متن خبر

‘بدون نشانه’ کاخ سفید می گوید که اشیاء ساقط شده فضاپیمای بیگانه هستند

‘بدون نشانه’ کاخ سفید می گوید که اشیاء ساقط شده فضاپیمای بیگانه هستند

اخبار‘بدون نشانه’ کاخ سفید می گوید که اشیاء ساقط شده فضاپیمای بیگانه هستند
شناسهٔ خبر: 266232 -
خبرکاو:

مقامات کاخ سفید گفتند که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سه شی مرموز که اخیراً توسط جت های جنگنده آمریکایی ساقط شده اند، از جایی غیر از زمین آمده اند وجود ندارد.

این جت ها روز جمعه (10 فوریه) یک شی را درست در سواحل شمال آلاسکا، یکی بر فراز یوکان در شمال غربی کانادا در روز شنبه (11 فوریه) و دیگری را بر فراز دریاچه هورون در روز یکشنبه (12 فوریه) خارج کردند و هر یک را ساقط کردند. یکی با موشک هوا به هوا Sidewinder.

هنوز اطلاعات زیادی در مورد این مزاحمان هوایی وجود ندارد، اما داستان منشأ آنها احتمالاً تا حدودی پیش پا افتاده است.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، روز دوشنبه (13 فوریه) طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «هیچ نشانه ای از موجودات فضایی یا فعالیت های فرازمینی دیگر با این نابودی های اخیر وجود ندارد».

مطالب مرتبط: بالن های جاسوسی چینی قبلی بر فراز ایالات متحده به عنوان بشقاب پرنده طبقه بندی می شدند: گزارش

ظاهراً سه شیء ساقط شده کاملاً متفاوت از بالن عظیمی بودند که جت F-22 در 4 فوریه از سواحل کارولینای جنوبی خارج کرد.

مقامات آمریکایی گفته اند که کشتی هوایی بدون خدمه، که پاکت آن به ارتفاع 200 فوت (60 متر) خرپایی به اندازه سه اتوبوس مدرسه را نگه می داشت، یک کشتی نظارتی چینی بود. این هواپیما در حدود 60000 فوت (18000 متر) پرواز می کرد که F-22 با سایدوایندر به آن برخورد کرد.

سه جسم دیگر بسیار کوچکتر بودند و بسیار پایین تر پرواز می کردند. مقامات آمریکایی گفته اند، برای مثال، کشتی ای که روز جمعه سرنگون شد، به اندازه یک خودروی کوچک بود و در حدود 40000 فوت (12000 متر) در حال حرکت بود.

این ارتفاع پایین بخشی از دلیلی است که ارتش ایالات متحده سه گانه مرموز را سرنگون کرد: آنها تهدیدی بالقوه برای هواپیماهای غیرنظامی هستند که در ارتفاعات مشابه پرواز می کنند. (بالون چینی به طور قابل توجهی بالاتر از منطقه هواپیمای مسافربری بود، اما فعالیت های نظارتی آشکار آن در حریم هوایی ایالات متحده آن را در فهرست کشتار قرار داد.)

داستان های مرتبط:

ارتش ایالات متحده این سه شی مرموز را برای طلسم مشاهده کرد و سپس آنها را ساقط کرد و اطلاعات اولیه را جمع آوری کرد. برای مثال، دریاسالار جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی، گفت، برای مثال، هر سه مشخص شده بودند که خدمه نداشته باشند، و به نظر نمی رسید هیچ کدام سیگنال های ارتباطی ارسال کنند (اگرچه کار جمع آوری اطلاعات را نمی توان رد کرد).

کربی در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه گفت: علاوه بر این، "ما به دنبال این بودیم که ببینیم آیا آنها مانور می دهند یا توانایی های پیشرانه ای دارند." ما هیچ نشانه ای از آن ندیدیم.»

تیم‌های بازیابی در حال کار برای یافتن زباله‌های این سه شی هستند که می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد اینکه آنها از کجا آمده‌اند و چه می‌کردند به ما بگوید. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد. کربی بيان کرد که کشتی شمالی آلاسکا و یوکان در زمین های دورافتاده و ناهموار فرود آمدند و بقایای دریاچه هورون احتمالاً در آب های عمیق هستند.

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است