متن خبر

برای صرفه جویی در هزینه می توانید خاموش کردن چراغ های خود را متوقف کنید

برای صرفه جویی در هزینه می توانید خاموش کردن چراغ های خود را متوقف کنید

اخباربرای صرفه جویی در هزینه می توانید خاموش کردن چراغ های خود را متوقف کنید
شناسهٔ خبر: 265904 -
خبرکاو:

یک اتاق نشیمن دنج با نورهای گرم.
Pixel-Shot/Shutterstock

خاموش کردن وسواس‌آمیز چراغ‌های خانه برای صرفه‌جویی در هزینه، عادتی است که اکثر ما داریم، اما معلوم می‌شود که واقعاً آن حرکت صرفه‌جویی در هزینه‌ای نیست که فکر می‌کنیم. در اینجا دلیلی است که می توانید متوقف کنید.

این باعث صرفه جویی در هزینه می شود، اما LED ها ارزش آن را ندارند

اجازه دهید دقیقاً از دروازه کاملاً واضح بگوییم: اگر دستگاهی را در خانه خود خاموش کنید که از برق استفاده می کند، مهم نیست دستگاه چقدر بزرگ یا کوچک باشد، مطمئناً در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. فرقی نمی‌کند که دستگاه یک کامپیوتر گیمینگ غول‌پیکر انرژی‌زا باشد یا یک چراغ شب کوچک در حمام—اگر از برق استفاده نمی‌کند، طبیعتاً برای آن برق پولی نمی‌پردازید.

با این حال، وقتی صحبت از صرفه جویی جدی در مصرف انرژی می شود، LED ها به طور کامل بازی را تغییر دادند. کارایی روشنایی LED در مقایسه با نورهای رشته ای سنتی خیره کننده است.

در آن روزها، خاموش کردن چراغ ها هنگام خروج از اتاق منطقی بود. پدر و مادر ما دور از خط نبودند که به ما بگویند چراغ ها را خاموش کنیم و آه بکشیم. مجموع وات تمام لامپ های رشته ای در یک اتاق بزرگ می تواند به راحتی از توان یک رایانه رومیزی تحت بار بیشتر شود و جریمه ای برای قبض برق و کیف پول شما وجود دارد.

با این حال، چراغ‌های LED از بخش کوچکی از انرژی استفاده می‌کنند که لامپ‌های رشته‌ای سنتی انجام می‌دهند. در واقع، این کسری کوچک است که - بسته به لامپ های مورد نظر - می توانید از نیم تا دوجین لامپ ال ای دی با توان مورد نیاز لامپ رشته ای که در حال تعویض هستید، برق دهید.

(عدم) پس انداز اعداد

نگاه کردن به برخی اعداد واقعی برای در نظر گرفتن همه چیز کمک می کند. به عنوان مثال، فرض کنید که ده لامپ در طبقه همکف خانه شما وجود دارد که دوست دارید آنها را روشن نگه دارید - برای امنیت، فقط از نور گرم عصر یا هر دلیلی که می تواند باشد، خوشتان می آید. و فرض کنید آنها را هر شب 5 ساعت روشن می گذارید.

فرض کنید ده لامپ رشته ای 60 واتی دارید. آنها در مجموع 600 وات در ساعت یا 0.6 کیلووات ساعت مصرف می کنند. می‌توانید آن را در هزینه‌ای که شرکت محلی شما برای کیلووات ساعت هزینه می‌کند ضرب کنید، اما میانگین ملی ایالات متحده 0.12 دلار در هر کیلووات ساعت است، پس ما از آن استفاده خواهیم کرد.

هر شب، وقتی آن ده لامپ را بعد از کار روشن می گذارید، 0.36 دلار برای شما هزینه دارد. در ماه، 10.96 دلار و در سال 131.49 دلار است. این پول بازنشستگی پیش از موعد نیست، اما مطمئناً تکه‌ای از پول است که می‌توانست برای چیز دیگری مانند 6 تا 12 ماه از سرویس پخش مورد علاقه شما، یا قبض گرمای شما در زمستان یا هر چیز دیگری خرج شود.

حالا فرض کنید ده لامپ ال‌ای‌دی معادل 60 وات دارید که در شرایط یکسان استفاده می‌کنید - 5 ساعت در روز در عصر بعد از کار. اکثر لامپ های معادل 60 وات بین 8 تا 9 وات انرژی مصرف می کنند، پس ما از 8.5 وات برای محاسبات خود استفاده خواهیم کرد.

پس اکنون مصرف انرژی شما در ساعت 600 وات نیست، 85 وات است. با میانگین هزینه انرژی ملی ایالات متحده، استفاده از آن ده لامپ به مدت 5 ساعت بعد از کار برای شما 0.05 دلار در روز، 1.55 دلار در ماه و تنها 18.62 دلار در سال هزینه دارد.

در واقع، برای اینکه حتی به هزینه انرژی روشن گذاشتن ده لامپ رشته ای در عصر نزدیک شوید، باید تقریباً هفتاد لامپ ال ای دی معادل آن را روشن بگذارید. برای بسیاری از مردم، این به معنای روشن کردن تک تک چراغ‌های خانه‌شان است، از جمله چراغ‌های ایوان، چراغ‌های گاراژ، و حتی چراغ‌های اتاق زیر شیروانی.

از Lights خود بدون گناه استفاده کنید

هدف این تمرین تشویق شما به اسراف به خاطر اتلاف نیست. LED های کارآمد یا نه، دلیلی وجود ندارد که چراغ های اتاق زیر شیروانی یا کمد را 24/7 رها کنید.

اما با کارایی لامپ‌های LED، خاموش کردن چراغ‌ها در اتاقی که به زودی به آن بازمی‌گردید یا روشن نکردن چراغ‌های برجسته در اطراف خانه‌تان در حالی که واقعاً حال و هوای دنج آن‌ها را دوست دارید، چندان منطقی نیست. در مورد هدر دادن بیش از حد انرژی در راه اندازی چراغ های هوشمند نگران نباشید تا زمستان کمتر تاریک شود یا از نورهای خود لذت ببرید.

هزینه راه اندازی یک لامپ ال ای دی معادل 60 وات 0.001 دلار در ساعت است - یک دهم سنت. در آن نقطه قیمت، شما در حال صحبت از 1000 ساعت کار برای رسیدن به یک دلار هستید.

و سلام، اگر می‌خواهید از چراغ‌هایتان بدون احساس گناه لذت ببرید، وسایل الکترونیکی را که کمتر استفاده می‌کنید از برق بکشید یا آن‌ها را روی یک پریز برق قرار دهید که می‌توانید وقتی از آنها استفاده نمی‌کنید آن‌ها را خاموش کنید.

در حالی که باید اقلام پرکاربرد و چیزهای حیاتی مانند مودم اینترنت و روتر خود را به برق وصل بگذارید، با جدا کردن وسایل الکترونیکی بلااستفاده سالانه در مصرف برق صرفه جویی خواهید کرد تا اینکه به خاطر روشن گذاشتن چراغ های آشپزخانه خود را مورد ضرب و شتم قرار دهید.

به عنوان مثال، من از یک کیل وات متر برای تحلیل بار بیکار «فانتوم» در همه تلویزیون های هوشمندم استفاده کردم و متوجه شدم که هر تلویزیون از حدود 18 وات برق بیکار استفاده می کند. این دو لامپ ال‌ای‌دی به ارزش انرژی 24 ساعته و 7 روز هفته، به‌طور کامل هدر می‌رود، زیرا فقط تلویزیونی را روشن می‌کند که حتی روشن نشده است.

پس ، اگر می‌خواهید برای چراغ‌هایتان رویکردی به نام «ناهار رایگان وجود ندارد» داشته باشید، وسایل الکترونیکی بلااستفاده خود را از برق بکشید و انرژی را بدون گناه به سمت لامپ‌های ال‌ای‌دی بسیار کارآمد خود قرار دهید.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است