متن خبر

این برنامه ها می توانند روشنایی صفحه نمایش مک بوک پرو شما را دو برابر کنند

این برنامه ها می توانند روشنایی صفحه نمایش مک بوک پرو شما را دو برابر کنند

اخباراین برنامه ها می توانند روشنایی صفحه نمایش مک بوک پرو شما را دو برابر کنند
شناسهٔ خبر: 268823 -
خبرکاو:

یک مک بوک پرو با وب سایت How-To Geek روی صفحه باز می شود.
هانا استرایکر / How-To Geek

BetterDisplay یا Vivid را نصب کنید تا روشنایی MacBook Pro (2021) یا Pro Display XDR خود را به سطوح HDR افزایش دهید و از حداکثر 500 نیت عبور کنید.

MacBook Pro و Pro Display XDR قادر به روشنایی پایدار 500 نیت در شرایط عادی هستند. این نمایشگرها می توانند به راحتی 1000 نیت در محتوای HDR داشته باشند و با برنامه مناسب، می توانید قفل این سطح از روشنایی را برای استفاده استاندارد دسکتاپ SDR باز کنید.

روی MacBook Pro و Pro Display XDR کار می کند

می توانید روشنایی صفحه نمایش را در مک بوک پرو 2021 14 و 16 اینچی یا جدیدتر (با M1 Pro، M1 Max یا تراشه بعدی) افزایش دهید. شما همچنین می توانید این کار را روی صفحه نمایش گران قیمت اپل XDR انجام دهید.

این ترفند در حال حاضر با مک بوک ایر، مک بوک پرو 13 اینچی یا نمایشگر استودیو اپل کار نمی کند. در ویرایش های بعدی، اپل ممکن است صفحه نمایشی اضافه کند که قادر به روشنایی بسیار بالاتر در محتوای HDR باشد. می‌توانید با کلیک کردن روی Apple > About This Mac متوجه شوید که کدام مک دارید.

این ترفند به طور موثر با فعال کردن حالت HDR روی صفحه نمایش شما کار می کند، به طوری که مک محتوای استاندارد SDR را با روشنایی HDR خروجی می دهد. در هر موردی که به روشنایی اضافی نیاز دارید، به عنوان مثال هنگام کار در نور کامل خورشید یا زیر نور روشن استودیو مفید است.

سطوح روشنایی را در مک خود دو برابر کنید

اگر دکمه F2 را برای افزایش روشنایی خود نگه دارید، حداکثر 500 نیت خواهید زد. خوشبختانه، می‌توانید از یکی از برنامه‌های ممتاز زیر برای عبور از این محدودیت استفاده کنید.

BetterDisplay

BetterDisplay برای مک

BetterDisplay یک ابزار رایگان قدرتمند است که به شما امکان می دهد نه تنها تنظیمات روشنایی نمایشگر را نادیده بگیرید، بلکه گزینه های مقیاس بندی و کم نور را نیز مدیریت کنید، نمایشگرهای مجازی ایجاد و مدیریت کنید، از حالت تصویر در تصویر و موارد دیگر استفاده کنید. در اولین راه‌اندازی باید به آن اجازه دسترسی بدهید تا تنظیمات دسترس‌پذیری خود را در زیر تنظیمات سیستم > حریم خصوصی و امنیت > دسترس‌پذیری کنترل کند.

پس از فعال شدن، BetterDisplay در نوار منو در گوشه سمت راست بالای صفحه زندگی می کند. با اجرای برنامه می توانید از کنترل های روشنایی معمولی خود برای افزایش روشنایی استفاده کنید یا از نوار لغزنده ای که در زیر نماد نوار منو ظاهر می شود استفاده کنید.

BetterDisplay روشنایی XDR و HDR را پشت یک لایه Pro قفل می‌کند، که در اولین نصب برنامه، ۱۴ روز آزمایشی از آن دریافت می‌کنید. هزینه برنامه کامل 16.50 دلار است و شامل انواع بالقوه مفید تنظیمات صفحه نمایش، تنظیمات رنگ، تنظیمات وضوح و نرخ تجدید، چرخش صفحه، مدیریت HiDPI و توانایی ایجاد نمایشگرهای ساختگی است.

واضح

Vivid برای مک

از Vivid استفاده کنید تا مرزهای صفحه نمایش MacBook Pro یا Pro XDR خود را افزایش دهید تا روشنایی آن دو برابر شود. پس از نصب برنامه، می توانید Vivid را از طریق نوار منو یا با استفاده از میانبر صفحه کلید فعال کنید، سپس با استفاده از کنترل های استاندارد روشنایی صفحه کلید، روشنایی را کنترل کنید. اگر حالت Eclipse را فعال کنید، حتی می توانید برعکس عمل کنید و از صفحه نمایش خود با روشنایی کمتر از حداقل استاندارد استفاده کنید.

این برنامه رایگان است اما فقط در نیمی از صفحه کار می کند تا زمانی که مجوز خود را فعال کنید. یک مجوز استاندارد 20 یورو (حدود 21 دلار) هزینه دارد. این تیم همچنین مرورگر Vivid را برای آیفون برای مشاهده سریع صفحات وب با حداکثر روشنایی در صورت مشکل در گوشی هوشمند خود توسعه داده است.

آیا افزایش روشنایی صفحه نمایش بی خطر است؟

اپل نمایشگرهای خود را طوری طراحی کرده است که بتوانند به سطوح بالایی از روشنایی در محتوای HDR برسند، پس روشنایی پایدار 1000 نیت نباید خیلی نگران کننده باشد. هر دو مدل Pro Display XDR و MacBook Pro سازگار می توانند به روشنایی 1600 نیت برسند.

همانطور که توسعه دهندگان Vivid می گویند: "Vivid باعث نمی شود صفحه نمایش شما کاری را که قرار نیست انجام دهد انجام دهد. Vivid محدوده روشنایی اضافی را که معمولاً برای محتوای HDR محفوظ است، فعال می‌کند، دقیقاً به همان روشی که اگر ویدیوی HDR را ویرایش می‌کنید."

در مورد Pro Display XDR، اپل او میگوید : «Pro Display XDR می‌تواند ۱۰۰۰ نیت روشنایی را در تمام صفحه حفظ کند. این بدان معنی است که یک حرفه ای می تواند یک عکس یا ویدیوی HDR را با کل فریم با روشنایی 1000 نیت به طور نامحدود ویرایش کند.

اگر از این برنامه ها برای افزایش روشنایی خود در مک بوک پرو استفاده می کنید، یکی از مواردی که باید از آن آگاه باشید، تخلیه باتری است. خوشبختانه چند مرحله دیگر وجود دارد که می توانید برای افزایش عمر باتری مک بوک خود (و مراقبت از آن در طول عمر باتری) بردارید.

خبرکاو

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است