سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اینستاگرام قابلیت Flipside را آزمایش می‌کند؛ محلی برای نمایش پست‌های خصوصی به افراد خاص

اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه خواهد داد تا در پروفایل خود فید متفاوتی مخصوص دوستان نزدیک خود داشته باشند. این قابلیت با نام Flipside شباهت زیادی به قابلیت انتشار پست برای دوستان نزدیک (Close Friends) دارد که پیش‌تر در ماه نوامبر معرفی شده بود. یک مهندس نرم‌افزار به‌نام «الساندرو پالوزی» در ماه دسامبر تصاویری از یک قابلیت جدید در اینستاگرام به‌نام Flipside را منتشر کرد و این شبکه اجتماعی کار روی نمونه اولیه این ...

اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه خواهد داد تا در پروفایل خود فید متفاوتی مخصوص دوستان نزدیک خود داشته باشند. این قابلیت با نام Flipside شباهت زیادی به قابلیت انتشار پست برای دوستان نزدیک (Close Friends) دارد که پیش‌تر در ماه نوامبر معرفی شده بود.

یک مهندس نرم‌افزار به‌نام «الساندرو پالوزی» در ماه دسامبر تصاویری از یک قابلیت جدید در اینستاگرام به‌نام Flipside را منتشر کرد و این شبکه اجتماعی کار روی نمونه اولیه این قابلیت را تأیید کرد. حالا کارشناس شبکه‌های اجتماعی، «مت ناوارو»، ویدیویی منتشر کرد که این ویژگی را نشان می‌دهد.

در این ویدیو می‌بینیم که کاربر برای اولین‌بار یک پست «فلیپ‌ساید» منتشر می‌کند. این قابلیت مثل استوری‌های مخصوص کلوز فرندز به کاربر اجازه می‌دهد تا مشخص کند که چه افرادی می‌توانند پست‌ها را ببینند. فلیپ‌ساید یک فید جداگانه را در پروفایل کاربران ایجاد می‌کند که افراد با سوایپ به سمت پایین می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و در صورت داشتن مجوز، محتواهای مخفی را ببینند.

آزمایش قابلیت اینستاگرام Flipside؛ محلی برای انتشار محتواهای خصوصی

بااین‌حال، فلیپ‌ساید شباهت زیادی به ویژگی حاضر در این شبکه اجتماعی دارد، و به‌نظر می‌رسد که حتی «آدام موسری»، رئیس اینستاگرام نیز از این مسئله آگاه است. او در پستی در تردز اعلام کرد که آن‌ها هنوز از بابت عرضه این قابلیت در اینستاگرام اطمینان ندارند.

به باور موسری، از یک سو خوب است که کاربران به فضایی خصوصی‌تر برای اشتراک‌گذاری پست‌های خود دسترسی داشته باشند. اما از سوی دیگر، این قابلیت صرفاً راهی دیگر در کنار استفاده از اکانت‌های ثانویه و ویژگی کلوز فرندز خواهد بود. بااین‌حال، ظاهراً انجام آزمایش با عده‌ای از کاربران مشخص خواهد کرد که این ویژگی به‌صورت عمومی در دسترس همه قرار خواهد گرفت یا خیر.

این تغییر در راستای حرکت شبکه‌های اجتماعی به‌سمت ارائه فضاهای خصوصی‌تر در سرویس‌های آنلاین است. تیک تاک با قابلیت Friend’s Only چنین امکانی را فراهم کرده است، و توییتر هم قبلاً Circle را داشت که حالا از دسترس خارج شده است.

خبرکاو