سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

با گزارش تجهیز مک‌ها به هوش مصنوعی، سهام اپل 112 میلیارد دلار رشد کرد

بلومبرگ اخیراً در گزارشی اعلام کرد که اولین مک‌های مجهز به تراشه M4 با تمرکز روی هوش مصنوعی امسال از راه می‌رسند. این گزارش ظاهراً سرمایه‌گذاران را تحت تأثیر قرار داده و باعث افزایش قیمت سهام اپل تا 4.3 درصد شده است. به‌دنبال این رشد سها‌م، ارزش اپل 112 میلیارد دلار افزایش یافته است. سهام اپل در روز پنج‌شنبه 4.3 درصد و در روز جمعه 0.86 درصد رشد داشت و در‌حال‌حاضر در سطح قیمتی 176.55 دلار دیده می‌شود. «آنتونی ساگلیمبنه»، استراتژیست ارشد بازار ...

بلومبرگ اخیراً در گزارشی اعلام کرد که اولین مک‌های مجهز به تراشه M4 با تمرکز روی هوش مصنوعی امسال از راه می‌رسند. این گزارش ظاهراً سرمایه‌گذاران را تحت تأثیر قرار داده و باعث افزایش قیمت سهام اپل تا 4.3 درصد شده است. به‌دنبال این رشد سها‌م، ارزش اپل 112 میلیارد دلار افزایش یافته است.

سهام اپل در روز پنج‌شنبه 4.3 درصد و در روز جمعه 0.86 درصد رشد داشت و در‌حال‌حاضر در سطح قیمتی 176.55 دلار دیده می‌شود. «آنتونی ساگلیمبنه»، استراتژیست ارشد بازار در شرکت Ameriprise Financial، به بلومبرگ گفته است:

«هر اعلامیه‌ای که هوش مصنوعی را به‌سمت سخت‌افزار مصرف‌کننده هدایت کند، می‌تواند برای اپل بسیار سودمند باشد. بااین‌حال، تأثیر آن هنوز مشخص نشده است. »

روند قیمتی سهام اپل

در سال جاری، سهام اپل روند نه‌چندان موفقی داشته است، اما رشد اخیر آن بهترین افزایش سهام اپل از ماه مه گذشته تاکنون محسوب می‌شود. علاوه‌براین، این رشد نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران مشتاقانه به‌دنبال کوچک‌ترین علامت‌هایی هستند که نشان دهد اپل درحال برداشتن گام‌هایی به‌سوی آینده مبتنی بر هوش مصنوعی است.

بلومبرگ در گزارش اخیر خود گفته بود اپل درحال «نزدیک‌شدن به تولید» اولین تراشه‌های M4 است و این خانواده جدید حداقل در سه نسخه اصلی با تمرکز بر هوش مصنوعی عرضه می‌شود. همچنین اپل قصد دارد تمام مدل‌های مک را با آن به‌روزرسانی کند.

علاوه‌ بر دستگاه‌های مک، اپل همچنین قصد دارد سری آیفون 16 را به قابلیت‌های هوش مصنوعی مجهز کند. اوایل این ماه در گزارشی گفته شده بود که اپل برای پشتیبانی بهتر از مدل‌های زبانی بزرگ (LLM) و به‌کارگیری قابلیت‌های مرتبط با هوش مصنوعی روی نسل آتی آیفون‌های خود، مجبور به افزایش مقدار حافظه رم خواهد شد.

خبرکاو