متن خبر

برخی از مشتریان SVB در تلاش برای خروج وجوه از بانک هستند

برخی از مشتریان SVB در تلاش برای خروج وجوه از بانک هستند

اخباربرخی از مشتریان SVB در تلاش برای خروج وجوه از بانک هستند
شناسهٔ خبر: 273753 -
خبرکاو:

منابع متعددی به TechCrunch می گویند که برخی از مشتریان بانک سیلیکون ولی برای انتقال وجوه از حساب های بانکی خود با مشکل مواجه هستند.

موج ظاهرا تلاش برای برداشت پس از آن اتفاق افتاد که دیروز SVB اعلام کرد که 1.8 میلیارد دلار در فروش اوراق خزانه آمریکا و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن که در آنها سرمایه گذاری کرده بود، به دلیل افزایش نرخ بهره از دست داده است. این بانک همچنین بيان کرد که در حال افزایش سرمایه و سرمایه گذاری در محصولات با بازده بالاتر است. نگرانی به وجود آمد و باعث شد که قیمت سهم در زمان انتشار به بیش از 50 درصد برسد.

منابع می‌گویند که ده‌ها VC به شرکت‌های پرتفوی خود توصیه می‌کنند دارایی‌های خود را از بانک خارج کنند، در حالی که برخی دیگر بر بنیان‌گذاران فشار می‌آورند که حداقل محل نگهداری سرمایه‌شان را متنوع کنند. در همین حال، برخی دیگر هشدار می‌دهند که وحشت خیلی زود فرا می‌رسد - شاید از اخبار اولیه این هفته مبنی بر تعطیلی بانک سیلورگیت، یکی دیگر از بانک‌ها. در نتیجه SVB به وضوح نوسانات سپرده را از زیر مجموعه ای از کاربران خود تجربه می کند.

یکی از منابع به TechCrunch او میگوید که بخش‌هایی از سایت SVB و همچنین یکی از تلفن‌های پشتیبانی مشتری آن، علیرغم استفاده از مرورگرها و برنامه‌های مختلف برای انتقال سرمایه، از کار افتاده است. یکی دیگر او میگوید که کنترل‌های دسترسی به حساب اکنون فقط مشاهده هستند، به این معنی که کاربران نمی‌توانند برداشت یا سیم را انجام دهند. دیگران در توییتر می گویند که نمی توانند به طور گسترده وارد درگاه بانکداری آنلاین شوند.

یکی از VC به من او میگوید که به دلیل از کار افتادن وب‌سایت، بنیان‌گذاران سبد در حال حاضر در شعب بانک SVB هستند و درخواست می‌کنند پول نقد آزاد شود.

در تماسی که در اوایل امروز، مدیر عامل شرکت گرگ بکر به مشتریان خود بيان کرد که بانک "نقدینگی کافی" برای حمایت از مشتریان خود دارد "با یک استثنا: اگر همه به یکدیگر بگویند که SVB با مشکل مواجه شده است، این یک چالش خواهد بود." مدیر اجرایی از مشتریان VC خواست که «آرام بمانند. این سوال من است. ما 40 سال آنجا بوده‌ایم، از شما حمایت می‌کنیم، از شرکت‌های پرتفوی حمایت می‌کنیم، از سرمایه‌گذاران خطرپذیر حمایت می‌کنیم.»

اگر در مورد اتفاقات دنیای مخاطره‌آمیز راهنمایی یا راهنمایی دارید، می‌توانید در توییتر @nmasc_ با ناتاشا ماسکرنهاس یا در سیگنال در +1 925 271 0912 تماس بگیرید. درخواست‌های ناشناس رعایت می‌شوند.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است