متن خبر

بررسی موس بی‌سیم Keychron M3: همه پایه‌ها پوشش داده شده‌اند

بررسی موس بی‌سیم Keychron M3: همه پایه‌ها پوشش داده شده‌اند

اخباربررسی موس بی‌سیم Keychron M3: همه پایه‌ها پوشش داده شده‌اند
شناسهٔ خبر: 266403 -
خبرکاو:

امتیاز : 9/10

1 - کار نمی کند

2 - به سختی کاربردی

3 - کمبود شدید در اکثر زمینه ها

4- کارکرد دارد، اما دارای مشکلات متعددی است

5 - خوب و در عین حال چیزهای زیادی برای دلخواه باقی می گذارد

6 - به اندازه کافی برای خرید در فروش خوب است

7 - عالی و ارزش خرید دارد

8 - فوق العاده، نزدیک به بهترین در کلاس

9 - بهترین در کلاس

10 - کمال مرزی

قیمت: 49 دلار

Marcus Mears III / How-To Geek

Keychron بهترین کیبوردهای مکانیکی از پیش ساخته‌شده‌ای را که می‌توانید بخرید انتخاب می‌کنم، پس من خیلی هیجان‌زده بودم که از ماوس بی‌سیم M3 برای چرخش استفاده نکنم. با احساس راحتی، RGB قابل تنظیم، اتصال بی سیم و قیمت 50 دلاری، این ماوس فقط کلیک می کند.

اگر هنوز به موس های سیمی نسبت به همتایان بی سیم آنها اعتماد دارید، خوشحال خواهید شد که بدانید M3 در حین اتصال به کابل USB-C ارائه شده کاملاً قابل استفاده است. و در حالی که اکثر ماوس های بازی بیش از 60 دلار قیمت دارند - بسیاری از آنها به راحتی به 200 دلار نزدیک می شوند - M3 تعادل عالی بین ویژگی ها، قابلیت اطمینان و قیمت مقرون به صرفه برقرار می کند.

در اینجا چیزی است که ما دوست داریم

اتصال بی سیم یا سیمی

زیبایی شناسی طراحی

عملکرد بالاترین سطح

موتور کیکرون

قیمت بسیار مناسب

و آنچه ما نمی کنیم

بدون قابلیت خاموش شدن خودکار

بازبینان خبره How-To Geek با هر محصولی که ما تحلیل می کنیم، به طور عملی عمل می کنند. ما هر قطعه سخت‌افزاری را ساعت‌ها در دنیای واقعی آزمایش می‌کنیم و آن‌ها را از طریق معیارهای آزمایشگاه خود اجرا می‌کنیم. ما هرگز پرداختی را برای تأیید یا تحلیل یک محصول نمی پذیریم و هرگز نظرات دیگران را جمع نمی کنیم. ادامه مطلب >>

طراحی و احساس دست: معمولی، تصفیه شده

موس بازی Keychron M3 روی دسکتاپ چوبی قرار گرفته است
Marcus Mears III / How-To Geek

رنگ های موجود: مشکی، سفید

وزن: 2.79 اونس (79 گرم)

جنس بدنه: ABS

مواد پایه ماوس: تفلون/PTFE

سوئیچ ها: میکرو سوئیچ Kailh GM 8.0

نمای بیرونی مشکی براق M3 با تزئینات RGB فاصله چندانی با زمینه موس های بازی در بازار امروزی ندارد. M3 به جای انتخاب طرح جدید «به من نگاه کن»، روی قالبی تمرکز می‌کند که کار می‌کند و آن را به خوبی انجام می‌دهد.

با قرار دادن دست راست خود روی قسمت جانبی، انگشت شست شما به طور طبیعی دو دکمه سمت چپ را پیدا می کند. تا آنجایی که دکمه‌های کناری ماوس وجود دارد، این دکمه‌ها نزدیک به بالای فهرست هستند، اما راحت‌ترین دکمه‌هایی که تا به حال استفاده کرده‌ام نیستند. آن‌ها از لبه سمت چپ به اندازه‌ای بیرون می‌آیند که بدون فرو بردن انگشت شست در ماوس از آن استفاده کنید، اما مانعی برای استفاده عادی نمی‌کنند. سفتی آن بسیار شبیه به دکمه های چپ و راست ماوس است.

M3 یک پایه پهن و تقریباً یکنواخت ارائه می‌کند که بیشتر به گرفتن کف دست و نوک انگشت کمک می‌کند، و در تضاد با ماوس به شکل Razer Viper Ultimate است که در قسمت میانی باریک می‌شود و با گرفتن پنجه احساس راحتی می‌کند.

پوشش دو طرف ماوس و چرخ اسکرول نوارهایی از نور RGB قابل برنامه ریزی است. با استفاده از نرم‌افزار سفارشی‌سازی Keychron، Keychron Engine (که در بخش بعدی به آن پرداخته شد)، می‌توانید از بین شش ایستگاه از پیش تنظیم شده مانند Rainbow، Breathing و Static یکی را انتخاب کنید. سپس می‌توانید نمایش نور دستگاه جانبی را با لغزنده‌های روشنایی و سرعت تغییر دهید.

و البته، اگر ترجیح می دهید از نورپردازی RGB برای عمر باتری بی سیم بیشتر چشم پوشی کنید، می توانید چراغ ها را به طور کامل غیرفعال کنید.

در بالای RGB هر طرف، تکه‌ای از خنجر وجود دارد تا چسبندگی و ظاهر یکنواخت ماوس را از بین ببرد. کاملاً راحت است، و من قدردانی می‌کنم که آنقدر فرورفته نیست که نظافت را به یک کار دشوار تبدیل کند.

با حرکت بیشتر به سمت بالای ماوس، یک دکمه قابل برنامه ریزی خواهید دید که به طور پیش فرض، الگوهای RGB را تغییر می دهد. می‌توانید این را برای تغییر چند تنظیمات مرتبط با RGB مانند روشنایی، سرعت و رنگ تنظیم کنید. جلوتر از دکمه کنترل افکت RGB، چرخ اسکرول بافت دار قرار دارد. در حالی که مورد علاقه من نیست (من چیزی را کمی لمسی تر دوست دارم، همانطور که در G502 لاجیتک خواهید یافت)، اما از بدترین چیزی که استفاده کرده ام فاصله زیادی دارد. برای پیمایش معمولی وب عالی است و برای بازی کاملاً قابل استفاده است. اگر به پیمایش صاف عادت دارید، ممکن است متوجه یک عملکرد قفل پیمایش شده باشید، اما به غیر از آن، شکایت کمی وجود دارد.

پایین ماوس بی‌سیم Keychron M3
Marcus Mears III / How-To Geek

چرخاندن M3 یکی از مهم ترین ویژگی های هر ماوس را نشان می دهد: اسکیت ها. در اینجا اسکیت‌های شیشه‌ای ممتاز پیدا نخواهید کرد (اصلاحی که باید خودتان روی اکثر موش‌ها انجام دهید)، اما گزینه تفلون/PTFE که Keychron استفاده می‌کند همچنان باعث می‌شود تا روی صفحه ماوس شما به آرامی حرکت کنید.

نکته: قبل از استفاده از ماوس M3 حتما پلاستیک شفاف پوشاننده اسکیت ها را بردارید.

من هرگز متوجه هیچ گونه گیر کردن یا سکسکه ای بزرگ نشدم، فقط ردیابی مخملی از طریق و از بین.

سفارشی سازی: موتور Keychron

نرم افزار سفارشی سازی جدید Keychron، Keychron Engine، دقیقا همان چیزی است که من منتظرش بودم. اگر بررسی‌های صفحه کلید Keychron من (Q1 Pro، Q3 QMK، Q5 QMK) را دیده‌اید، می‌دانید که من طرفدار برنامه VIA نیستم. این منحنی یادگیری دارد که با سطح پرداخت ارائه شده توجیه نمی شود.

توجه: Keychron Engine در زمان نوشتن این تحلیل فقط برای ویندوز در دسترس است. پشتیبانی مک قرار است در ژوئن 2023 ارائه شود.

از طرف دیگر موتور Keychron فوق العاده است. این نوعی نرم افزار plug-and-play است که هنگام اتصال یک دستگاه جانبی بازی به رایانه شخصی خود انتظار دارید. در سمت چپ، نوار ناوبری شما را به هر یک از شش صفحه موجود می برد.

احتمالاً بیشتر از همه از زبانه‌های DPI و RGB استفاده می‌کنید، زیرا صفحات ماکرو و نقشه‌برداری مجدد بیشتر یک سناریوی تنظیم و فراموش کردن آن هستند تا تنظیمات ثابت.

عملکرد: ارزان تر، اما به همان اندازه صاف

ماوس بی‌سیم Keychron M3 روی موس پد سیاه
Marcus Mears III / How-To Geek

سنسور: PixArt PAW 3395

محدوده DPI: 100 تا 26000

IPS: 650

نرخ نظرسنجی: 1000 هرتز

همه مزایای بسیار زیاد M3 مرا به این باور رساند که مطمئناً چیزی باید در جریان باشد. من فکر کردم که به دلیل قیمت پایین، طراحی در سطح متخصص و اتصال بی سیم، شاهد سکته هایی در عملکرد خواهم بود. با این حال، من به طرز خوشایندی شگفت زده شدم.

سنسور PixArt PAW 3395 M3 همان سخت افزاری است که در ماوس ها دو برابر قیمت می بینید، مانند Pulsar Gaming Gears X2 یا Xtrfy's M8 Wireless. M3 50 دلاری هنوز هم می تواند محدوده 100 تا 26000 DPI را داشته باشد، و در حالی که من تمایل دارم در محدوده 400 تا 1200 قرار داشته باشم، می توانید با استفاده از Keychron Engine و دکمه DPI که در زیر ماوس در بالای صفحه قرار دارد، این مورد را به دلخواه خود ویرایش کنید. خود سنسور

تنظیماتی که به سختی قابل رویت هستند و تند کشیدن های صفحه نمایشگر به طور یکسان مانند مخمل حرکت می کنند. این تا حدی به دلیل نرخ نظرسنجی 1000 هرتز M3 است. این رقم ممکن است به خودی خود چندان چشمگیر به نظر نرسد – در نهایت، می توانید همان نرخ نظرسنجی را روی موش هایی مانند Razer Pro Click یا Logitech G502 X Plus بیابید. اما نرخ نظرسنجی 1000 هرتز با حداکثر 26 هزار DPI برای 50 دلار؟ این بسیار کمتر رایج است و از نقطه نظر ارزش بسیار چشمگیر است.

عمر باتری

ماوس بی‌سیم Keychron M3 روی دسکتاپ قرار دارد
Marcus Mears III / How-To Geek

عمر باتری: تا 70 ساعت (بدون RGB)

اکنون، ماوس Keychron M3 بهترین عمر باتری را ندارد. لاجیتک این ناحیه را با موش هایی مانند MX Master 3S و M705 Marathon قفل کرده است. در واقع، یکی از تنها ویژگی های گم شده ای که می خواهم در M3 ببینم، عملکرد خاموش شدن خودکار است. روشن کردن اتصال RGB و بی‌سیم، حتی زمانی که در حال پختن شام یا تمیز کردن خانه خود هستید، باتری را خیلی سریع می‌جوید.

از یک طرف، به لطف قابلیت های اتصال سیمی، این موضوع چندان مهم نیست. با این حال، اگر به M3 عمدتاً به عنوان یک گزینه بی سیم علاقه دارید، عمر باتری چیزی است که باید در نظر داشته باشید. عاقلانه است که وقتی از ماوس استفاده نمی‌کنید، آن را به‌صورت دستی خاموش کنید و وقتی کار، مدرسه یا جلسه بازی‌ای که بیشتر از جغدهای چشم قرمز زندگی می‌کند، تمام شد، آن را به برق وصل کنید.

اتصال: انتخاب خود را انتخاب کنید

نمای نزدیک درگاه USB-C موس بازی Keychron M3
Marcus Mears III / How-To Geek

گزینه های بی سیم: گیرنده 2.4 گیگاهرتز، بلوتوث 5.1

پورت USB: USB-C

اتصال یک پیروزی کلیدی برای M3 Keychron است. فرقی نمی‌کند زیبایی میز تمیز یک راه‌اندازی بدون سیم را دوست داشته باشید یا می‌دانید هر میلی‌ثانیه در بازی‌های رقابتی مهم است، یک گزینه برای شما وجود دارد.

M3 دارای دو روش اتصال بی سیم است: گیرنده 2.4 گیگاهرتز و بلوتوث 5.1. پس ، حتی اگر مادربرد رایانه شخصی شما از اتصالات بلوتوث پشتیبانی نمی کند، تا زمانی که پورت USB-A یا USB-C دارید، می توانید بدون کابل کار کنید.

از طرف دیگر، اگر مادربرد شما آماده بلوتوث است، یا یک گیرنده بلوتوث دارید (جایی که می افتم)، می توانید آن پورت USB را برای دستگاه دیگری ذخیره کنید. هر دو روش اتصال بی عیب و نقص بر روی من کار کردند. کامپیوتر ویندوزی من M3 را در عرض چند ثانیه پس از روشن کردن و تنظیم آن برای جفت شدن تشخیص داد.

علاقه ای به تأخیر بی سیم ندارید؟ همچنین می توانید از M3 به عنوان یک ماوس کاملاً سیمی استفاده کنید. کابل USB-C پاراکورد را به درگاه جلوی ماوس وصل کنید و آن را به درگاه USB-C (یا USB-A با استفاده از آداپتور ارائه‌شده) برای یک ماوس بازی با زمان کار بی‌نهایت وصل کنید.

آیا باید ماوس بی سیم Keychron M3 را بخرید؟

موس بازی Keychron M3 روی میز
Marcus Mears III / How-To Geek

اگر به دنبال یک ماوس بی‌سیم جدید هستید، پیشنهاد ماوس بی‌سیم M3 Keychron بسیار آسان است. نه تنها آپشن های ممتازی مانند اتصال بی‌سیم یا سیمی، RGB قابل برنامه‌ریزی و سنسور PixArt PAW 3395 را دریافت می‌کنید، بلکه همه آن‌ها را با قیمت 50 دلار دریافت می‌کنید.

تعداد کمی از موش های دیگر به عنوان یک بسته کامل با این قیمت عرضه می شوند. چند ویژگی از دست رفته وجود دارد، مانند یک عملکرد خاموش شدن خودکار برای صرفه جویی در عمر باتری و یک دکمه برای فعال کردن پیمایش صاف، اما آنها معایب جزئی در دریایی از نقاط مثبت هستند.

حسی که در دست است ممتاز و ضربه‌ای است، به‌راحتی در گرفتن نوک انگشت یا کف دست، به جای جایگزین پنجه، استفاده می‌شود. و اگر می‌خواهید DPI خود را تغییر دهید، ماکروها را تنظیم کنید یا RGB خود را سفارشی کنید، Keychron Engine یک پلتفرم صیقلی برای انجام تنظیمات فراهم می‌کند.

می‌توانید موس بی‌سیم Keychron M3 را امروز در رنگ‌های سیاه یا سفید با قیمت بسیار مناسب 49 دلار انتخاب کنید.

امتیاز: 9/10

قیمت: 49 دلار

در اینجا چیزی است که ما دوست داریم

اتصال بی سیم یا سیمی

زیبایی شناسی طراحی

عملکرد بالاترین سطح

موتور کیکرون

قیمت بسیار مناسب

و آنچه ما نمی کنیم

بدون قابلیت خاموش شدن خودکار

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است