متن خبر

بایدن می‌گوید 3 شیء مرموز که توسط ایالات متحده شلیک شده‌اند احتمالاً جاسوسی نبوده‌اند.

بایدن می‌گوید 3 شیء مرموز که توسط ایالات متحده شلیک شده‌اند احتمالاً جاسوسی نبوده‌اند.

اخباربایدن می‌گوید 3 شیء مرموز که توسط ایالات متحده شلیک شده‌اند احتمالاً جاسوسی نبوده‌اند.
شناسهٔ خبر: 267514 -
خبرکاو:

رئیس جمهور جو بایدن گفت، سه شیء که اخیراً توسط جت های جنگنده ایالات متحده از آسمان منفجر شده اند، احتمالاً هیچ کار بدی در آنجا انجام نمی دهند.

این اشیاء مرموز با موشک های هوا به هوای Sidewinder در سواحل شمال آلاسکا در روز جمعه (10 فوریه)، بر فراز یوکان در شمال غربی کانادا در روز شنبه (11 فوریه) و بر فراز دریاچه هورون در روز یکشنبه (بهمن) سرنگون شدند. 12).

بایدن در یک کنفرانس مطبوعاتی امروز (16 فوریه) بيان کرد که به دو دلیل اصلی دستور سقوط هواپیماها را صادر کرده است: هواپیماها به اندازه کافی پایین پرواز می کردند که خطری برای ترافیک هوایی غیرنظامیان باشد و آنها می توانستند اطلاعاتی در مورد تاسیسات حساس ایالات متحده جمع آوری کنند. .

از آنجایی که یک بالون جاسوسی با حسن نیت - یک بالون جاسوسی بزرگ و بدون سرنشین چینی - اخیراً پیش از ساقط شدن در سواحل کارولینای جنوبی در 4 فوریه بر فراز بسیاری از قاره ایالات متحده آمریکا، احتمالاً این احتمال اخیر در ذهن مقامات نظامی بزرگ بود. .

مطالب مرتبط: بالن های جاسوسی چینی قبلی بر فراز ایالات متحده به عنوان بشقاب پرنده طبقه بندی می شدند: گزارش

به گفته بایدن، اما تجزیه و تحلیل بیشتر نشان می دهد که این سه شی مرموز به حمله بالون چینی مرتبط نبوده اند.

رئیس جمهور امروز گفت: "ما هنوز دقیقاً نمی دانیم که این سه شیء چه بودند. اما هیچ چیز در حال حاضر نشان نمی دهد که آنها با برنامه بالون جاسوسی چین مرتبط بوده اند یا اینکه آنها خودروهای جاسوسی از هر کشور دیگری بوده اند."

وی گفت : ارزیابی فعلی جامعه اطلاعاتی این است که این سه شی به احتمال زیاد بالون هایی بوده اند که به شرکت های خصوصی، موسسات تفریحی یا تحقیقاتی، مطالعه آب و هوا یا انجام تحقیقات علمی دیگر بسته شده اند.

داستان های مرتبط:

بایدن همچنین تاکید کرد که حوادث اخیر شاهدی بر افزایش فعالیت های هوایی نگران کننده نیست. او گفت، در عوض، ایالات متحده اکنون به سادگی اشیاء بیشتری را جمع آوری می کند، زیرا پس از پرواز بالن جاسوسی چین، آستانه تشخیص را در تأسیسات رادار خود کاهش داد.

بایدن گفت که واکنش ایالات متحده به اشیاء هوایی ناشناس کار در حال پیشرفت است.

او گفت: «ما باید رویکرد خود را برای مقابله با این چالش‌ها تطبیق دهیم. به همین دلیل است که من به تیم خود دستور داده‌ام تا با قوانین دقیق‌تر برای نحوه برخورد ما با این اشیاء ناشناس در حرکت رو به جلو به سراغ من بیایند، و بین مواردی که احتمالاً خطرات ایمنی و امنیتی را ایجاد می‌کنند و آن‌هایی که انجام نمی‌دهند تمایز قائل شوند. اما اشتباه نکنید: اگر هر شیئی تهدیدی برای امنیت و امنیت مردم آمریکا باشد، آن را از بین خواهم برد."

ارتش ایالات متحده در حال کار برای بازیابی قطعات تمام هواپیماهای سرنگون شده - سه بالون تحقیقاتی ظاهری و همچنین کشتی هوایی نظارتی چینی است که بقایای آن در عمق 50 فوتی (15 متری) یا بیشتر در آب افتاده است و پس نسبتاً قابل دسترسی است.

بایدن گفت: «کارشناسان ما اجزای محموله بالون چینی را از کف اقیانوس بلند کرده‌اند. ما در حال تجزیه و تحلیل آنها هستیم و آنچه می آموزیم توانایی های ما را تقویت می کند."

مایک وال نویسنده کتاب " Out There (در برگه جدید باز می شود " (انتشارات بزرگ مرکزی، 2018؛ تصویرگری شده توسط کارل تیت)، کتابی در مورد جستجوی زندگی بیگانه است. او را در Twitter @michaeldwall دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است