متن خبر

این تلویزیون‌های ارزان‌تر فیلیپس و TCL می‌توانند در زمانی که PS5 شما به آن نیاز دارد از 60 هرتز به 120 هرتز بروند.

این تلویزیون‌های ارزان‌تر فیلیپس و TCL می‌توانند در زمانی که PS5 شما به آن نیاز دارد از 60 هرتز به 120 هرتز بروند.

اخباراین تلویزیون‌های ارزان‌تر فیلیپس و TCL می‌توانند در زمانی که PS5 شما به آن نیاز دارد از 60 هرتز به 120 هرتز بروند.
شناسهٔ خبر: 268442 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

اگر یک PS5 دارید و اخیراً تلویزیون خود را ارتقا نداده اید، احتمالاً به فکر خرید یکی از بهترین تلویزیون های 120 هرتزی هستید. این مجموعه‌ها می‌توانند تعداد فریم‌ها را در مقایسه با مدل‌های قدیمی‌تر یا ارزان‌تر 60 هرتزی دوبرابر نمایش دهند، که به این معنی است که بازی‌ها می‌توانند بسیار نرم‌تر به نظر برسند و پاسخ‌دهی بیشتری داشته باشند – این ویژگی کلیدی است که ما در راهنمای بهترین تلویزیون‌های بازی به دنبال آن هستیم.

اما تلویزیون‌های 120 هرتزی گران‌تر هستند – تا سال گذشته یا بیشتر، فقط به گزینه‌های سطح بالاتر محدود می‌شد، اگرچه اکنون حداقل در برخی از گزینه‌های میان‌رده‌تر عرضه می‌شود. اما همچنان چیزی است که باید برای آن هزینه بیشتری بپردازید، حتی اگر به اندازه سابق نباشد - و بودجه هر کسی حتی به قیمت یک تلویزیون 120 هرتزی ارزان‌تر هم نمی‌رسد. با این حال، چند تلویزیون مقرون‌به‌صرفه در اطراف وجود دارد که از نظر فنی 60 هرتز هستند، اما می‌توانند از 120 هرتز پشتیبانی کنند، با کمی تغییر.

دو نمونه‌ای که امسال عرضه می‌شوند عبارتند از سری TCL Q6 در ایالات متحده، TCL C645 در بریتانیا و سایر مناطق، و Philips The One 8508 در بریتانیا. فیلیپس TCL C635 که در حال حاضر در اروپا و سایر مناطق موجود است نیز از ویژگی زیر پشتیبانی می کند.

این تلویزیون‌ها از فناوری به نام گیت خط دوگانه (DLG) پشتیبانی می‌کنند که اساساً پنل 60 فریم در ثانیه را قادر می‌سازد تا 120 فریم در ثانیه را نشان دهد، اما مسئله این است که شما باید نیمی از وضوح عمودی را قربانی کنید. در این حالت با تلویزیون فیلیپس، در حالی که TCL C635 وضوح را به 2K کاهش می دهد (در غیر این صورت به عنوان Full HD شناخته می شود).

یک تلویزیون فیلیپس PUS8508 با توضیحی در مورد فناوری DLG روی آن

در اینجا فیلیپس 8508 است که از HSR پشتیبانی می کند، با تصویری از تفاوت، تا ریاضیات. (اعتبار تصویر: آینده)

من یک نسخه نمایشی از این را در یک تلویزیون فیلیپس دیدم که مستقیماً با همان صفحه در حالت استاندارد 60 هرتز و همچنین با یک تلویزیون 120 هرتزی بومی مقایسه شد. می‌توانم به شما بگویم که در هنگام استفاده از فناوری Dual Line Gate، پیشرفت بزرگی در نرمی حرکت در مقایسه با 60 هرتز وجود دارد، اگرچه به اندازه صفحه نمایش 120 هرتزی اصلی نبود.

و در مورد فیلیپس، نصف شدن رزولوشن عمودی مشکل چندانی نبود، حداقل در نسخه نمایشی محدود من. این تا حدودی به نسخه پیشرفته‌تر فناوری مورد استفاده، به نام «حفظ رزولوشن سخت‌افزار» مربوط می‌شود، که وضوح زیادی را به تصویر اضافه می‌کند – اما من همچنین فکر می‌کنم که نصف کردن رزولوشن مشکل چندانی نیست، اگر کل معامله شما باشد. که می‌خواهید اقدامات سریع را مشاهده کنید، جایی که ممکن است به هر حال جزئیات دقیقی از آن نداشته باشید.

من نتوانستم تأخیر ورودی را برای تلویزیونی که در حالت DLG اجرا می‌شود آزمایش کنم، اما باید کم بماند – در نهایت، این همه نکته است. پس برای کسانی که می‌خواهند هنگام بازی Rocket League یا Warzone با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه پاسخ‌دهی بیشتری داشته باشند، اما باید هنگام تهیه یک تلویزیون جدید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند، یک تلویزیون آماده DLG می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد.

من همچنان توصیه می‌کنم اگر می‌توانید به یک مجموعه واقعاً 120 هرتز فشار دهید، زیرا صافی حتی قوی‌تر می‌شود، وضوح و جزئیات بیشتری را دریافت خواهید کرد، و به هر حال معمولاً کیفیت تصویر بهتری دارند زیرا پانل‌ها پیشرفته‌تر هستند. اما خوشحالم که گزینه های بیشتری در دسترس است.

فکر نمی‌کنم تبلیغات گسترده‌ای برای DLG ببینیم، پس اگر از این ایده خوشتان می‌آید چشمان خود را باز نگه دارید تا اگر مجموعه‌های دیگری از آن حمایت می‌کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است