اخبار, ورزشی

این آخر هفته چه چیزی در خطر است: بارسلونا می تواند لالیگا را به پایان برساند، رقابت بوندسلیگا داغ می شود

این زمانی از سال است که عناوین، صعودها و سقوط‌ها در لیگ‌های برتر اروپا تصمیم‌گیری می‌شود، و این آخر هفته مسابقات مهم زیادی را برای پیگیری لیگ برتر انگلیس، لالیگا اسپانیا و بوندسلیگا آلمان به ارمغان می‌آورد. ما همچنین نیمه نهایی پلی آف قهرمانی EFL را داریم، زیرا چهار تیم برای صعود نهایی به لیگ برتر فصل آینده رقابت می کنند.

- پخش جریانی در ESPN+: لالیگا، بوندسلیگا، قهرمانی EFL (ایالات متحده)

رقابت دو اسب‌بخار قهرمانی لیگ برتر بین منچسترسیتی و آرسنال به پایان خود نزدیک می‌شود، در حالی که نبرد برای صعود به لیگ قهرمانان درست پایین‌تر ادامه دارد، زیرا نیوکاسل یونایتد ، منچستر یونایتد و لیورپول همگی هدف قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر هستند. در همین حال، در انتهای جدول، سقوط همچنان یک تهدید واقعی برای چندین باشگاه از جمله قهرمان فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶ لسترسیتی و اورتون است که هرگز جایگاه خود را در لیگ برتر از دست نداده اند.

در اسپانیا، بارسلونا ممکن است قبل از اینکه حتی یک توپ را در این آخر هفته بزند، قهرمان لالیگا شود، در حالی که رئال مادرید ، قهرمان اروپا، اگر بخواهد از سوم شدن در لیگ جلوگیری کند، باید از رقبای محلی اتلتیکو مادرید پیشی بگیرد.

غیر قابل پیش بینی ترین رقابت قهرمانی در بوندسلیگا است که در آن دو باشگاه برتر آلمان، بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند ، با نزدیک شدن به پایان فصل، جای خود را در قله عوض کرده اند. اما مسلماً دراماتیک‌ترین نقطه اوج یک فصل برای هر تیمی، در هر نقطه‌ای از چمپیونشیپ است، جایی که چهار باشگاه از دسته دوم انگلیس باید قبل از رقابت برای جایزه صعود به لیگ برتر در فینال در ومبلی، ابتدا در نیمه‌نهایی پلی آف پیروز شوند.

در اینجا یک راهنمای سریع و مفید برای درگیری‌های بحرانی در سراسر قاره در چند روز آینده و دقیقاً آنچه برای باشگاه‌های مختلف درگیر در خطر است، آورده شده است.


جمعه ۱۲ اردیبهشت

بوندسلیگا

۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت شرقی: اف سی کلن مقابل هرتا برلین ( پخش زنده در ESPN+ در ایالات متحده )

هرتابرلین در انتهای جدول ۱۸ تیمی با یک برد در ۹ بازی، اگر مقابل کلن شکست بخورد و شالکه ۰۴ که در معرض خطر سقوط قرار دارد، روز شنبه موفق شود بایرن مونیخ، صدرنشین بایرن مونیخ را شکست دهد، از نظر ریاضی جایگاه خود را در ۳ رده انتهایی خواهد داشت. با این حال، هرتا همچنان می تواند از افت وحشتناک فرار کند اگر در رده شانزدهم قرار گیرد و در نتیجه واجد شرایط پلی آف صعود/ سقوط بوندس لیگا شود، که آنها را در مقابل تیمی قرار می دهد که در دسته زیر (۲.Bundesliga) رتبه سوم را کسب کند تا شانس حفظ جایگاه خود را داشته باشد. در لیگ برتر آلمان


بازی

۱:۵۲

چرا مشکلات منچستریونایتد عمیق تر از دخیا است؟

کریگ برلی همه چیزهایی را که برای منچستریونایتد در برابر وستهم اشتباه شده بود، به هم می زند.

شنبه ۱۳ اردیبهشت

لیگ برتر

۷:۳۰ صبح به وقت شرقی: لیدز یونایتد مقابل نیوکاسل یونایتد

هنوز چیزهای زیادی برای بازی در لیگ برتر ۲۰ تیمی وجود دارد و در حالی که روز روشنی بین دو قهرمان قهرمانی و نیوکاسل رتبه سوم وجود دارد، تیم ادی هاو باید تا آنجا که می تواند از چهار بازی باقیمانده خود امتیازهای زیادی را در جدول جمع کند. برای تضمین صعود به لیگ قهرمانان

نیوکاسل در رتبه سوم قرار دارد (با ۶۵ امتیاز) و از هم اکنون تا پایان فصل با هیچ تیم دیگری در ۶ تیم برتر روبرو نخواهد شد. با این حال، در حالی که منچستریونایتد (۶۳ امتیاز) و لیورپول (۶۲ امتیاز) درست در دم هستند، نیوکاسل با نگرانی از روی شانه های خود نگاه خواهد کرد.

۱۰ صبح به وقت شرقی: منچستریونایتد مقابل ولورهمپتون واندررز

اگر نیوکاسل در برابر لیدز که در حال مبارزه با سقوط است، به تساوی دست یابد، منچستریونایتد می تواند با پیروزی بر وولوز (اگرچه با تفاضل گل بسیار پایین) امتیازات را با آنها به پایان برساند. در واقع، اگر تیم هاو به نحوی توطئه کند تا در برابر تیمی که ناامیدانه برای خروج از منطقه سقوط مبارزه می کند، باخت، آنگاه یونایتد می تواند با به صدا درآمدن سوت پایان در اولدترافورد، آنها را به رتبه سوم برساند.

۱۰ صبح به وقت شرقی: ساوتهمپتون مقابل فولام

ساوتهمپتون از نوامبر در انتهای جدول قرار دارد و در ماه مارس یک هفته کوتاه و زیبا در رده نوزدهم حضور ندارد. اگر در سنت ماری فولام را شکست ندهند، آنها اولین باشگاهی خواهند بود که در این فصل از لیگ برتر سقوط می کنند.

اما حتی پیروزی بر کوتاجرز هم ممکن است برای نجات قدیس‌ها کافی نباشد، چرا که ممکن است در اتفاقی بعید که اورتون و ناتینگهام فارست در بازی‌های خود به ترتیب مقابل من سیتی و چلسی پیروز شوند، دچار افت شوند.

بازی

۱:۰۱

لورن: رئال مادرید مناسب جود بلینگهام است

Gab & Juls در مورد انتقال احتمالی جود بلینگهام از بوروسیا دورتموند به رئال مادرید صحبت می کنند.

بوندسلیگا

۹:۳۰ صبح به وقت شرقی: بایرن مونیخ مقابل شالکه ۰۴ ( پخش مستقیم در ESPN+ در ایالات متحده .)
۱۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت شرقی: بوروسیا دورتموند مقابل بوروسیا مونشن گلادباخ ( پخش مستقیم در ESPN+ در ایالات متحده )

بوندسلیگا در نزدیکترین رقابت خود برای قهرمانی در سال‌های اخیر قرار دارد و تنها یک امتیاز بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند را در اجلاس قله با سه بازی باقی مانده از هم جدا می‌کند.

فرم لکنت زبان بایرن باعث شد تا آنها از دورتموند عقب بمانند، اما پیروزی های متوالی مقابل هرتابرلین و وردربرمن، آنها را با یک امتیاز به صدر جدول رساند. با این حال، دورتموند با یک شکست در ۱۶ بازی قبلی خود در لیگ، از زمانی که یورگن کلوپ آنها را در فصل های ۲۰۱۰-۱۱ و ۲۰۱۱-۱۲ به قهرمانی های متوالی رساند، همچنان در جستجوی اولین عنوان قهرمانی است.

بایرن تفاضل گل بسیار بهتری دارد (۴۹+ نسبت به دورتموند ۳۳+)، اما یک نتیجه مثبت برای شالکه این شانس را به دورتموند می‌دهد تا صدرنشینی مطلق را پس بگیرد و در عین حال پیامدهای بزرگی در پایین‌تر از جدول داشته باشد.

لالیگا

۳ بعدازظهر به وقت شرقی: رئال مادرید مقابل ختافه ( پخش مستقیم در ESPN+ در ایالات متحده .)

به زبان ساده، اگر رئال مادرید و اتلتیکو مادرید هر دو موفق به پیروزی در این آخر هفته نشوند (به ترتیب مقابل ختافه و الچه )، بارسلونا قبل از شروع بازی یکشنبه برابر اسپانیول، قهرمان لالیگا خواهد شد.

پلی آف قهرمانی EFL (نیمه نهایی، بازی اول)

۱۲:۳۰ بعد از ظهر به وقت شرقی: ساندرلند مقابل لوتون تاون ( پخش مستقیم در ESPN+ در ایالات متحده )

هر دو برنلی و شفیلد یونایتد قبلاً با قهرمانی و نایب قهرمانی به ترتیب در فصل عادی که به طور رسمی آخر هفته گذشته به پایان رسید، صعود خود را به لیگ برتر قطعی کرده اند.

اکنون توجه به آن جایگاه باارزش سوم و آخرین صعود معطوف می‌شود، که توسط باشگاه‌هایی که در رده‌های سوم تا ششم جدول قرار گرفتند - لوتون تاون، میدلزبورو، کاونتری سیتی و ساندرلند - از طریق پلی‌آف چمپیونشیپ رقابت خواهند کرد.

نیمه نهایی دو بازی خانگی و خارج از خانه از روز شنبه آغاز می شود تا مشخص شود کدام دو تیم در ومبلی در ۲۷ می با هم دیدار خواهند کرد (پخش زنده در ESPN+ در ایالات متحده). فینال پلی آف یک مسابقه بزرگ است که اغلب به دلیل درآمدهای بادآورده مالی فراوانی که ارتقاء لیگ برتر با خود به همراه دارد، به عنوان "پولترین بازی فوتبال" شناخته می شود.


بازی

۲:۱۰

نیکی بات: شانس واقعی من سیتی تکرار پیروزی سه گانه منچستریونایتد در سال ۹۹ است

نیکی بات اذعان دارد که منچسترسیتی شانس زیادی برای تکرار قهرمانی معروف منچستریونایتد در سال ۱۹۹۹ در این فصل دارد.

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت

لیگ برتر

۹ صبح به وقت شرقی: اورتون مقابل منچسترسیتی
۱۱:۳۰ صبح به وقت شرقی: آرسنال مقابل برایتون اند هوو آلبیون

هنوز خیلی زود است که به طور قطعی رقابت قهرمانی لیگ برتر را اعلام کنیم، اگرچه منچسترسیتی با یک بازی کمتر از رقیبش آرسنال با یک امتیاز برتری آخر هفته را وارد می کند. با این حال، سیتی در یک روند عالی است و هر یک از ۱۰ بازی قبلی خود در لیگ را با امتیاز مجموع ۲۹-۸ برده است.

اگر سیتی اورتون را شکست دهد و یازدهمین پیروزی متوالی را به دست آورد و آرسنال شکست بخورد و مقابل برایتون شکست بخورد، پیروزی تیم پپ گواردیولا مقابل چلسی در آخر هفته آینده باعث خواهد شد تا آنها برای پنجمین بار در شش فصل قهرمان شوند.

لالیگا

۱۰:۱۵ صبح به وقت شرقی: الچه مقابل اتلتیکو مادرید ( پخش مستقیم در ESPN+ در ایالات متحده )
۳ بعد از ظهر به وقت شرقی: اسپانیول مقابل بارسلونا ( زنده در ESPN، پخش جریانی در ESPN+ در ایالات متحده )

اگر بارسلونا بتواند در دربی بر اسپانیول همسایه خود غلبه کند، رسما اولین قهرمانی خود در لالیگا از فصل ۱۹-۲۰۱۸ را به پایان خواهد رساند. با این حال، اگر هر دو رئال مادرید و اتلتیکو مادرید قبل از شروع دربی شهری در استادیوم RCDE شکست بخورند، ممکن است نیازی به این کار نداشته باشند.

بازی

۲:۱۵

آیا بازگرداندن لیونل مسی حرکت مناسبی برای بارسا است؟

کریگ برلی و استیو نیکول بحث می کنند که آیا بازگشت به بارسلونا برای آینده باشگاه مفید است یا خیر.

پلی آف قهرمانی EFL (نیمه نهایی، بازی اول)

۷ صبح به وقت شرقی: کاونتری سیتی مقابل میدلزبرو ( پخش مستقیم در ESPN+ در ایالات متحده )

دومین مرحله نیمه نهایی پلی آف قهرمانی، کاونتری و میدلزبرو را با هم همراه می کند، زیرا هر کدام تلاش خود را برای کسب یک بازگشت طولانی مدت به سطح برتر فوتبال انگلیس آغاز می کنند.

بورو آخرین بار در فصل ۱۷-۲۰۱۶ در لیگ برتر بازی کرد اما پس از تنها یک فصل بازگشت به جدول بالا سقوط کرد. اما برای آخرین باری که کاونتری سیتی در لیگ برتر حضور داشت، باید تمام راه را به فصل ۰۱-۲۰۰۰ برگردید. آبی های آسمانی یکی از بنیانگذاران لیگ در سال ۱۹۹۲ بودند، اما آنها تقریباً مبارزان ثابتی برای سقوط بودند و در نهایت با کسب تنها ۸ پیروزی و ۳۶ گل در رده نوزدهم سقوط کردند.


دوشنبه ۱۵ اردیبهشت

لیگ برتر

۳ بعد از ظهر به وقت شرقی: لسترسیتی مقابل لیورپول

چندی پیش، لیورپول درست در کنار چلسی در میانه جدول فرو رفته بود. اما در حالی که فصل آبی‌ها راکد بود، قرمزها در اواخر لیگ صعود کردند. تلاش احیا شده آنها برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا با قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر روز دوشنبه ادامه می‌یابد، زمانی که آنها به مصاف لستر می‌روند، لستر که تلاش می‌کند از تبدیل شدن به دومین قهرمان سابق لیگ برتر اجتناب کند که متعاقباً سقوط کرد - پس از سقوط بلکبرن روورز در سال ۱۹۹۸. -۹۹، چهار سال پس از کسب عنوان قهرمانی.

خبرکاو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *