متن خبر

این هفته در برنامه‌ها: برنامه‌های هوش مصنوعی، بینگ در جدول‌های برتر، گوگل و موزیلا مرورگرهای غیر WebKit را آزمایش می‌کنند.

این هفته در برنامه‌ها: برنامه‌های هوش مصنوعی، بینگ در جدول‌های برتر، گوگل و موزیلا مرورگرهای غیر WebKit را آزمایش می‌کنند.

اخباراین هفته در برنامه‌ها: برنامه‌های هوش مصنوعی، بینگ در جدول‌های برتر، گوگل و موزیلا مرورگرهای غیر WebKit را آزمایش می‌کنند.
شناسهٔ خبر: 265697 -
خبرکاو:

به این هفته در برنامه‌ها، مجموعه هفتگی TechCrunch که آخرین اخبار سیستم‌عامل تلفن همراه، برنامه‌های کاربردی تلفن همراه و اقتصاد کلی برنامه را خلاصه می‌کند، خوش آمدید.

بر اساس گزارش data.ai "State of Mobile"، اقتصاد اپلیکیشن در سال 2023 با مشکلاتی روبرو شد، زیرا هزینه های مصرف کننده در سال گذشته برای اولین بار با 2 درصد کاهش به 167 میلیارد دلار رسید. با این حال، دانلودها همچنان در حال رشد هستند و در سال 2022 نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش یافته و به 255 میلیارد رسیده است. همچنین مصرف کنندگان زمان بیشتری را نسبت به قبل در برنامه های تلفن همراه می گذرانند. تنها در دستگاه‌های اندرویدی، ساعات صرف شده در سال 2022 با رشد 9 درصدی به 4.1 تریلیون رسید.

This Week in Apps راهی برای همگام شدن با این صنعت در حال حرکت در یک مکان با جدیدترین‌های دنیای برنامه‌ها، از جمله اخبار، به‌روزرسانی‌ها، بودجه راه‌اندازی، ادغام و ادغام و موارد دیگر ارائه می‌دهد.

آیا می‌خواهید این هفته در برنامه‌ها هر شنبه در صندوق ورودی شما باشد؟ اینجا ثبت نام کنید: techcrunch.com/newsletters

تاثیر هوش مصنوعی بر اپلیکیشن ها

اعتبار تصویر: بلومبرگ (در یک پنجره جدید باز می شود) / Getty Images

برنامه های هوش مصنوعی بیشتری در راه است. این یک هفته بزرگ برای اخبار هوش مصنوعی بود زیرا مایکروسافت و گوگل در رویدادهای رقابتی برای معرفی پیشرفت های هوش مصنوعی خود به عموم مردم روی صحنه رفتند. مایکروسافت با خبر آمدن فناوری مشابه ChatGPT OpenAI به بینگ، کمی بهتر عمل کرد و برنامه موبایل همراه خود را به رتبه های برتر اپ استور ارتقا داد. در همین حال، گوگل کمی با هوش مصنوعی رقیب خود، Bard که در نمایشی منتشر شده از این فناوری، پاسخ نادرستی به سوالی در مورد تلسکوپ فضایی جیمز وب به اشتراک گذاشت (این اولین کسی نبود که از یک سیاره فراخورشیدی عکس می‌گرفت، کمی سرخورده شد. ناسا می گوید).

در حالی که هر دو مدل هوش مصنوعی به طور مکرر و با اطمینان در مواقعی دچار اشتباه می شوند، به نظر می رسد شکست گوگل در تحلیل واقعیت پاسخ هایی که نشان می دهد نشان می دهد که این شرکت در واکنش به حرکت مایکروسافت به قلمرو خود، این فناوری را عجله کرده است. .. که اینطور هم شد.

گوگل باید در این مسابقه هوش مصنوعی بسیار جلوتر می بود و سال ها با کمک برخی از متخصصان برتر در این زمینه روی فناوری هوش مصنوعی سرمایه گذاری و توسعه می داد. اما آن را غافلگیر کرده است - و نه تنها توسط OpenAI.

قبل از این مسابقه هوش مصنوعی فعلی، الکسای آمازون به نام آشنای دستیارهای صوتی مجهز به هوش مصنوعی تبدیل شد. از سوی دیگر، گوگل زمانی که برخی از کاربردهای چشمگیرتر هوش مصنوعی خود را به نمایش گذاشت، سوخت. زمانی که توانایی Duplex در فراخوانی رستوران‌ها را برای رزرو رزرو و در حالی که وانمود می‌کرد انسان به نظر می‌رسد، به‌خاطر در نظر گرفتن اخلاق هوش مصنوعی با واکنش‌های شدید مواجه شد. گوگل همچنین اغلب ابزارهای هوش مصنوعی منظمی می‌سازد - مانند هوش مصنوعی که می‌تواند موسیقی را از توضیحات متن تولید کند - اما آنها را منتشر نمی‌کند.

به نظر می‌رسد که این شرکت در حرکت در زمینه هوش مصنوعی کند بوده است – احتمالاً برای ناراحت کردن گاو پول نقد و تبلیغاتی خود که به تبلیغات فروخته شده در بالای فهرست پیوندها متکی است مردد است. با این حال، مایکروسافت به این موضوع اهمیتی نمی‌دهد، و خاطرنشان می‌کند که هر 1 درصد از سهم تبلیغات جستجو که به دست می‌آورد، 2 میلیارد دلار درآمد دارد.

به همین دلیل است که آنچه ما از گوگل در مورد هوش مصنوعی دریافت کرده‌ایم، نوعی جریان ثابت از کاهش آپشن های کوچک‌تر مبتنی بر هوش مصنوعی در طول زمان بوده است، نه تغییرات بزرگ و پرهزینه جستجو که می‌تواند حاشیه‌های آن را از بین ببرد.

در عوض، مواردی مانند جستجوی چندگانه را دریافت می‌کنیم که جستجوی وب را به گونه‌ای گسترش می‌دهد که متن و تصاویر ترکیبی را شامل شود. گوگل این هفته اعلام کرد که جهانی می‌شود و گزینه نزدیک، multisearch near me، نیز به طور گسترده‌تری در حال انتشار است.

این شرکت همچنین سایر پیشرفت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در مواردی مانند ترجمه و Google Maps ارائه کرده است. به عنوان مثال، گوگل در رویداد این هفته در مورد نقشه‌های «نمای غوطه‌ور» جدید خود صحبت کرد که صحنه‌های واقعی‌تری را ارائه می‌دهد، که با استفاده از تکنیک هوش مصنوعی به نام میدان‌های تابشی عصبی (NeRF) ایجاد شده‌اند. اما این نقشه ها فقط در تعداد کمی از شهرها در دسترس هستند. و به همان اندازه که خوب هستند، بیشتر شبیه یک تکرار در نمای خیابان هستند تا یک جهش عمده هوش مصنوعی.

در همین حال، گوگل از رویداد خود برای نشان دادن طیف وسیعی از ویژگی های دیگر استفاده کرد که دموی جستجوی هوش مصنوعی یا رقیب ChatGPT نبودند. این برنامه نمای زنده مبتنی بر واقعیت گفت ه Maps را معرفی کرد، که گوگل گفته است که در چند شهر دیگر نیز دیده می شود. (این امر مستلزم آن است که کاربران تلفن های خود را در دست بگیرند و منطقه را اسکن کنند - اگر می خواهید این واقعیت را پنهان کنید که یک توریست هستید یا حتی احتمالاً گم شده اید، واقعاً یک حرکت ظریف نیست!) و در مورد نقشه های EV جدید صحبت کرد.

از سوی دیگر، مایکروسافت از رویداد مطبوعاتی خود برای تمرکز کامل روی هوش مصنوعی به عنوان تکامل بعدی جستجو استفاده کرد. این هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT خود را در بینگ به نمایش گذاشت که همچنین با مرورگر وب Edge آن یکپارچه شده است. و با جزئیات در مورد نسل بعدی مدل زبان بزرگ OpenAI که استفاده می کند صحبت کرد و آن را «قدرتمندتر از ChatGPT» نامید که مطمئناً مصرف کنندگان را هیجان زده کرد.

این شرکت همچنین هوشمندانه فهرست انتظاری را برای Bing مجهز به هوش مصنوعی معرفی کرد که افراد را ملزم می کرد پیش فرض های مایکروسافت را روی رایانه شخصی خود تنظیم کنند و برنامه Bing را دانلود کنند. در نتیجه، اپلیکیشن بینگ اکنون در رتبه 10 برتر اپ استور ایالات متحده قرار گرفته و دومین اپلیکیشن بهره وری پس از جیمیل است. برای در نظر گرفتن این موضوع، برنامه بینگ پیش از اخبار هوش مصنوعی در رتبه ۱۶۰ جدول برنامه های بهره وری فروشگاه App ایالات متحده قرار گرفته است به عبارت دیگر، عملاً نامرئی است.

در همین حال، گوگل 100 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داد زیرا سهام آلفابت پس از پخش آگهی با اشتباه هوش مصنوعی قبل از رویداد شرکت، کاهش یافت.

در حالی که رقابت بزرگ در برنامه های هوش مصنوعی هنوز بین گوگل و مایکروسافت (از طریق OpenAI) است، هوش مصنوعی به زودی از طریق یکپارچه سازی به تعدادی از برنامه های تلفن همراه راه پیدا می کند. قبلاً، ما شاهد ورود برنامه‌های جعلی ChatGPT بوده‌ایم که با تأخیر بوت را از فروشگاه‌های برنامه دریافت می‌کنند. امروزه، جستجوی عبارت «ChatGPT» هنوز برنامه‌های متعددی را برمی‌گرداند که به این معنی است که با OpenAI مرتبط هستند یا تصور می‌کنند که کاربران اهمیتی نمی‌دهند، تا زمانی که تجربه‌ای شبیه به ChatGPT ارائه می‌دهند. و ما دیدیم که مولدهای تصویر هوش مصنوعی ویروسی شدند. Quora این هفته همچنین یک زمین بازی هوش مصنوعی به نام Poe را معرفی کرد که دارای تعداد انگشت شماری چت ربات هوش مصنوعی از OpenAI و Anthropic است. (بخش «دانلودها» را در زیر ببینید.)

مصرف کنندگان به وضوح تشنه دیدن استفاده از هوش مصنوعی در برنامه ها هستند. این پیشرفت‌ها همچنین به چیزی که در طول سال‌ها به یک اپ استور منسوخ تبدیل شده است، جان می‌بخشد، زیرا اپل دیگر فناوری‌های جدید مانند NFT، تراکنش‌های بلاک چین و فناوری‌های Web3 را از عملکرد کامل در اپ استور خود مسدود کرد و استارت‌آپ‌ها را مجبور کرد که خود را بسازند.

پایان ممنوعیت اپل برای مرورگرهای غیر وب کیت؟

اعتبار تصویر: Jaap Arriens/NurPhoto از طریق Getty Images

برخی از سازندگان مرورگرها بر این باورند که به لطف مقررات مورد انتظار که اپل را مجبور می‌کند تا اپ استور خود را به روی رقابت بیشتر باز کند، می‌توانند در آینده برنامه‌های مرورگر غیر وب‌کیت خود را منتشر کنند.

این هفته، داستان‌های متعددی منتشر شد مبنی بر اینکه سازندگان برتر مرورگر مانند موزیلا و گوگل روی توسعه برنامه‌های مرورگر غیر WebKit برای iOS کار کرده‌اند. به عنوان مثال، توسعه دهندگان Google Chromium شروع به ساخت یک مرورگر iOS کرده اند که از موتور Blink گوگل استفاده می کند - برنامه ای که امروزه در اپ استور مجاز نیست، زیرا دستورالعمل های اپل به طور خاص بیان می کند که برنامه های مرورگر «باید از چارچوب WebKit مناسب و WebKit Javascript استفاده کنند. "

با این حال، گوگل این خبر را کم اهمیت جلوه داد و ادعا کرد که این تنها یک نمونه اولیه است که به آن کمک می کند تا در مورد عملکرد iOS اطلاعات کسب کند.

در بیانیه ای، یک سخنگوی به ما گفت: «این یک نمونه آزمایشی است که ما در حال توسعه آن به عنوان بخشی از یک پروژه منبع باز با هدف درک جنبه های خاصی از عملکرد در iOS هستیم. در دسترس کاربران نخواهد بود و ما همچنان از سیاست های اپل تبعیت می کنیم.

گوگل تنها کسی نیست که در این زمینه فعالیت می کند. زمانی که موزیلا برای اظهار نظر تماس گرفت، زمانی که موزیلا در حال کار بر روی یک نسخه مبتنی بر Gecko از فایرفاکس برای iOS مشاهده شد، شفاف‌تر در مورد برنامه‌هایش بود، که به وضوح نشان می‌دهد که کارش در انتظار چشم‌انداز رقابتی‌تر است.

یکی از سخنگویان موزیلا به ما گفت: «ما از سیاست‌های فروشگاه اپلیکیشن iOS اپل تبعیت می‌کنیم و به سادگی در حال انجام برخی کارهای اکتشافی برای درک چالش‌های فنی برای مرورگرهای مبتنی بر Gecko در iOS در صورت تغییر این سیاست‌ها هستیم». ما امیدواریم روزی برسد که مردم بتوانند آزادانه تصمیم بگیرند از مرورگر مورد نظر خود استفاده کنند، از جمله فرصتی برای انتخاب موتوری که زیربنای آن است. "

البته، حتی اگر اپل بخواهد مرورگرهای غیر WebKit را باز کند، از نظر تئوری می‌تواند محدودیت‌های دیگری را برای برنامه‌های رقیب اعمال کند تا نحوه استفاده از منابع سیستم را به آنها دیکته کند. این دلیل دیگری برای شرکت‌ها برای آزمایش در حال حاضر خواهد بود، پس در صورت باز شدن اپ استور، آنها آماده پاسخگویی به چنین الزاماتی خواهند بود.

استفاده کودکان از TikTok دوباره در صدر یوتیوب قرار گرفت

نشان‌واره TikTok روی گوشی هوشمند نمایش داده می‌شود

اعتبار تصویر: جاناتان راا/NurPhoto/Getty Images

TikTok بار دیگر خود را به عنوان برنامه اجتماعی کودکان و نوجوانان پیدا کرد که بیشترین زمان را در طول روز از آن استفاده می‌کنند، حتی از YouTube نیز پیشی می‌گیرند. طبق تحلیل سالانه مداوم استفاده و رفتار کودکان و نوجوانان از برنامه در سطح جهان، جمعیت جوان‌تر - خردسالان در محدوده سنی 4 تا 18 سال - از ژوئن 2020 و TikTok به طور متوسط ​​روزانه بیشتر از YouTube TikTok تماشا می‌کنند. تعداد از آن زمان به رشد خود ادامه داده است.

بر اساس داده‌های جدید سازنده نرم‌افزار کنترل والدین Qustodio، در ژوئن ۲۰۲۰، TikTok برای اولین بار از یوتیوب پیشی گرفت، به طوری که کودکان به طور متوسط ​​۸۲ دقیقه در روز در TikTok در مقابل میانگین ۷۵ دقیقه در روز در YouTube تماشا می‌کنند.

در سال گذشته، شکاف بین این دو بیشتر شد، زیرا کودکان در سال 2022 شاهد افزایش میانگین استفاده روزانه از TikTok به 107 دقیقه یا 60 درصد بیشتر از زمانی بود که برای تماشای محتوای ویدیویی در YouTube (67 دقیقه) صرف کردند. .

اعتبار تصویر: Qustodio

TikTok همچنین از نظر میانگین دقیقه روزانه بیشتر از سایر برنامه های اجتماعی مانند اسنپ چت، اینستاگرام، فیس بوک، پینترست و توییتر استفاده شد.

این مطالعه قبل از جلسه استماع کنگره متمرکز بر TikTok منتشر شد. در ماه مارس، مدیر عامل TikTok، Shou Zi Chew در برابر کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان درباره امنیت داده‌های این اپلیکیشن، روابط با چین، نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و تأثیرات آن بر کودکان شهادت خواهد داد.

نگرانی‌های رسانه‌های اجتماعی نیز در طول سخنرانی رئیس جمهور بایدن در مورد وضعیت اتحادیه در این هفته، هنگامی که او کنگره را تحت فشار قرار داد تا قانونی را برای محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر فناوری بزرگ تصویب کند، فریاد زد. ما بالاخره باید شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را پاسخگو بدانیم... زمان آن فرا رسیده است که قوانین دوحزبی برای جلوگیری از جمع‌آوری اطلاعات شخصی کودکان و نوجوانان به صورت آنلاین، ممنوعیت تبلیغات هدفمند برای کودکان، و اعمال محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌تر برای داده‌های شخصی که این شرکت‌ها در همه موارد جمع‌آوری می‌کنند، تصویب کنیم. ما.»

سیب

یک برنامه هوم بازطراحی شده قرار است در آپدیت آتی iOS 16.4 وارد شود. این ویژگی ابتدا در iOS 16.2 ظاهر شده بود اما قبل از راه اندازی از آن خارج شد.

نرم افزار tvOS و HomePod اپل به 16.3.1 به روز شد.

برخی از کاربران از مشکلات پشتیبان گیری iCloud پس از به روز رسانی به iOS 16.3 شکایت دارند.

اندروید

گوگل اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 14 را منتشر کرد که از طیف وسیعی از دستگاه ها از جمله تبلت ها و فرم فاکتورهای تاشو پشتیبانی می کند. از جمله تغییرات می توان به بهینه سازی پس زمینه زیاد، پشتیبانی از فونت های بزرگتر (کاربران می توانند آنها را تا 200 درصد مقیاس دهند)، ترجیحات زبان هر برنامه، به روز رسانی های مختلف حریم خصوصی و امنیتی، ویژگی های سفارشی سازی، امکان مسدود کردن نصب برنامه ها (با یک targetSdkVersion کمتر از 23) برای محافظت در برابر بدافزارها، پشتیبانی از کلیدهای عبور و موارد دیگر.

اندروید تی وی 13 نیز بالاخره منتشر شد. اندروید 13 نزدیک به یک سال و نیم است که برای گوشی ها و تبلت ها در دسترس است.

گوگل از انتشار آلفا Credential Manager خبر داد، یک API جدید Jetpack که به توسعه دهندگان اپلیکیشن اجازه می دهد تا سفر احراز هویت کاربران را ساده کنند و در عین حال از کلیدهای عبور پشتیبانی نیز اضافه کنند.

همچنین آخرین نسخه Google Mobile Ads SDK (10.0.0) را عرضه کرد.

بازی

اعتبار تصویر: Cyan Worlds

نسخه بازسازی شده بازی پازل کلاسیک Myst در iOS وارد شد. بازی جدید Myst Mobile بر اساس بازی بازسازی شده ای است که قبلاً روی هدست های Oculus VR و رایانه شخصی منتشر شده بود، اما برای چیپست های M1 و M2 اپل در دستگاه های جدیدتر بازسازی شده است. بازی برای دانلود و کشف مکان اول رایگان است، اما برای ادامه، باید 14.99 دلار بپردازید.

اکتیویژن بینشی از سبد بازی های موبایل خود در طول سه ماهه چهارم ارائه کرد و اشاره کرد که Call of Duty Mobile با رشد دو رقمی در سال گذشته و رکورد سه ماهه جدیدی ثبت شد و Candy Crush Saga 10 ساله شاهد رشد خالص رزرو 20 درصدی در سال بود. به طور کلی، درآمد کینگ با رشد 9 درصدی خالص رزرو سالیانه 6 درصد سالانه رشد کرد .

Rogue Games چند عنوان جدید را اعلام کرد که به طور انحصاری برای نتفلیکس عرضه می‌شوند، از جمله یک بازی تیراندازی دوقلو Roguelite Dust & Neon که برنده جایزه کلی بهترین نمایش در PAX West شد. و هایواتر، یک ترکیب ماجراجویی/استراتژی جوی. هر دو بازی بر روی موبایل و همچنین رایانه شخصی و کنسول در دسترس خواهند بود، اما قرارداد نتفلیکس این بازی ها را به صورت رایگان و بدون خرید درون برنامه ای در اختیار مشترکین iOS و اندروید قرار می دهد.

اعتبار تصویر: بازی های سرکش

اجتماعی

یکی از بنیانگذاران Zenly، Antoine Martin می گوید که با راه اندازی یک شرکت جدید به نام Amo به بازار اپلیکیشن های اجتماعی بازمی گردد. مدیر عامل سابق Zenly در حال کار با مدیر عامل سابق Zenly مایکل گلدنشتاین و دیگران بر روی استارت آپ جدید است که هدف آن رفع مشکلات شبکه های اجتماعی امروزی با تمرکز بر برقراری ارتباط دوستان در دنیای واقعی است، نه اتصال کل جهان. فعلاً جزئیات هنوز ساکت است، اما شرکت در حال جمع‌آوری ثبت‌نام‌ها در فهرست انتظار است.

صفحه نمایش اسپلش آمو

اعتبار تصویر: Amo

پس از اعلام قیمت گذاری جدید API که با سطح پایه 100 دلاری شروع می شود، توییتر دسترسی به وب سایت جامعه توسعه دهندگان خود را مسدود کرد. توسعه دهندگان برای اطلاعیه ها و پرسیدن سوالات به سایت دسترسی داشتند. توییتر توضیح نداد که آیا این مسدود کردن عمدی بوده یا یک اشکال (مانند یکی از مشکلات مربوط به API خود در اوایل این هفته).

به نظر می رسد برخی از کاربران Mastodon به توییتر بازگشته اند . Wired گزارش داد که اپلیکیشن اجتماعی غیرمتمرکز و جایگزین توییتر شاهد کاهش MAU از 2.5 میلیون به 1.4 میلیون تا پایان ژانویه بوده است. اما Techdirt با توصیف این موضوع به‌عنوان «رکود»، همانطور که Wired آن را نامیده بود، مخالفت کرد و اشاره کرد که Mastodon از زمانی که ماسک مدیریت توییتر را در دست گرفت، حتی با این افت رشد چشمگیری داشته است. به علاوه، فدیورس به طور کلی، نه فقط ماستودون، تا حدود 2.6 میلیون کاربر MAU دارد که بسیار بیشتر از 600000 کاربر در دوره قبل از ماسک است. من مطمئن نیستم که چگونه افزایش از 600 هزار به 2.6 میلیون در چند ماه می تواند "یک رکود" تلقی شود. مایک مسنیک از Techdirt به تمسخر گرفت.

سازندگان فیس بوک ابزارهای تعدیل جدیدی را به دست آوردند ، از جمله امکان جستجوی نظرات با کلمات کلیدی، ایموجی ها، نام نظر دهندگان و تاریخ، و انجام اقدامات انبوه، مانند لایک کردن یا پنهان کردن.

در طی سه ماهه چهارم، پینترست 450 میلیون MAU گزارش داد که 4 درصد افزایش نسبت به سال قبل بود ، اما درآمد 877 میلیون دلاری آن انتظارات را از دست داد. این شرکت بيان کرد که بر روی ویدیوهای قابل خرید تمرکز خواهد کرد.

پیام رسانی

به روز رسانی وضعیت WhatsApp

اعتبار تصویر: WhatsApp

واتس‌اپ امکان ارسال وضعیت به مخاطبان خصوصی را به همراه پیام‌های وضعیت صوتی 30 ثانیه‌ای، واکنش‌های وضعیت و موارد دیگر در iOS، اندروید و وب اضافه کرد .

تلگرام یک سازنده عکس پروفایل جدید اضافه کرد که استیکرها یا ایموجی های متحرک را به pfp شما تبدیل می کند، به علاوه ابزارهایی برای ترجمه کل چت ها، پشتیبانی از مرتب سازی ایموجی ها بر اساس دسته ها، نمودار دایره ای دقیق برای مشاهده استفاده از شبکه و سایر ویژگی ها در آخرین به روز رسانی خود.

دوستیابی

سوالات ChatGPT OkCupid

اعتبار تصویر: OkCupid

ChatGPT برای یافتن عشق؟ OkCupid شروع به آزمایش سوالات مربوط به مسابقه کرد که توسط ChatGPT ایجاد شده بود. این سؤالات به دوستداران کمک می کند تا در طیفی از سؤالات بی ضرر با دیگران سازگاری پیدا کنند، مانند "آیا شما یک فرد صبح هستید یا یک فرد شب؟" (بله، ربات آن یکی را ساخته است!)

Tinder یک حالت ناشناس اضافه کرد که به شما امکان می دهد مرور کنید و نمایه شما را فقط به کسانی که دوست دارید نشان می دهد. همچنین ویژگی « مسدود نمایه » را برای پنهان کردن خود از افرادی که می‌شناسید هنگام مواجهه با آنها در برنامه در میان سایر تغییرات حریم خصوصی اضافه کرد.

سرگرمی

اعتبار تصویر: نتفلیکس

سرکوب رمز عبور نتفلیکس به خوبی پیش نمی رود، زیرا تعدادی از مشتریان عصبانی اکنون در حال برنامه ریزی برای تحریم تغییرات با لغو سرویس خود هستند.

کاربران به‌ویژه از قوانینی که خانواده‌های بزرگ را از اشتراک‌گذاری حساب‌ها تحت تأثیر قرار می‌دهد ناراحت هستند - مانند والدینی که برای حساب‌های دانشجویان خود پرداخت می‌کنند یا کودکان بالغی که هزینه دسترسی والدین سالخورده خود را پرداخت می‌کنند - به‌علاوه، خانواده‌هایی که یکی از اعضا به طور منظم برای کار سفر می‌کند (یا مستقر در خارج از کشور). این تغییرات همچنین بر افرادی که دارای چندین خانه هستند نیز تأثیر می گذارد. مشترکین می گویند که در حال حاضر برای نمایشگرهای اضافی هزینه می کنند و این کافی است.

نتفلیکس ادعا می‌کند که تنها کاری که هر کسی باید انجام دهد این است که هر ماه یک بار با برنامه در محل اصلی خانه احراز هویت شود، اما مصرف‌کنندگان این نیاز را یک بار و در برخی موارد غیرممکن می‌دانند. اگر این کار را نکنند، حساب "مسافرت" ممکن است دسترسی را از دست بدهد. نتفلیکس افراد را مجبور می‌کند برای بارگذاری‌کننده‌های رایگان هزینه اضافی بپردازند یا می‌توانند انتخاب کنند که به یک حساب جدید با ویژگی انتقال پروفایل مهاجرت کنند. باید دید که آیا نتفلیکس همین قوانین را در ایالات متحده حفظ خواهد کرد، زیرا در حال حاضر این عرضه در بازار داخلی آن خارجی بوده است.

Spotify اکنون به شما امکان می دهد فهرست های پخش را از تأثیرگذاری بر "نمایه سلیقه" خود مسدود کنید. این به افراد امکان می‌دهد برخی از فهرست‌های پخش، مانند فهرست ‌هایی که برای مطالعه، خوابیدن، ورزش کردن یا موارد مورد علاقه بچه‌ها استفاده می‌شوند را از تأثیرگذاری بر توصیه‌های آنها مسدود کنند.

حذف جدید Spotify <a href= از ویژگی نمایه طعم" width="2090" height="1144" srcset="https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png 2090w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png?resize=150,82 150w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png?resize=300,164 300w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png?resize=768,420 768w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png?resize=680,372 680w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png?resize=1536,841 1536w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png?resize=2048,1121 2048w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png?resize=1200,657 1200w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/spotify-exclude-taste-profile.png?resize=50,27 50w" sizes="(max-width: 2090px) 100vw, 2090px">

اعتبار تصویر: Spotify

و غیره.

Sensor Tower در مورد وضعیت برنامه های تناسب اندام گزارش داد و اشاره کرد که برنامه های سلامت و تناسب اندام در اروپا در سال گذشته به 232 میلیون نصب رسیده است که 16 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته است. این شرکت بيان کرد که اکنون تقریباً 4 میلیون دلار درآمد ناخالص در یک ماه معین برای تبدیل شدن به برنامه نیاز دارد. برنامه بهداشت و تناسب اندام در اپ استورها رتبه 1 را به خود اختصاص داده است که نسبت به 3.5 میلیون دلار مورد نیاز در سال 2021، 23 درصد افزایش داشته است.

رابینهود بيان کرد که قصد دارد تا 55 میلیون سهم یا بیش از 7 درصد از سهام باقیمانده خود را بخرد که در سال 2022 توسط سم بنکمن-فرید خریداری شده بود. این شرکت درآمد 380 میلیون دلاری را در سه ماهه چهارم گزارش داد که 5 درصد افزایش نسبت به سال قبل و خالص بود. کاهش 61 درصدی به 166 میلیون دلار رسید. درآمد سال 2022 با 25 درصد کاهش در سال به 1.36 میلیارد دلار رسید.

برنامه‌های iOS و Android Brave از DApp Solana در کیف پول داخلی web3 پشتیبانی می‌کنند .

DoorDash با برنامه پس انداز گاز GasBuddy ادغام شده است تا به رانندگان خود اجازه دهد ارزان ترین گاز اطراف را پیدا کنند.

برنامه‌های iOS و Android Flipboard با پشتیبانی از ویژگی Notes جدید به‌روزرسانی شدند که به متصدیان مجله Flipboard اجازه می‌دهد از طریق یادداشت‌های کوتاه، مقدمه و نظرسنجی با خوانندگان خود گفتگو کنند.

در حالی که دن شولمن در حال آماده شدن برای ترک در پایان سال است، PayPal در حال دریافت یک مدیر عامل جدید است . این شرکت همچنین گزارش داد که درآمد سه ماهه چهارم با 7 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 7.33 میلیارد دلار و TPV با افزایش 5 درصدی به 357.4 میلیارد دلار رسیده است.

Uber برنامه درایور خود را با Apple CarPlay یکپارچه کرد. دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.

برنامه تقویم محبوب Fantasical از Live Activities پشتیبانی می کند، پس می توانید رویدادهای آینده را در صفحه قفل مشاهده کنید.

کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن گزارش جدیدی در مورد تحقیقات خود در مورد فروشگاه های اپلیکیشن اپل و گوگل منتشر کرد. این گزارش هر دو شرکت را به «سوء استفاده از موقعیت چانه‌زنی برتر» متهم می‌کند و توصیه‌های متعددی از جمله توصیه‌های مربوط به کمیسیون‌ها و پرداخت‌های درون برنامه‌ای را ارائه می‌کند و او میگوید که شرکت‌ها نباید از آپشن های ی که در اختیار توسعه‌دهندگان قرار نمی‌گیرد، استفاده کنند. با این حال، به صراحت نمی گوید که پلتفرم ها نیاز به میزبانی فروشگاه های برنامه شخص ثالث دارند.

دولت هند جزئیات بیشتری در مورد ممنوعیت بیش از 90 برنامه وام دهی از جمله نگرانی های خود در مورد نفوذ چین ارائه کرد. به گفته این سازمان، سرمایه‌گذاران چینی در جدول برخی از برنامه‌های ممنوعه قرار داشتند و برنامه‌ها اطلاعات کاربران را در خارج از کشور ذخیره می‌کردند. پول شویی و سایر روش های وام نیز نگران کننده بود. در اواخر هفته، ممنوعیت وام‌های LazyPay، Kissht، KreditBee، Indiabulls' Home Loans، mPokket، Buddy Loan و Faircent را پس از تحلیل جدول‌های سقف آنها برای سرمایه‌گذاران چینی لغو کرد .

Google Play از 31 ژانویه شروع به نیاز به تأیید نظارتی برای برنامه های وام در نیجریه و کنیا کرد که با قوانین مشابه در هند، اندونزی و فیلیپین مطابقت داشت.

سیاستگذاران ایالات متحده در مورد برنامه TikTok برای اجازه دادن به نظارت بر الگوریتم خود به عنوان جایگزینی برای ممنوعیت نگران هستند و خاطرنشان می کنند که از نظر فنی چالش برانگیز خواهد بود و همچنان ممکن است درهای پشتی وجود داشته باشد که به دولت چین اجازه می دهد محتوا را در این پلت فرم دستکاری کند.

یوتا در حال تصویب لایحه‌های جدیدی است که شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را ملزم می‌کند سن کاربران را تأیید کنند و به والدین اجازه دسترسی به حساب‌های فرزندانشان را بدهند.

در ارائه‌ای به اتحادیه اروپا، متا داده‌هایی را نشان داد که نشان می‌دهد هشدارهای محتوای پاپ‌آپ، اشتراک‌گذاری پست‌های پرچم‌دار را تا ۲۵ درصد در فیس‌بوک و ۳۸ درصد در اینستاگرام کاهش می‌دهد. TikTok، برای مقایسه، کاهش 29٪ را گزارش می دهد.

لونار، یک نئوبانک دانمارکی که آخرین ارزش آن 2.2 میلیارد دلار بود، 38 میلیون دلار از سرمایه گذاران ناشناس جمع آوری کرد تا به ساخت پلت فرم خدمات بانکی و مالی خود ادامه دهد. این شرکت در سال گذشته توسعه سری D را افزایش داد که مجموع بودجه خود را در آن زمان به 280 میلیون یورو رساند.

علیرغم نگرانی های FTC، متا مجوز خرید شرکت سازنده نرم افزار واقعیت مجازی Within را به دست آورد. برنامه شاخص این شرکت اپلیکیشن تناسب اندام واقعیت مجازی Supernatural است.

برنامه فین‌تک Fierce، که معاملات سهام، چک کردن و بعداً رمزنگاری رایگان را ارائه می‌کند، پس از دریافت 10 میلیون دلار سرمایه اولیه از سرمایه‌گذارانی از جمله Pendrell، AP Capital، Wheelhouse Digital Studios، Space Whale Capital و فرشتگان دیگر، در iOS راه‌اندازی شد .

پو

کورا پو

اعتبار تصویر: Quora

پلتفرم پرسش و پاسخ Quora دسترسی عمومی را به برنامه جدید چت ربات هوش مصنوعی خود، Poe، باز کرد، که به کاربران امکان می‌دهد سؤالات خود را بپرسند و از طیف وسیعی از چت‌ربات‌های هوش مصنوعی، از جمله آنهایی که از OpenAI سازنده ChatGPT و شرکت‌های دیگری مانند Anthropic، سؤال کنند و پاسخ دریافت کنند. علاوه بر اینکه به کاربران اجازه می‌دهد فناوری‌های جدید هوش مصنوعی را آزمایش کنند، محتوای پو در نهایت به تکامل خود Quora کمک می‌کند. به گفته این شرکت، اگر محتوای پو با استاندارد کیفیت کافی مطابقت داشته باشد، در خود سایت Quora توزیع می شود، جایی که توانایی دسترسی به 400 میلیون بازدید کننده ماهانه Quora را دارد.

در زمان راه اندازی، سه چت ربات دانش عمومی وجود دارد: Sage، Claude و Dragonfly. هر دو Sage و Dragonfly توسط OpenAI طراحی شده اند در حالی که Claude از فناوری Anthropic پشتیبانی می کند. همه در حال حاضر محدودیت های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، سیج و کلود از رویدادهای بعد از سال 2021 اطلاعی ندارند و ممکن است دراگونفلای از پاسخ دادن به برخی سؤالات خودداری کند. هر سه نیز به اظهارات نادرست شناخته شده اند - این دلیل دیگری است که Quora خود فورا Poe را در سرویس خود ادغام نمی کند. توسعه دهندگان همچنین می توانند ربات های خود را در آینده به Poe اضافه کنند.

مراسم پست اپیک گیمز

برنامه Fortnite Postparty <a href= و پوسته های درون بازی" width="1920" height="1080" srcset="https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/fortnite-postparty.jpg 1920w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/fortnite-postparty.jpg?resize=150,84 150w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/fortnite-postparty.jpg?resize=300,169 300w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/fortnite-postparty.jpg?resize=768,432 768w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/fortnite-postparty.jpg?resize=680,383 680w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/fortnite-postparty.jpg?resize=1536,864 1536w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/fortnite-postparty.jpg?resize=1200,675 1200w, https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2023/02/fortnite-postparty.jpg?resize=50,28 50w" sizes="(max-width: 1920px) 100vw, 1920px">

اعتبار تصویر: Epic Games

Epic Games، سازنده فورتنایت، اپلیکیشن جدید اشتراک گذاری کلیپ به نام Postparty را در iOS و اندروید راه اندازی کرد که به گیمرها راهی می دهد تا به راحتی کلیپ های خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این برنامه امکان اشتراک گذاری از ایکس باکس، سوییچ، پلی استیشن و رایانه شخصی را برای کاربران فورتنایت و فقط ایکس باکس و پلی استیشن را برای Epic's Rocket League فراهم می کند. کاربران فورتنایت پس از کشتن درون بازی، برنامه را مشاهده خواهند کرد که تبلیغ می‌شود و از آن‌ها می‌خواهد برنامه را دانلود کنند تا بتوانند کلیپ‌ها را به اشتراک بگذارند. این برنامه توسط توسعه دهنده Houseparty Life on Air ساخته شده است که توسط Epic در سال 2019 خریداری شد. (Houseparty در سال 2021 تعطیل شد.) کاربران فورتنایت پس از به اشتراک گذاشتن اولین کلیپ خود از برنامه، پوسته، اسپری و بسته بندی ویژه درون بازی دریافت خواهند کرد.

ریخته شد

اعتبار تصویر: ریخته شده

یک مهندس سابق اینستاگرام یک برنامه دستور پخت جدید به نام Spillt را راه‌اندازی کرد که توسط The Information پوشش داده می‌شود، که به کاربران کمک می‌کند دستور العمل‌ها را پیدا، سازماندهی و طبخ کنند – دومی با روشن نگه داشتن صفحه نمایش گوشی در حین آماده‌سازی دستور غذا. این یک ویژگی است که برنامه محبوب Pestle به همراه آشپزی هدایت شده با صدای آن نیز دارد. اما ارزش پیشنهادی اسپیلت این است که راهی را برای کاربران ارائه می دهد تا ببینند دوستانشان کدام دستور غذاها را در یک فید خبری ذخیره می کنند. باید دید که آیا واقعاً می تواند در میان دریایی از برنامه های دستور پخت مورد توجه قرار گیرد یا خیر، اما حداقل از مجموعه برنامه های «TikTok برای پخت و پز» که امروزه در بازار هستند متمایز است.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است