سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

برای داشتن خوابی خوب چه ساعتی باید کافئین ننوشید؟

b2bc83ad.jpg
Indypendenz/Shutterstock.com چه قهوه، چه ماچا یا یک نوشیدنی انرژی زا، بسیاری از ما در بعدازظهرها به کمی غذا نیاز داریم. اما گاهی اوقات قهوه سرد یا ماچا لاته می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و به نظر می رسد که شما نمی توانید بخوابید. پس چگونه می توانید تقویت و خواب زیبایی خود را دریافت کنید؟ برای داشتن خوابی خوب باید هشت ساعت قبل از خواب مصرف کافئین را متوقف کنید. برای اکثر مردم، مصرف کافئین باید حدود ساعت ۲ تا ۳ بعد ...
یک لاته در یک لیوان قهوه سفید بزرگ روی یک پیشخوان می نشیند.
Indypendenz/Shutterstock.com

چه قهوه، چه ماچا یا یک نوشیدنی انرژی زا، بسیاری از ما در بعدازظهرها به کمی غذا نیاز داریم. اما گاهی اوقات قهوه سرد یا ماچا لاته می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و به نظر می رسد که شما نمی توانید بخوابید. پس چگونه می توانید تقویت و خواب زیبایی خود را دریافت کنید؟

برای داشتن خوابی خوب باید هشت ساعت قبل از خواب مصرف کافئین را متوقف کنید.

برای اکثر مردم، مصرف کافئین باید حدود ساعت ۲ تا ۳ بعد از ظهر به پایان برسد، اما اگر زودتر از ساعت ۱۰ شب یا دیرتر به خواب بروید، می توانید نقطه قطع خود را تنظیم کنید. اما چرا باید از این قانون پیروی کنید؟ خوب، زیرا حتی اگر بتوانید بخوابید، ممکن است به دلیل وجود کافئین، آرام‌ترین خواب را نداشته باشید.

بله، نوشیدن کافئین خیلی دیر می تواند مانع از به خواب رفتن شما شود، اما همچنین می تواند کارهای بیشتری مانند کوتاه کردن زمان واقعی خواب شما، تغییر مدت زمانی که می توانید در مرحله خواب عمیق بمانید و کیفیت کلی خواب را کاهش دهد، انجام دهد. . اساساً، تقریباً همه جنبه های روال خواب شما را به هم می زند.

اگر مستعد کسادی بعدازظهر هستید و همیشه به دنبال قهوه یا نوشیدنی کافئین دار دیگری هستید، شاید وقت آن رسیده است که در مورد بعد از ساعت ۳ بعد از ظهر تجدید نظر کنید.

خبرکاو