سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

بانکها حق تملک و یا تعطیلی واحدهای صنعتی را ندارند

به گزارش رکنا ، محمدباقر آقا علیخانی شامگاه چهارشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع فارس اظهار کرد: براساس ماده قانونی اجازه نمی‌دهیم مانعی در حوزه تولید کشور ایجاد شود. دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به فرصت ۲ ماه به بانک های فارس، گفت : ۲ ماه به بانک‌های فارس فرصت می‌دهیم که واحدهای تملک شده صنعتی را بازگردانند؛ این حجم از تعلیق واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها قابل قبول نیست. وی اضافه کرد: کارت بازرگانی ...

به گزارش رکنا ، محمدباقر آقا علیخانی شامگاه چهارشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع فارس اظهار کرد: براساس ماده قانونی اجازه نمی‌دهیم مانعی در حوزه تولید کشور ایجاد شود.

دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به فرصت ۲ ماه به بانک های فارس، گفت : ۲ ماه به بانک‌های فارس فرصت می‌دهیم که واحدهای تملک شده صنعتی را بازگردانند؛ این حجم از تعلیق واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: کارت بازرگانی به معنای خط تولید است و کسی حق توقف آن را ندارد.

دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به شناسایی قوانین مزاحم و معرفی آنها، گفت : تغییرات تکنولوژی امروز در دنیا باید به عنوان اولویت قرار گیرد و وظیفه امروز ما کاهش فاصله‌ها است.

وی که معتقد است باید به سمت شکوفایی اقتصاد کشور و کمک به بخش خصوصی برویم، گفت: گرفتاری بخش خصوصی بسیار زیاد است و باید از ریزش آن جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید براساس مباحث داخلی و خارجی و شرایط اضطراری کشور تشکیل شده و مصوبات این ستاد لازم الاجراست، گفت : دستگاه‌های کم کار به نهادهای بازرسی معرفی می‌شوند؛ البته دستگاه‌های نظارتی نظیر سازمان بازرسی و دادگستری در جلسات این ستاد حضور دارند.

دبیر ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید گفت : باید به این باور رسید که شرایط کشور، معمولی نیست بلکه در شرایط جنگی اقتصادی قرار داریم و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب طی ١٠ سال گذشته تاکنون شعار سال را با عناوین اقتصادی معرفی می‌کنند.

منبع :  ایرنا