متن خبر

ایلان ماسک 1.95 میلیارد دلار از سهام تسلا را به خیریه اهدا کرد

ایلان ماسک 1.95 میلیارد دلار از سهام تسلا را به خیریه اهدا کرد

اخبارایلان ماسک 1.95 میلیارد دلار از سهام تسلا را به خیریه اهدا کرد
شناسهٔ خبر: 268057 -
خبرکاو:

طبق اسنادی که به تازگی منتشر شده است، ایلان ماسک در بازه زمانی بین تابستان تا پاییز امسال، بخشی از سهام تسلا به ارزش ۱.۹۵ میلیارد دلار را به خیریه بخشیده است. هنوز مشخص نیست که انتقال سهام تسلا در قالب هدیه به کدام موسسه صورت گرفته است و نامی از دریافت‌کننده(ها) در اسناد وجود ندارد.

مجموع کمک ایلان ماسک به خیریه چقدر بوده است؟

گزارش BBC از کمک ایلان ماسک به خیریه چندان تعجب‌برانگیز نیست؛ زیرا او در گذشته هم سابقه چنین فعالیت‌هایی را داشته است. برای مثال وی در سال ۲۰۲۱ مجموعاً ۵.۷۴ میلیارد دلار از سهام‌های خود را بخشیده است و وعده کمک ۲۰ میلیون دلاری به مدارس یکی از بخش‌های آمریکا در ایالت پنسیلوانیا و پرداخت ۱۰ میلیون دلار به براونزویل در ایالت تگزاس جهت احیای بافت مرکزی این شهر را داده است.

ناگفته نماند که ایلان ماسک اخیراً جایگاه خود به عنوان ثروتمندترین شخص جهان را از دست داده و طبق برخی گزارش‌ها، بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار در طی یکسال از ثروت او کاسته شده است. تغییرات گسترده صورت گرفته توسط او پس از تصاحب توییتر، جنجال‌های زیادی را برپا کرده و او را به چهره سرشناس در سرخط خبرها تبدیل نموده است. البته بسیاری از افراد نظر مثبتی نسبت به تصاحب سمت مدیرعاملی توییتر توسط ماسک ندارند؛ زیرا معتقد هستند که چنین مسئله‌ای باعث شده است تا تمرکز اون نسبت به تسلا و تولید خودروهای برقی کاهش پیدا کند.

ماسک در یکی از اظهار نظرهای خود اعلام کرده است که پایان سال جاری میلادی، زمان مناسبی جهت یافتن مدیرعامل جدید برای توییتر خواهد بود. او ادعا دارد که تلاش می‌کند توییتر به سازمانی با ثبات با وضعیت اقتصادی سالم تبدیل شود و نقشه راه آتی آن به درستی ترسیم شده باشد. در سوی دیگر انتقادهای زیادی نسبت به سیستم مدیریتی او در توییتر وارد است و از نظر بسیاری کاربران، روش‌های کسب درآمد جدید این پلتفرم چندان مناسب به نظر نمی‌رسند.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است