سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بایننس عطر کریپتو را در تلاشی مبهوت کننده برای جذب زنان ساخت

کریپتو چه بویی دارد؟ ازن، نمک و خزه، بر اساس عطر جدید بایننس، "CRYPTO". بایننس از نظر حجم، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است، اما این شرکت با چالش‌های جدی مواجه است. این شرکت و یکی از بنیانگذاران آن، چانگ پنگ ژائو، به اتهامات پولشویی اعتراف کردند و با پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه به وزارت دادگستری آمریکا موافقت کردند. از آن زمان، بایننس دو سوم کارکنان خود را اخراج کرده و با کاهش ۷۵ درصدی درآمد معاملات مواجه ...

کریپتو چه بویی دارد؟ ازن، نمک و خزه، بر اساس عطر جدید بایننس، "CRYPTO".

بایننس از نظر حجم، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است، اما این شرکت با چالش‌های جدی مواجه است. این شرکت و یکی از بنیانگذاران آن، چانگ پنگ ژائو، به اتهامات پولشویی اعتراف کردند و با پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه به وزارت دادگستری آمریکا موافقت کردند. از آن زمان، بایننس دو سوم کارکنان خود را اخراج کرده و با کاهش ۷۵ درصدی درآمد معاملات مواجه شده است.

در همین حال، بخش بازاریابی Binance در حال مقابله با نوع دیگری از مشکل است (مشکلی که خطر تقلب کمتری را در بر دارد). به مناسبت روز جهانی زن، بایننس یک کمپین پرشور راه‌اندازی کرد تا از زنان بخواهد از طریق قدرت ... عطر وارد رمزارز شوند.

ریچل کانلان مدیر ارشد اجرایی بایننس به TechCrunch گفت: «من فکر می‌کنم هدف از این کار بی‌احترامی، سرگرم‌کننده بودن، تلاش برای عبور از مرزها است. "در حالی که همیشه برخی از افراد ناراحت می شوند، ما مطمئن هستیم که این بحث را به روشی درست باز می کند، و علاوه بر این، ما یک تیم تمام زنانه داشتیم که روی این موضوع کار می کردند."

بایننس دیروز عطر را در X مورد تمسخر قرار داد و صدها پاسخ دریافت کرد که بسیاری از آنها همین را می گفتند: "بو را تصور کنید". ریفرین از یک میم فحشا 4chan گرفته شده است، اما مانند پپه قورباغه، این جوک دوباره در بین مبشرین رمزارز مورد استفاده قرار گرفته است.

ممکن است حدس بزنید که رایحه "CRYPTO" - که به آن "Eau de Binance" نیز گفته می شود - شبیه روز آخر یک هکاتون پرتنش است که در آن هیچ کس وقت دوش گرفتن ندارد. یا شاید بوی سلول زندان سام بنکمن-فرید می دهد. اما این کلیشه ای است که Conlan سعی دارد با آن کار کند تا فضای کریپتو را فراگیرتر جلوه دهد.

رایحه واقعی به شرح زیر است: «این عطر با نت‌های طراوت‌بخش ازن، نمک و خزه باز می‌شود و جوهره نسیمی تند و نیروبخش را تداعی می‌کند. نت‌های قلبی ترکیبی مجلل از عود، ماندارین و چوب‌های گرانبها را نشان می‌دهند، در حالی که نت‌های پایه عنبر، چوبی و مشک رایحه‌ای گرم، مشک‌آلود و خاکی ارائه می‌دهند و پیچیدگی را متصاعد می‌کنند.

آنچه را که می خواهید در مورد "Eau de Binance" بگویید، اما سهم صنعت کریپتو در روز جهانی زن در سال 2022 را شکست داد، زمانی که Bain Capital Crypto تیم سرمایه گذاری جدید خود را با انتشار کلاژی متشکل از هفت مرد معرفی کرد. اما حتی با ورود زنان بیشتری به این صنعت، حوزه کریپتو با مشکل مواجه شده است تا بوی بد اتاق رختکن مردانه را تکان دهد. گروه مشاوره بوستون دریافت که تنها 7 درصد از بنیانگذاران وب 3 زن هستند و در میان استارتاپ های برتر ارزهای دیجیتال، 27 درصد از کارمندان زن هستند. این نابرابری جنسیتی به سرمایه گذاران رمزارز نیز گسترش می یابد.

بایننس حدود 100 بطری از این عطر را ساخته است که در واقع برای فروش نیست - در عوض، زنان می توانند عطر را در پاپ آپ های یک مرکز خرید در دبی امتحان کنند. به نظر می رسد که گرفتن نمونه عطر "CRYPTO" در هنگام خرید، نظر یک زن را در مورد سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال تغییر دهد. اما Conlan استدلال می کند که فعال سازی گستاخانه است. فرض بر این است که پوچ بودن عطر مردم را به سمت خود جذب کند ("بو را تصور کنید")، در حالی که تبلیغ اساسی این است که 5000 زن اول که دوره مبتدی را در آکادمی بایننس گذرانده اند، 25 دلار USDT دریافت خواهند کرد.

در گفتگو با Conlan، از او پرسیدم که آیا او نگران است که این کمپین ممکن است به نظر برسد که زنان را به یک کلیشه تبدیل می کند، و این به این معنی است که زنان فقط به چیزهای بیش از حد زنانه مانند عطر و خرید علاقه دارند. به او گفتم که من عطر نمی زنم و زن های زیادی را نمی شناسم که عطر می زنند. اما Conlan به این نکته اشاره می‌کند که عطرها از نظر فرهنگی در اروپا و خاورمیانه، جایی که او مستقر است، رواج بیشتری دارند.

"آخرین چیزی که من برای این می خواهم این است که حمایت کنم. چیزی که من می‌خواهم این است که زبان به زبان بیاورم.» ما بسیاری از رمزارزها را توسط برادران، برادران کریپتو، فضایی بسیار تحت سلطه مردان در نظر گرفته‌ایم. پس ، این موضوع مربوط به کمی زبان زدگی و تمسخر کردن با طنز، و وام گرفتن از کدهای صنعت عطر و صنعت زیبایی، چیزهایی است که توجه را جلب می کند.

اگر این واقعاً همانطور که کولن می گوید طنز است، پس موفقیت طنز بستگی به این دارد که بایننس واقعاً چه چیزی را مسخره می کند. آیا این عطر تلاشی واقعی برای ترغیب زنان به دانستن بیشتر در مورد امور مالی است، و اگر چنین است، استراتژی بازاریابی در مورد دیدگاه شرکت نسبت به زنان چه می گوید؟ وقتی صحبت از تنوع جنسیتی در امور مالی می شود، راه حل به سادگی یک بطری اسپری روغن های ضروری نیست. اما پیام‌ها چنان گیج می‌شوند که ایده عطر کریپتو می‌تواند بیشتر از آن که خنده‌دار باشد، حمایت‌کننده باشد.

او گفت: «ما واقعاً می‌خواستیم با افراد احساسی بازی کنیم. "این خاطره از اولین قدم شما در رمزنگاری چه چیزی را برمی انگیزد و چه احساسی در شما ایجاد می کند؟"

گذر از این ایده که زنان واقعاً برای غلبه بر جنسیت گرایی در فناوری به آن نیاز دارند، بوی ادو بایننس است، سخت است. اما مقاصد کانلان واقعی به نظر می رسد، اگر به راحتی تفسیر شود.

او گفت: «ما فقط برای یک بار در سال وارد این کار نمی‌شویم که یک نقطه داده جدید یا یک کمپین جدید را اعلام کنیم. این چیزی است که ما به عنوان یک شرکت به آن علاقه زیادی داریم، و چیزی که به شدت احساس می کنیم صنعت را بهتر می کند. هر چه زنان بیشتری را برای کار حرفه‌ای در اینجا بیاوریم، محصولات بیشتری با در نظر گرفتن مردان و زنان طراحی می‌شوند.»

خبرکاو