متن خبر

این اشیاء اسرارآمیز که جت های جنگنده آمریکایی مدام آنها را ساقط می کنند چیست؟

این اشیاء اسرارآمیز که جت های جنگنده آمریکایی مدام آنها را ساقط می کنند چیست؟

اخباراین اشیاء اسرارآمیز که جت های جنگنده آمریکایی مدام آنها را ساقط می کنند چیست؟
شناسهٔ خبر: 266194 -
خبرکاو:

در حدود یک هفته گذشته، به نظر می رسید که آمریکای شمالی تحت نوعی حمله هوایی قرار گرفته است.

چندین اشیاء پرنده که در اکثر موارد به عنوان ناشناس برچسب گذاری شده اند توسط جت های جنگنده آمریکایی سرنگون شده اند. (یک شی منهدم شده دیگر توسط ارتش ایالات متحده به عنوان یک بالون نظارتی چینی شناسایی شد.) خدمه بازیابی برای یافتن و مطالعه بقایای حاصل کار می کنند تا بهتر بفهمند این متجاوزان از کجا آمده اند و در آسمان ما چه می کردند.

توجهی که این هجوم ها دریافت می کنند می تواند باعث بازتاب بیشتر در مورد اشیاء پرنده ناشناس ( UFO ) یا پدیده های هوایی ناشناس (UAP) شود، همانطور که اخیراً تغییر نام داده شده است. این بازدیدهای بلند آسمان چه معنایی برای جامعه UAP/UFO دارد؟ آیا می توان از این حوادث درس گرفت، یا از توضیحات خلبانی اشیاء؟

مطالب مرتبط: بالن های جاسوسی چینی قبلی بر فراز ایالات متحده به عنوان بشقاب پرنده طبقه بندی می شدند: گزارش

گزارش شاهدان عینی

یکی از منتقدان برجسته فرضیه یوفوها-فضای فضایی هستند، میک وست، نویسنده، محقق شکاک و برنامه نویس سابق بازی های ویدیویی است.

وست به Inside Outer Space گفت: «گزارش‌های آزمایشی متنوعی که در رسانه‌ها دیده‌ایم نشان می‌دهد که چقدر دشوار است اطلاعات مربوط به برخورد با اجسام آهسته حرکت را از روی گزارش‌های شاهدان عینی به دست آوریم.

وست گفت: «مشکل قضاوت در مورد سرعت یک جسم بدون دانستن فاصله آن، در برخورد با بالن های ناآشنا که خلبانان نمی دانند چقدر بزرگ هستند، به شدت پیچیده می شود.

وست هم به شهادت کنگره و هم به نتایج اخیر و کار در حال انجام دفتر مدیر اطلاعات ملی (ODNI) و دفتر حل و فصل ناهنجاری همه دامنه جدید (AARO) اشاره کرد.

منطقه کم اطلاعات

به گفته وست، بالون ها منبع رایج گزارش های آزمایشی یوفوها/UAP ها هستند.

وست اضافه کرد، برای مثال، یک بالون سرگردان توضیحی محتمل برای ویدیوی معروف بشقاب پرنده "GoFast" است که در سال 2018 منتشر شد، که به نظر می رسد جسمی را در حال حرکت با سرعت زیاد بر فراز اقیانوس نشان می دهد، اما در واقع جسم بسیار کندتری را نشان می دهد.

به گفته او، گزارش‌های بشقاب پرنده از "منطقه کم اطلاعات" یا LIZ - مجموعه شرایطی که یک شی خیلی دور، کوچک، سریع، تار یا خارج از فوکوس است تا دقیقا مشخص شود که چیست.

وست گفت: «رادار NORAD همیشه دارای LIZ قابل توجهی بوده است، جایی که رادارهایی با کیفیت پایین، یا شبیه پرندگان، بالون ها یا دیگر درهم و برهمی های موجود در هوا، فیلتر شده اند تا مأموریت اصلی شناسایی هواپیماها و موشک های معمولی ورودی را منحرف کنند. (NORAD مخفف "فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی" است که تلاش مشترک ایالات متحده و کانادا است. )

وست گفت: "خشم بر سر بالون بزرگ چینی، NORAD را بر آن داشت تا فیلترها را اصلاح یا حذف کند تا بتواند حملات مشابه را بهتر ثبت کند." "این منجر به انتخاب اشیاء با اطلاعات کم از LIZ برای تحلیل شده است. بسیاری از این موارد بی ضرر هستند، مانند بالون های سرگردان، حتی بالقوه منشاء ایالات متحده."

وست گفت : برخی از موارد ممکن است حملات دشمن قبلاً شناسایی نشده باشند. "ابهام زدایی از اینها چالش مهمی را نشان می دهد. متأسفانه، نیاز درک شده به اقدام سریع منجر به شلیک گران قیمت و خطرناک انواع اشیاء بر اساس اطلاعات محدود خواهد شد."

موارد مرتبط: بشقاب پرنده ها و UAP: تاریخچه، مشاهدات و اسرار

یک پدیده هوایی ناشناس (UAP) <a href= که توسط حسگرهای یک جت نیروی دریایی ایالات متحده ثبت شده است. " class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/space/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/QU2aZSRZu2ZFinGpYqPsbS-320-80.jpeg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/QU2aZSRZu2ZFinGpYqPsbS-480-80.jpeg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/QU2aZSRZu2ZFinGpYqPsbS-650-80.jpeg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/QU2aZSRZu2ZFinGpYqPsbS-970-80.jpeg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/QU2aZSRZu2ZFinGpYqPsbS-1024-80.jpeg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/QU2aZSRZu2ZFinGpYqPsbS-1200-80.jpeg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/QU2aZSRZu2ZFinGpYqPsbS.jpeg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/QU2aZSRZu2ZFinGpYqPsbS.jpeg">

یک پدیده هوایی ناشناس (UAP) که توسط حسگرهای یک جت نیروی دریایی ایالات متحده ثبت شده است. (اعتبار تصویر: وزارت دفاع / نیروی دریایی ایالات متحده)

هیجان هوایی

پچ پچ در مورد شلیک بالون و بحث UAP توجه رابرت شیفر، نویسنده، نویسنده مستقل و محقق شکاک در مورد انواع ادعاهای ساختگی را نیز به خود جلب کرده است.

شیفر گفت: هیجان‌های هوایی مداوم شامل بالون‌ها احتمالاً به معنای یکی از دو چیز است: چینی‌ها به تازگی فعالیت‌های پرتاب بالن خود را به طرز چشمگیری افزایش داده‌اند، یا اینکه دیگر چنین بالن‌هایی نادیده گرفته نمی‌شوند. "و به احتمال زیاد دومی است. "

شیفر بيان کرد که خلبانان نظامی و سایر پرسنل رسمی از آنچه دیده می شود کاملاً بی خبر به نظر می رسند.

همانطور که در یک گزارش سی ان ان (در برگه جدید باز می شود) اشاره شد، برخی از خلبانان ادعا کرده اند که هیچ پیشرانه قابل شناسایی روی یکی از اشیایی که اخیراً شلیک شده است را نمی بینند. آن خلبانان نمی‌توانستند توضیح دهند که این شیء با وجود اینکه در ارتفاع 40000 فوتی (12000 متری) در هوا می‌ماند، چگونه در هوا مانده است.

شیفر گفت، با این حال، "شیئی که از هوا سبک تر است، برای بالا ماندن نیازی به نیروی محرکه ندارد."

شیفر گفت : «در سال‌های اخیر، چینی‌ها پهپادهای بادی کوچکی را توسعه داده‌اند که احتمالاً می‌توانند برخی از مشاهدات را تشبیه کنند.

اثرات چشم انداز

داستان های مرتبط:

مانند وست، شیفر از بالون به عنوان توضیح احتمالی برای بشقاب پرنده "GoFast" استفاده کرد.

شیفر گفت: «این شی در واقع با توجه به دوربین «سریع می‌رود» – شاید 400 مایل در ساعت [640 کیلومتر در ساعت] – اما نسبت به زمین تقریباً ثابت است. هواپیما با سرعت بالایی از جسم عبور می کند که باعث می شود جسم به سرعت در جهت مخالف حرکت کند.

شیفر گفت، این واقعیت که خلبانان نیروی دریایی متوجه این موضوع نشدند نشان می دهد که آنها اثرات ساده پرسپکتیو را درک نمی کنند. وی گفت : «و این واقعیت که «کارشناسان UAP» پنتاگون از درک آنچه در حال رخ دادن است ناکام ماندند، بی‌کفایتی کامل آنها را در چنین موضوعاتی نشان می‌دهد.

شیفر گفت، در مورد دو ویدئوی دیگر که به صورت عمومی منتشر شده اند - به نام های "تیک تاک" و "گیمبال" - "آنها احتمالاً نشانه های فروسرخ هواپیماهای جت دور هستند و هیچ ربطی به بالن ها ندارند."

لئونارد دیوید نویسنده کتاب " Moon Rush: The New Space Race (در برگه جدید باز می شود " است، که توسط National Geographic در ماه مه 2019 منتشر شد. دیوید نویسنده قدیمی Space.com بیش از بیش از این گزارش در مورد صنعت فضایی ارائه کرده است. پنج دهه. ما را در توییتر @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) دنبال کنید .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است