متن خبر

با این عکس‌ها سوختگی حماسی 31 موتوره SpaceX Starship را زنده کنید

با این عکس‌ها سوختگی حماسی 31 موتوره SpaceX Starship را زنده کنید

اخباربا این عکس‌ها سوختگی حماسی 31 موتوره SpaceX Starship را زنده کنید
شناسهٔ خبر: 265607 -
خبرکاو:

عکس‌های جدید و دراماتیک لحظه‌ای مهم در سفر برنامه‌ریزی شده اسپیس ایکس به مریخ را به یاد می‌آورند.

اسپیس ایکس قصد دارد با نسل بعدی وسیله نقلیه Starship خود که از یک تقویت کننده غول پیکر مرحله اول به نام Super Heavy و یک فضاپیمای مرحله فوقانی 165 فوتی (50 متری) شناخته شده (تا حدودی) تشکیل شده است به بشریت کمک کند تا جای پایی در سیاره سرخ پیدا کند. به طور اضافی) به عنوان Starship.

هر دوی این عناصر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاملاً قابل استفاده مجدد باشند، و هر دو از موتور رپتور جدید اسپیس ایکس - 33 برای Super Heavy و شش برای Starship استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط: تقویت کننده بزرگ استارشیپ اسپیس ایکس باعث سوختگی تاریخی 31 موتور می شود (ویدئو)

نمونه اولیه Booster 7 Starship اسپیس ایکس 31 موتور از 33 موتور رپتور خود را طی آزمایش آتش ثابت در 9 فوریه 2023 مشتعل می کند.

بوستر 7 در جریان آتش سوزی استاتیک 31 موتوری در 9 فوریه 2023، 7.9 میلیون پوند نیروی رانش ایجاد کرد - به گفته اسپیس ایکس، مطمئناً کمی، اما کمتر از نیمی از قابلیت رانش کامل وسیله نقلیه. (اعتبار تصویر: SpaceX از طریق توییتر)

اسپیس ایکس در حال آماده شدن برای اولین آزمایش پرواز مداری یک وسیله نقلیه استارشیپ است، آزمایشی که شامل نمونه اولیه Booster 7 Super Heavy و نوع بالاتری به نام Ship 24 است.

اسپیس ایکس هر دو خودرو را در تاسیسات Starbase خود در جنوب تگزاس تحت آزمایش های متعدد "آتش استاتیک" قرار داده است و برای مدت کوتاهی موتورهای آنها را در حالی که روی زمین لنگر انداخته اند روشن کرده است. برای مثال، هر شش رپتور شیپ 24 در 8 سپتامبر 2022 آتش گرفتند و بوستر 7 14 موتور از 33 موتور خود را دو ماه بعد مشتعل کرد.

این میزان آتش ثابت برای Booster 7 باقی ماند - تا پنجشنبه. در آن روز، SpaceX قصد داشت تمام 33 موتور را درگیر کند و به همین دلیل کوتاه آمد. ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، روز پنجشنبه در توییتی گفت که تیم یک Raptor را درست قبل از احتراق خاموش کرد و دیگری خاموش شد.

"اما هنوز موتورهای کافی برای رسیدن به مدار!" توییت (در برگه جدید باز می شود) تا حدی خوانده می شود.

نمونه اولیه Booster 7 Starship اسپیس ایکس 31 موتور از 33 موتور رپتور خود را طی آزمایش آتش ثابت در 9 فوریه 2023 مشتعل می کند.

به گفته ایلان ماسک، اگر همه چیز با آزمایش‌های باقی‌مانده خوب پیش برود، استارشیپ می‌تواند اولین پرواز آزمایشی مداری خود را در مارس 2023 انجام دهد. (اعتبار تصویر: SpaceX از طریق توییتر)

داستان های مرتبط:

آن 31 رپتور در طول تقریباً هفت ثانیه رایت خود، نمایشی کاملاً زیبا به نمایش گذاشتند، همانطور که در عکس‌های جدیدی که SpaceX در روز جمعه در توییتر منتشر کرد، می‌بینید (در برگه جدید باز می‌شود) . اما موتورها قادر به کارهای بزرگتر هستند.

SpaceX در توییت روز جمعه نوشت: "Super Heavy Booster 7 یک آزمایش آتش استاتیک کامل از 31 موتور رپتور را با تولید 7.9 میلیون پوند فات (حدود 3600 تن متریک) انجام داد که کمتر از نیمی از توانایی تقویت کننده است.

برای چشم انداز: سیستم پرتاب فضایی ناسا در 16 نوامبر 2022، زمانی که کپسول بدون خدمه اوریون را در ماموریت ماه آرتمیس 1 به آسمان فرستاد، به قدرتمندترین موشکی تبدیل شد که تاکنون با موفقیت پرواز کرده است. در طی آن بلند شدن، SLS 8.8 میلیون پوند نیروی رانش ایجاد کرد.

SpaceX هنوز باید برخی از بررسی‌ها را با Booster 7 و Ship 24 انجام دهد. ماسک گفت، اگر همه چیز با آن آزمایش‌های باقی‌مانده خوب پیش برود، این دو می‌توانند در اوایل ماه آینده در آزمایش پرواز مداری پرتاب شوند.

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است