متن خبر

این شرکت هزینه گرمایش شما را پرداخت می کند – اگر به آن اجازه دهید یک سرور در خانه شما نصب کند

این شرکت هزینه گرمایش شما را پرداخت می کند – اگر به آن اجازه دهید یک سرور در خانه شما نصب کند

اخباراین شرکت هزینه گرمایش شما را پرداخت می کند – اگر به آن اجازه دهید یک سرور در خانه شما نصب کند
شناسهٔ خبر: 267450 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

کسانی که برای فروش روح خود بی تاب هستند، نیازی به هدر دادن لحظه ای ندارند: معامله نهایی فاوستی برای عصر مدرن ما از راه رسیده است، با حسن نیت از "شبکه محاسباتی توزیع شده سبز" Heata (در برگه جدید باز می شود) .

پیشنهاد (در برگه جدید باز می شود) (از طریق Tom's Hardware (در برگه جدید باز می شود) به طرز فریبنده ای ساده است. شما به Heata اجازه می‌دهید یک واحد سرور گرمایش آب را در کنار سیلندر آب گرم موجود شما نصب کند و تا 4.8 کیلووات ساعت آب گرم رایگان در روز (ظاهراً 80٪ از مصرف روزانه یک خانواده بریتانیایی) برای یک سال کامل ارائه می‌کند.

این کار به سادگی با اجازه دادن به کسب و کارها از سرور برای محاسبات ابری انجام می شود در حالی که واحد گرمای هدر رفته را جمع آوری می کند.

نصب سرور مشکوک

از نظر تئوری، از آنجایی که در حال حاضر هزینه زیادی برای گرم کردن خانه دارد، مفهومی قوی به نظر می رسد. و پس ممکن است وسوسه شوید که به شرکتی که ادعا می کند متعهد به از بین بردن فقر سوخت (در برگه جدید باز می شود) و می تواند "تا 200 پوند در سال (در برگه جدید باز می شود) " شما را پس انداز کند اجازه دهید کمک کند.

با این تفاوت که این شرکت در داخل شرکت بریتیش گاز، که به سختی در حال حاضر برای تامین مخارج زندگی خود با مشکل مواجه است، شروع به کار کرد و هنوز هم پیوندهای سرمایه گذاری با آن دارد.

همانطور که در فوریه 2023 می نویسم، شرکت مادر بریتانیایی گاز Centrica رکورد سود 3 میلیارد پوندی را برای سال 2022 ثبت کرده است (در برگه جدید باز می شود) در میان هزینه های بالونی انرژی، پس شاید تجدید نظر کنید که آیا این یک اقدام کاملاً فداکارانه است یا خیر.

اما فراتر از این تجارت کوچک «تفکر انتقادی»، سرور باید به روتر شما متصل شود. و در حالی که "بیشتر اوقات" فقط اطلاعات نظارتی را گزارش می‌کند و آزمایش‌های سرعت را انجام می‌دهد، شما هنوز هم حرف Heata را در این مورد می‌پذیرید و دستگاه ناآشنا را دائماً به شبکه خود متصل می‌کنید.

Heata ادعا می کند که هزینه برق شرکت کنندگان آزمایشی را بازپرداخت می کند، اما در مورد پهنای باند، ممکن است در کوتاه مدت شانس آنها را نداشته باشند. بروشور آن (در برگه جدید باز می شود) ادعا می کند که در نهایت، سرور قادر به اتصالات خود از طریق 4G، 5G یا یک خط فیبر خواهد بود. اما در حال حاضر، وقتی می گویند که تنها "کسری" از پهنای باند شما را مصرف می کند، باید به آنها اعتماد کنید.

این شرکت همچنین با ظرافت به کاربران آزمایشی آینده نگر اطمینان می دهد که نمی توانند به دستگاه دسترسی داشته باشند یا به آن متصل شوند تا مثلاً ارز رمزنگاری شده را بر روی آن استخراج کنند. این همه خوب و خوب است، اما مانند هر سروری، از نظر تئوری غیرممکن نیست که یک عامل تهدید دائمی بتواند برای خود دسترسی پیدا کند.

شما همچنین نمی‌دانید که کسب‌وکارهایی که از سرورهای Heata استفاده می‌کنند برای چه منظوری از آن‌ها استفاده می‌کنند، پس بستگی به این دارد که آیا واقعاً اهل شنیدن، دیدن یا صحبت کردن نیستید.

با این حال، ما با Heata تماس گرفته‌ایم تا در مورد این نکات توضیحاتی را دریافت کنیم و در صورت شنیدن پاسخ، این مقاله را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

هیچ چیز تغییر نخواهد کرد زیرا این پیشنهاد با چندین اخطار همراه است که باید از آنها آگاه باشید و می تواند شما را به محصول تبدیل کند، اما مزایای اجتماعی و زیست محیطی این ایده از نظر تئوری صحیح است: کسب و کارها از استفاده از مراکز داده پرمصرف برق دلسرد می شوند و شما برای هیچ چیز (نه کاملاً) از مزایای آن بهره مند شوید.

به‌علاوه، زمان‌ها سخت است، و رسیدن به کمک حتی سخت‌تر است، پس ، اگر احساس می‌کنید گزینه‌های حمایت مالی برای هزینه‌های زندگی را ندارید، این می‌تواند گزینه‌ای برای شما باشد.

و اگرچه آزمایش Heata توسط دولت بریتانیا پشتیبانی می‌شود، اما در حال حاضر تنها برای کسانی که در جنوب شرقی انگلستان با اتصال به اینترنت هستند (به ازای ثبت نام (در برگه جدید باز می‌شود) در دسترس است، و بیشتر کشور را بدون حمایت مالی مستقیم برای پرداخت هزینه می‌گذارد. لوایح، در میانه بحرانی که به نظر می رسد دولت در حال تشویق آن است (در برگه جدید باز می شود) .

و فقط همین است: شرکت‌هایی که رها می‌شوند تا ابتکارات فن‌آوری (به‌طور دائم) «رمان»، «نوآورانه» و - این آخرین مورد هیتا است - «پیشگامانه» خود را روی فقیرترین اقشار جامعه آزمایش کنند تا بتوانند جرات زندگی کردن را داشته باشند. داستانی از ری بردبری، و به طور عینی تلخ.

توده خشکی را مخفی کنید.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است