متن خبر

با فضانوردان SpaceX Crew-6 که در 26 فوریه به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب می شوند، آشنا شوید.

با فضانوردان SpaceX Crew-6 که در 26 فوریه به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب می شوند، آشنا شوید.

اخباربا فضانوردان SpaceX Crew-6 که در 26 فوریه به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب می شوند، آشنا شوید.
شناسهٔ خبر: 268458 -
خبرکاو:

ششمین ماموریت عملیاتی ایستگاه فضایی SpaceX تاریخ ساز خواهد شد و اولین فضانورد طولانی مدت امارات متحده عربی را به فضا خواهد آورد.

Crew-6 در 26 فوریه یا بیشتر به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) با چهار فضانورد سوار بر فضاپیمای Crew Dragon بر فراز موشک SpaceX Falcon 9 پرتاب خواهد شد.

سلطان النیادی، فضانورد امارات متحده عربی و عضو خدمه-6، پس از اولین پرواز فضانورد اماراتی در سال 2019، اولین نفر از کشور خود خواهد بود که چرخش ایستگاه فضایی را انجام می دهد.

همچنین فضانوردان ناسا وارن "وودی" هوبورگ و استفان بوون و فضانورد آندری فدیایف از آژانس فضایی روسیه روسکوسموس نیز در این هواپیما حضور دارند. در زیر می‌توانید درباره خدمه بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط: فضانوردان SpaceX Crew-6 برای پرتاب 26 فوریه به ایستگاه فضایی آماده می شوند.

سلطان النیادی

سلطان النیادی، فضانورد امارات متحده عربی، در یک فضاپیما با کمربند ایمنی، در کنار یک پنجره گرد نشسته  <a href= است. " class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uXo5P8En4hQqt2MnpZWenZ-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uXo5P8En4hQqt2MnpZWenZ-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uXo5P8En4hQqt2MnpZWenZ-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uXo5P8En4hQqt2MnpZWenZ-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uXo5P8En4hQqt2MnpZWenZ-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uXo5P8En4hQqt2MnpZWenZ-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uXo5P8En4hQqt2MnpZWenZ.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/uXo5P8En4hQqt2MnpZWenZ.jpg">

سلطان النیادی فضانورد امارات متحده عربی. (اعتبار تصویر: SpaceX)
(در برگه جدید باز می شود)

سلطان النیادی، 41 ساله، یکی از دو فضانورد اول انتخاب شده با امارات متحده عربی در سال 2017 بود. در فناوری اطلاعات، بر اساس بیوگرافی فدراسیون بین المللی فضانوردی (در برگه جدید باز می شود) .

النیادی اولین فضانورد اماراتی است که با چرخش عادی نیمساله ایستگاه فضایی بین المللی پرواز می کند. او به Space.com بيان کرد که این یک "پیشرفت طبیعی" به دنبال پرواز هشت روزه ایستگاه فضایی توسط هزاع علی المنصوری در سال 2019 است. امارات متحده عربی یکی از امضاکنندگان توافقنامه آرتمیس به رهبری ناسا است که قوانینی را برای اکتشاف ماه انسان در آینده نیز وضع می کند. او گفت که هنجارهای جامعه برای کار مسالمت آمیز در فضا است.

او در مصاحبه‌ای با زوم در 25 ژانویه درباره کار با ناسا گفت: «مسئله این است که به طور فعال در پروژه‌های آینده شریک باشیم. النیادی گفت که پیش بینی می شود مریخ نورد رشید امارات در ماه آوریل به عنوان گامی دیگر برای کمک به اکتشافات آینده بر ماه فرود آید.

استفان بوون

استفان بوون فضانورد ناسا. (اعتبار تصویر: SpaceX)
(در برگه جدید باز می شود)

استفان بوون، 59 ساله، فرمانده خدمه-6 و یک فضانورد کهنه کار در سه مأموریت شاتل فضایی است که به مونتاژ ایستگاه فضایی بین المللی کمک کرد: STS-126، STS-132، و STS-133. او یک کاپیتان بازنشسته نیروی دریایی ایالات متحده است و در سال 2000 اولین افسر زیردریایی بود که برای آموزش کاندیدای فضانوردی توسط ناسا انتخاب شد. او در سال 2002 به طور کامل برای پرواز فضایی واجد شرایط بود.

بوون که 12 سال است پرواز نکرده است، همچنان درها را برای پیوستن به ماموریت های ماه با برنامه Artemis ناسا در اواخر دهه 2020 باز می گذارد. او در مصاحبه ای با زوم در 25 ژانویه به Space.com گفت: "ما با خانواده ام بحث خواهیم کرد. " زمانی که [از این مأموریت] برگردم، ارزیابی می کنیم تا ببینیم آیا هنوز شغلی دارم یا نه، و اگر این فرصت در آینده پیش بیاید، خواهیم دید.

او که در کوهاست، ماساچوست به دنیا آمده است، بیش از 40 روز را در فضا گذرانده و 47 ساعت و 18 دقیقه فعالیت خارج از خودرو در هفت راهپیمایی فضایی داشته است. او دارای مدرک لیسانس مهندسی برق از آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده، و کارشناسی ارشد مشترک علوم در مهندسی اقیانوس از موسسه فناوری ماساچوست و برنامه مشترک موسسه اقیانوس شناسی وودز هول است.

تجربه Bowen در زیردریایی شامل سه سال با USS Parche (SSN 683)، صلاحیت در USS Pogy (SSN 647)، یک تور خدمت در USS Augusta (SSN 710) به عنوان افسر مهندسی، و اولین افسر اجرایی واحد پیش راه اندازی ویرجینیا است. SSN 774. او همچنین با فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده کار کرد و به عنوان بازرس راکتور و نیروی محرکه برای هیئت بازرسی و تحلیل زیردریایی نیروی دریایی خدمت کرد.

وارن "وودی" هوبرگ

فضانورد ناسا وارن "وودی" هوبورگ با کمربند ایمنی روی صندلی فضاپیما نشسته  <a href= است. " class="expandable lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UmW5CAuxQbMvishrhA78g7-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UmW5CAuxQbMvishrhA78g7-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UmW5CAuxQbMvishrhA78g7-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UmW5CAuxQbMvishrhA78g7-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UmW5CAuxQbMvishrhA78g7-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UmW5CAuxQbMvishrhA78g7-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UmW5CAuxQbMvishrhA78g7.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UmW5CAuxQbMvishrhA78g7.jpg">

وارن "وودی" هوبرگ، فضانورد ناسا. (اعتبار تصویر: SpaceX)
(در برگه جدید باز می شود)

وارن "وودی" هوبرگ، 37 ساله، خلبان Crew-6 و اولین ماموریت فضایی خود است. او در کلاس کاندیدای فضانوردی در سال 2017 به ناسا ملحق شد و طبق بیوگرافی ناسا (در برگه جدید باز می شود) در ژانویه 2020 گواهینامه کامل پرواز را دریافت کرد.

هوبورگ در مصاحبه ای با زوم در 25 ژانویه به Space.com گفت: "من بسیار هیجان زده هستم که می توانم به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز کنم." "ما در دوره زمانی هستیم که من چنین فرصتی را دارم و این مکان بسیار ویژه ای است، پس خوشحالم که می توانم به آنجا بروم."

هوبرگ، متولد و بزرگ شده در پیتسبورگ، دارای مدرک لیسانس در رشته هوانوردی و فضانوردی از موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دکترای مهندسی برق و علوم کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی است. هوبورگ همچنین یک خلبان تجاری با درجه ابزار برای هواپیماهای تک موتوره و چند موتوره است.

زمانی که هوبورگ توسط ناسا انتخاب شد، او رهبری یک گروه تحقیقاتی در MIT را بر عهده داشت، جایی که او استادیار هوانوردی و فضانوردی بود. او همچنین برای توسعه محصولات هواپیماهای تجاری بوئینگ بر روی نرم افزار برای فرآیندهای تولید کامپوزیت کار کرد. او همچنین به عنوان یک عضو فصلی جستجو و نجات یوسمیتی و به عنوان یک رهبر عملیات برای واحد نجات کوهستان منطقه خلیج خدمت کرده بود.

آندری فدیایف

آندری فدیایف، فضانورد Roscosmos. (اعتبار تصویر: SpaceX)
(در برگه جدید باز می شود)

آندری فدیایف قرار است در اولین روز پرتاب خود، 26 فوریه، 42 ساله شود. طبق بیوگرافی رسمی او (در برگه جدید باز می شود) این فضانورد در سروف، Sverdlovsk، در کوه های اورال متولد شد. (ترجمه توسط گوگل ارائه شده است. )

فدیایف در یک ژانویه به Space.com گفت: "نمی دانم خانواده و دوستانم چه برنامه ای دارند، اما من واقعاً دوست دارم در روز تولدم پرواز کنم، تا در روز تولدم پرتاب کنم. این بهترین هدیه برای من خواهد بود." 25 مصاحبه زوم. (او از طریق یک مترجم روسی صحبت کرد. )

فدیایف در سال 2012 به عنوان کاندیدای فضانورد به روسکوسموس پیوست و در سال 2014 گواهینامه کامل پرواز را دریافت کرد. در سال 2004 مدرک حمل و نقل هوایی و کنترل ترافیک هوایی را در مؤسسه هوانوردی نظامی کراسنودار در جنوب روسیه دریافت کرد.

فدیایف یک خلبان نظامی با 600 ساعت تجربه است و همچنین به عنوان دستیار فرمانده کشتی Ilyushin II-38 Yelizovo در نزدیکی شبه جزیره کامچاتکا خدمت کرده است. کامچاتکا در شمال ژاپن و بین دریای اوخوتسک و دریای برینگ واقع شده است.

الیزابت هاول یکی از نویسندگان کتاب " چرا من بلندتر هستم (در برگه جدید باز می شود ؟" است. (ECW Press، 2022؛ با فضانورد کانادایی دیو ویلیامز)، کتابی در مورد پزشکی فضایی. او را در توییتر @howellspace دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است