متن خبر

بازی‌ها و برنامه‌های VR که در فوریه ۲۰۲۳ بازی می‌کردم

بازی‌ها و برنامه‌های VR که در فوریه ۲۰۲۳ بازی می‌کردم

اخباربازی‌ها و برنامه‌های VR که در فوریه ۲۰۲۳ بازی می‌کردم
شناسهٔ خبر: 268419 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

فوریه 2023 از نظر بازی ها و برنامه های واقعیت مجازی که دانلود و بازی کرده ام در مقایسه با ژانویه، ماه بسیار بهتری برای من بوده است.

با استفاده از Oculus Quest 2 و Meta Quest Pro، از اجرای موفقیت آمیز VR The Last Clockwinder و همچنین Barbaria که اخیراً به پلتفرم Quest اضافه شده است، بسیار لذت بردم. متأسفانه، نمی توانم بگویم که تجربه من از کار در VR با استفاده از برنامه Meta's Horizon Workrooms به همان اندازه لذت بخش بود (نرم افزار قطعاً هنوز به کار نیاز دارد).

نظرات من در مورد این عناوین را بخوانید. و مطمئن شوید که گزینه‌های ما را برای بهترین بازی‌های واقعیت مجازی و بهترین بازی‌های Oculus Quest 2 تحلیل کنید تا توصیه‌های بیشتری از بازی‌ها و برنامه‌های VR دریافت کنید.

آخرین ساعت ویندر

The Last Clockwinder درگیرترین کلیک کننده خودکاری است که تا به حال بازی کرده اید و یک بازی پازل فوق العاده در پلتفرم Quest، Steam VR، و به زودی PlayStation VR 2 است.

شما به یک برج ساعت باستانی بازگشته اید که درون یک درخت غول پیکر ساخته شده است که زمانی آن را خانه می نامیدید تا آن را نجات دهید و بفهمید چه اتفاقی برای دوست و مربی قدیمی شما افتاده است: آخرین ساعت ویندر. در سفر خود از میان اتاق‌های متعدد ساختمان، باید از یک جفت دستکش مخصوص که Clockwinder گمشده برای شما گذاشته است استفاده کنید تا ادامه دهید.

این دستکش‌ها به شما امکان می‌دهند تا خودکارهایی بسازید که به طرز ماهرانه‌ای حرکاتی را که ضبط می‌کنید تقلید می‌کنند و آنها را در یک حلقه تکرار می‌کنند. این به شما این امکان را می دهد که ارتش کوچکی از ماشین ها ایجاد کنید که به شما کمک می کند میوه هایی را که برج به عنوان سوخت استفاده می کند رشد دهید و آب بگیرید. هنگامی که اتوماسیون را راه اندازی کردید، می توانید آن را در پس زمینه اجرا کنید. حلقه کارآمد شما همچنان به کار خود ادامه می دهد در حالی که به پازل دیگری می روید و باعث می شود انبار محصول شما بزرگتر و بزرگتر شود.

من از بازی کردن این بازی خیلی خوشحال شدم. من معماهای آن را دوست داشتم، که برای تکمیل آنها نیاز به ترکیبی عالی از تفکر خلاق و مهارت دارد. با این حال، اگر حرکت VR را کمی مشکل می‌دانید، به خاطر تکیه بر چند کمک ربات اضافی برای انجام کار جریمه نمی‌شوید. حداکثر مقداری که می توانید در هر سطح تخم ریزی کنید برای یافتن یک راه حل غیر بهینه کافی است.

من هم تنها نیستم که این عنوان را دوست دارم. این بازی جوایز متعددی از جمله جایزه بهترین بازی متا: بهترین بازی 2022 را دریافت کرده است.

تنها گلایه من (و آن هم جزئی) این است که نسبتاً نسبتاً شدیدی نسبت به انتها وجود دارد. The Last Clockwinder یک تجربه پازل بسیار معمولی است، اما Luftapples میوه‌ای بسیار پیچیده‌تر از هر چیزی است که قبلاً می‌آید. نمی‌توانستم صبر کنم تا با هر اتاقی که مرا مجبور به رشد آنها کند، تمام شود.

با این حال، آنها تجربه من را خراب نکردند، و با پایان یافتن داستان کوتاه اما شیرین بازی، می توانم بگویم که این یک تجربه VR عالی است که قطعا باید برای خود بازی کنید.

اتاق کار افق

در هفته گذشته، روزهای کاری خود را در متاورس سپری کردم و دفتر خانه ام را با فضای مجازی اتاق کار هورایزن عوض کردم. می توانید نگاهی عمیق به تجربه من از کار در VR داشته باشید، اما TL;DR این است: عالی نیست.

ایده Horizon Workrooms این است که برنامه را با رایانه واقعی خود همگام کنید تا بتوانید در VR کار کنید و جلساتی داشته باشید. فرضیه جالب است، اما در عمل کار در VR مشکلات بیشتری نسبت به استفاده از رایانه شخصی بدون استفاده از Meta Quest Pro دارد.

برای شروع، با وجود پتانسیل به ظاهر نامحدود VR، Horizon Workrroms تنظیمات مجازی من را به آنچه دنیای واقعی من قادر به انجام آن است محدود می کند. پس از آنجایی که من فقط دو مانیتور دارم، کامپیوتر اداری مجازی من فقط دو مانیتور دارد - حتی اگر اتاق کار Horizon می تواند تا سه نمایشگر را پشتیبانی کند.

علاوه بر این، در حالی که فضاهای متنوعی برای میزبانی جلسات مجازی در آن وجود دارد - می توانید از ساحل دیدن کنید، برج بلندی از شهر را ببینید، یا از مناظر دریاچه ای زیبا دیدن کنید - دفتر شما فقط می تواند به دریاچه نگاه کند یا شما را در اختیار داشته باشد. در یک فضای خالی بنشینید (فقط یک لامپ، یک درخت و شفق قطبی برای پر کردن فضا). من دوست داشتم اتاق اداری را بیشتر سفارشی کنم تا آن را شبیه خودم کنم و چند گزینه دیگر برای نماهای مجازی برای شگفت زده شدن.

در بالای این اتاق کار Horizon فوق العاده پایدار نیست. برنامه چندین بار در هر جلسه به تنهایی از کار می افتد یا دوباره راه اندازی می شود. در حالی که این خرابی ها به خودی خود بزرگ یا خیلی مخرب نبودند، فرکانس آنها به این معنی بود که زمان زیادی را در انتظار کار کردن برنامه از دست دادم.

به این واقعیت اضافه کنید که استفاده از یک هدست 722 گرمی برای ساعت ها در روز می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، و کل تجربه ای نیست که من مشتاقانه منتظر تکرار آن به زودی باشم. حداقل تا زمانی که تغییرات بزرگی در سخت افزار و نرم افزار ایجاد نشده باشد.

بارباریا

Barbaria یک بازی VR عالی برای طرفداران RPG رومیزی است که عاشق بازی Barbarians و Fighters هستند - شخصیت هایی که در آنها مشت (و تبر) می تواند هر مشکلی را که برای شما پیش می آید حل کند.

این ماجراجویی آرکید ناهمزمان دو جنبه دارد. اولین مورد، دعوای خزیدن در سیاهچال است، جایی که شما قهرمان انتخابی خود را در اختیار دارید تا به اجنه، اسکلت ها و دیگر دشمنان ضربه بزنید، خرد کنید و راه خود را بشکنید. مراحل، میکرو ماجراجویی های کوتاه و شیرین است و مبارزه سرگرم کننده است. Barbaria یک نقطه میانی خوب بین کمیک و واقع گرایانه برای گیم پلی خود پیدا می کند.

طرف دیگر، ساخت سیاه چال است. بسیاری از مراحلی که در آن مبارزه می کنید ساخته شده توسط بازیکن است و به عنوان یک بازیکن، باید سیاه چال را ایجاد و ارتقا دهید که امیدوارید بهترین جنگجویان رقیب شما باشد.

با پیشرفت خود، قدرت هایی را باز خواهید کرد که به شما امکان می دهند این جنبه ها را با هم ترکیب کنید. با یک ارتقای اولیه، بدن جنگنده خود را ترک می کنید تا در بالای قلمرو رقیب خود شناور شوید. از این موقعیت خداگونه، می‌توانید انبوهی از شهاب‌ها را به وجود بیاورید تا قبل از بازگشت به قهرمان خود، دشمنان خود را منفجر کنند تا کسانی که زنده هستند را به پایان برسانید.

مانند بسیاری دیگر از سندباکس های واقعیت مجازی، داستان زیادی وجود ندارد که شما را درگیر خود نگه دارد. در عوض، Barbaria برای بازگرداندن شما به گیم پلی و جنبه های رقابتی متکی است. اگر ترجیح می دهید عناوین داستانی جذاب داشته باشند، این بازی برای شما مناسب نخواهد بود.

علاوه بر این، بازی فاقد توانایی استفاده از حرکت دوربری است – و ویژگی های راحتی زیادی ندارد – پس اگر با حرکت VR مبتنی بر کنترل راحت نیستید، ممکن است متوجه شوید که این تجربه شما را ناراحت می کند.

با این حال، اگر بتوانید این سبک از حرکات را تحمل کنید، و به سادگی به دور زدن و ضربه زدن به اسکلت ها با یک چکش عظیم راضی باشید، قطعاً در بازی Barbaria یک انفجار خواهید داشت.


ظاهر چیزی را در این فهرست دوست ندارید؟ بازی‌ها و برنامه‌های VR را که در ژانویه ۲۰۲۳ بازی کردم، تحلیل کنید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است