متن خبر

این ماشین دومینو لگو بی فایده و در عین حال مسحور کننده است

این ماشین دومینو لگو بی فایده و در عین حال مسحور کننده است

اخباراین ماشین دومینو لگو بی فایده و در عین حال مسحور کننده است
شناسهٔ خبر: 265906 -
خبرکاو:

نمای نزدیک <a href= از ماشین دومینو بی نهایت لگو." width="1920" height="1080">
جیسون آلمان، JK Brickworks

دومینوها برای راه اندازی و کوبیدن ساخته شده اند. پس ، جیسون آلمان از JK Brickworks یک دستگاه لگو ساخت که دائماً یک حلقه نامحدود از دومینوها را از بین می برد. این یک ابزار بی فایده است، اما من می توانستم تمام روز به آن خیره شوم، و مطمئنم شما هم می توانید.

Jason Allemann یک سازنده مشهور لگو است که چندین دهه پروژه‌های شگفت‌انگیز را در اختیار دارد. او مرتباً خلاقیت های جدید (به علاوه کیت ها و دستورالعمل ها) را از طریق JK Brickworks منتشر می کند، از جمله چندین ماشین دائمی. و Allemann برخی از مجموعه‌های رسمی لگو را طراحی کرده است، مانند LEGO Ideas Marble Maze.

به هر حال، حلقه دومینو بی‌نهایت لگو آلمان دایره‌ای متشکل از 64 دومینوی قرمز دارد که دائماً به ترتیب می‌افتند و عمودی می‌ایستند. هر دومینو بر روی یک لولا کار می کند، پس پس از سقوط توسط دومینوی همسایه، توسط یک قطار کوچک در حال چرخش مجدداً تنظیم می شود.

یک دستگاه LEGO Mindstorms EV3 (که معمولاً در یک ربات از آن استفاده می‌کنید) سرعت قطار را تنظیم می‌کند و اطمینان می‌دهد که هیچ دومینو را خیلی زود تنظیم نمی‌کند. در نتیجه، این ربات می تواند در هر دقیقه کار حدود 1500 دومینو را از بین ببرد. (آلمان قصد دارد آزمایش یک ساعته این دستگاه را انجام دهد تا ببیند چقدر می تواند تحمل کند.)

قابل ذکر است که این پروژه از ماشین دومینوی لگو انباشته خودکار گرانت دیویس الهام گرفته شده است. برخلاف حلقه دیوانه‌ای که امروز به آن نگاه می‌کنیم، دستگاه دیویس در یک خط مستقیم کار می‌کند و از آهن‌ربا برای تنظیم مجدد هر دومینوی سرنگون شده استفاده می‌کند.

حتماً ویدیوی Jason Allemann را تماشا کنید تا ماشین دومینوی دائمی را در عمل ببینید (توپشن‌ها را برای توضیحاتی در مورد ساخت، روشن کنید). همچنین می‌توانید برای دیدن ساخت‌های عالی‌تر به وب‌سایت JK Brickworks مراجعه کنید.

منبع: JK Brickworks via Gizmodo

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است