x250mm یا 235x235x250mm هستند. شما نمی توانید ارزش ارائه شده با Neptune 3 Plus را شکست دهید.

اگر این محصول برای شما نیست؟

اگر به چیزی کمی بزرگتر از پلاس نیاز دارید، Elegoo Neptune 3 Max (در برگه جدید باز می شود) ممکن است راهگشا باشد. ظرفیت ساخت آن 420x420x500 میلی‌متر است و با MSRP 470 دلاری نیز ضرری نخواهد داشت.

اگر اندازه نگران کننده نیست، Elegoo Neptune 3 Pro (در برگه جدید باز می شود) با قیمت 230 دلار در دسترس است. به نظر می رسد Elegoo چاپگری داشته باشد که نیازهای شما را برآورده کند، صرف نظر از نیازها یا بودجه شما.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است