سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بدهی بزرگ آمریکا به ژاپن لو رفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ژاپنی ذخیره خزانه‌داری خود را از ۱.۱۳۸ تریلیون دلار در ماه دسامبر به ۱.۱۵۳ تریلیون دلار در ماه ژانویه افزایش دادند. توکیو از ماه ژوئن ۲۰۱۹ بزرگترین دارنده بدهی خارجی آمریکا بوده است و دو دارنده بزرگ دیگر بدهی دولت آمریکا - چین و بریتانیا – دارایی‌های خود را کاهش داده‌اند. دارایی چین پس ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ژاپنی ذخیره خزانه‌داری خود را از ۱.۱۳۸ تریلیون دلار در ماه دسامبر به ۱.۱۵۳ تریلیون دلار در ماه ژانویه افزایش دادند.

توکیو از ماه ژوئن ۲۰۱۹ بزرگترین دارنده بدهی خارجی آمریکا بوده است و دو دارنده بزرگ دیگر بدهی دولت آمریکا - چین و بریتانیا – دارایی‌های خود را کاهش داده‌اند.

دارایی چین پس از دو ماه افزایش متوالی با ۱۸.۶ میلیارد دلار از ماه دسامبر به ۷۹۷.۷ میلیارد دلار کاهش یافت. از ماه آوریل ۲۰۲۲، دارایی این کشور از خزانه‌داری زیر یک تریلیون دلار باقی مانده است.

بر اساس گزارش چاینا دیلی به نقل از کارشناسان، پکن ممکن است به کاهش سهم خود از بدهی ایالات‌متحده در کل ذخایر ارزی خود در بحبوحه تلاش برای تنوع بخشیدن به سبد دارایی‌های خارجی خود ادامه دهد. این کشور آسیایی در تلاش است تا وابستگی خود به دلار را کاهش دهد و در عین حال استفاده بین‌المللی گسترده‌تر از یوان را ترویج دهد.

در همین حال، دارایی‌های خزانه‌داری بریتانیا ۲۰۰ میلیون دلار نسبت به ماه قبل کاهش یافت و به ۷۵۳.۵ میلیارد دلار رسید که از بالاترین رکورد ثبت شده در ماه دسامبر و اولین کاهش در چهار ماه گذشته نزول کرد.

به نقل از بیزنس، به‌طور کلی، دارایی‌های خارجی اوراق خزانه ایالات‌متحده در ماه ژانویه به ۸.۰۲ تریلیون دلار از ۸.۰۶ تریلیون دلار در ماه دسامبر کاهش یافت. بر اساس داده‌ها، در مقایسه با سال گذشته، اوراق خزانه‌داری خارجی‌ها ۸.۶ درصد افزایش یافته است.

خبرکاو