اخبار

با استارتاپ جدید گردشگری بالن لوکس از لبه فضا به سبک دیدن کنید

گردشگری فضایی هرگز به این زیبایی ظاهر نشده است.

استارت‌آپ زفالتو مستقر در فرانسه با CNES، آژانس فضایی فرانسه، در برنامه‌ای برای شروع ارائه پروازهای زیبا با بالون استراتوسفر در ارتفاع بالا مشارکت کرده است. کپسول تحت فشار زفالتو که توسط یک بالون عظیم پر از هیدروژن یا هلیوم بالا می رود، تا ارتفاع 15.5 مایلی (25 کیلومتری) به جو زمین صعود می کند تا منظره ای منحصر به فرد از جهان زیر را به مسافران ارائه دهد.

طبق گزارش بلومبرگ (در برگه جدید باز می شود) پروازها قرار است تا سال 2025 آغاز شوند و وب سایت این شرکت قبلاً برای 11000 دلار سپرده (120000 یورو) رزرو کرده است. بالون زفالتو شش مسافر و دو خلبان را در خود جای می دهد و از فرودگاه فضایی فرانسه بلند می شود. این شرکت امیدوار است که دسترسی خود را در سرتاسر جهان گسترش دهد و پین‌های «گشایش بعدی (در برگه جدید باز می‌شود) » را در هر قاره پرجمعیت در نقشه جهانی فرودگاه‌های فضایی زفالتو نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط: Space Perspective می خواهد گردشگران را با بالون سواری به استراتوسفر ببرد

با این حال، زفالتو امیدوار است با ارائه غذاهای لوکس فرانسوی به عنوان بخشی از سفر خود، خود را از رقبا متمایز کند. در کنار امکانات VIP که با قیمت بلیط بیش از صد هزار دلار همراه است، زفالتو قصد دارد تجربه غذاخوری با کالیبر ستاره میشلن را با نمای صندلی از پنجره کیهان ارائه دهد. همچنین، این فضاپیما دارای Wi-Fi خواهد بود، پس می‌توانید عکس‌های فضایی خود را حتی قبل از بازگشت به زمین ارسال کنید!

فضای داخلی این کپسول توسط طراح فرانسوی جوزف دیراند ساخته شده است که امیدوار است رویکرد مینیمالیستی او به مسافران این امکان را بدهد که توجه خود را به بیرون از پنجره ها و نه محیط اطراف خود متمرکز کنند. او به بلومبرگ گفت: «امیدوارم مهمانان ما با چشم اندازهای جدید نسبت به سیاره با ارزش ما، زیبایی آن و نحوه محافظت بهتر از آن به زمین بازگردند.

خود این پرواز در مجموع شش ساعت طول می کشد که شامل یک ساعت و نیم صعود، سه ساعت برای خوردن، صرف غذا و گشت و گذار و یک ساعت و نیم دیگر برای فرود شما به زمین است. ما ارتفاع 25 کیلومتری را انتخاب می کنیم زیرا این ارتفاع جایی است که شما در تاریکی فضا هستید، با 98 درصد جو در زیر شما، پس می توانید از انحنای زمین در خط آبی لذت ببرید. شما در تاریکی فضا هستید. مهندس هوافضا و بنیانگذار زفالتو، وینسنت فارت داستیس، گفت، اما بدون تجربه گرانش صفر.

تا کنون، این شرکت سه پرواز آزمایشی آزمایشی بالن استراتوسفری خود را انجام داده است، هرچند هنوز هیچ کدام به اندازه ارتفاعی که مسافران معمولی می‌برند، انجام نشده است. این شرکت ابتدا باید گواهینامه EASA (آژانس ایمنی هوانوردی اروپا) را به عنوان یک هواپیمای تجاری تجاری دریافت کند. زفالتو پس از شروع به کار، حداکثر 60 پرواز در سال را هدف قرار داده است.

داستان های مرتبط:

این مفهوم شبیه به شرکت های دیگری مانند Space Perspective مستقر در فلوریدا است که به طور مشابه به دارندگان بلیط وعده شناورهای صلح آمیز بر فراز ابرها را می دهد تا مناظری از زمین را که قبلاً فقط توسط فضانوردان دیده شده بود مشاهده کنند.

کشتی نپتون وان اسپیس پرسپکتیو برای فرود در دریا طراحی شده است، در مقایسه با سفینه زفالتو که روی زمین جامد فرود خواهد آمد. نپتون وان همچنین به ارتفاع بالاتری پرواز خواهد کرد - 19 مایل (30.5 کیلومتر) بالاتر از سطح زمین، و 3.5 مایل (5.6 کیلومتر) بالاتر از بالون زفالتو.

با این حال، هیچ یک از این دو کشتی شما را تا پایان مسیر به خط کارمان، مرز فنی فضا، که 62 مایل (100 کیلومتر) بالاتر قرار دارد، نخواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *