سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بانک مرکزی هند لغو مجوز بانک پرداخت Paytm را بررسی می کند

دو منبع آگاه به TechCrunch گفتند که بانک مرکزی هند در حال بحث در مورد جریمه های بیشتری در بانک پرداخت Paytm است و ممکن است ظرف چند روز تصمیم بگیرد. این منابع گفتند که بانک مرکزی به صورت داخلی درباره لغو مجوز بانک پرداخت Paytm بحث کرده است و خواستند نامشان فاش نشود زیرا آنها مجاز به صحبت با مطبوعات نیستند. RBI در اوایل پنجشنبه به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.دیگر اخباربیشتر بخوانیدتولید جت دوموتوره روسیه در ایران!اتاق ...

دو منبع آگاه به TechCrunch گفتند که بانک مرکزی هند در حال بحث در مورد جریمه های بیشتری در بانک پرداخت Paytm است و ممکن است ظرف چند روز تصمیم بگیرد.

این منابع گفتند که بانک مرکزی به صورت داخلی درباره لغو مجوز بانک پرداخت Paytm بحث کرده است و خواستند نامشان فاش نشود زیرا آنها مجاز به صحبت با مطبوعات نیستند. RBI در اوایل پنجشنبه به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

یکی از منابع گفت، این بحث پس از احضار دو مقام بانک مرکزی به دفتر خود در هفته‌های اخیر به دلیل پیشرفت در انطباق انجام شد.

در یکی از قوی‌ترین حروف خود، RBI در روز چهارشنبه دستور محدودیت‌های جدیدی را برای بانک پرداخت Paytm صادر کرد و عملاً تضمین کرد که بانک پرداخت دیگر در کمتر از شش هفته فعالیت نخواهد کرد.

Paytm روز پنجشنبه اعلام کرد که همکاری با Paytm Payments Bank را متوقف می‌کند و برای بسیاری از خدمات مالی خود با سایر بانک‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

مجوز بانک پرداخت به دارنده این امکان را می دهد تا خدمات اساسی بانکی مانند پذیرش سپرده های مشتری تا سقف 2400 دلار را ارائه دهد.

سهام Paytm در عرض چند دقیقه پس از باز شدن بازاریابی در روز پنجشنبه 20 درصد سقوط کرد و به مدار پایینی برخورد کرد که به طور موقت معاملات را متوقف کرد.

در سال 2022، RBI بانک Paytm Payments را پس از اینکه متوجه شد شرکتی که دفتر مرکزی آن در نویدا قرار دارد، قوانین را نقض کرده و اجازه داده است تا داده ها به سرورهای خارج از هند جریان یابد و مشتریان خود را به درستی تأیید نکرده است، مجازات شد. RBI روز چهارشنبه بيان کرد که حسابرسی جامع توسط حسابرسان خارجی، عدم انطباق "مداوم" و "نگرانی های نظارتی مستمر با اهمیت" را در بانک نشان داد. RBI بيان کرد که این عدم انطباق، "اقدامات نظارتی بیشتر" را تضمین می کند.

تحلیلگران Macquarie که به خاطر بهترین تماس‌ها در Paytm شناخته می‌شوند، می‌گویند: «ما دیده‌ایم که RBI 15 ماه زمان می‌برد تا ممنوعیت فعالیت‌های تجاری دیجیتال بزرگترین بانک بخش خصوصی را لغو کند. با این حال، در این مورد از زمان اولین ممنوعیت (در مارس 2022) برای ورود مشتریان جدید (حدود 22 ماه گذشته)، RBI یک ممیزی جامع IT انجام داده و به شناسایی موارد عدم انطباق ادامه داده است، که از نظر ما نشان می دهد که این نقص ها هستند. کاملا مادی.»

One97 Communications، شرکت مادر Paytm، 49 درصد از سهام بانک پرداخت را در اختیار دارد، در حالی که سهام باقیمانده متعلق به ویجی شکر شارما، بنیانگذار Paytm است. RBI در اوایل سال 2017 تایید نهایی بانک پرداخت را به Paytm داد.

خبرکاو