سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

ایلان ماسک: کارمندان تسلا برای تولید خودروی نسل بعدی باید در کارخانه بخوابند!

«ایلان ماسک» که معمولاً برای شرکت‌های خود قوانین سفت‌و‌سختی تنظیم می‌کند، حالا به مهندسان تسلا اعلام کرده که برای ساخت نسل بعدی خودرو برقی این شرکت، ممکن است مجبور باشند در کارخانه بخوابند. براساس گزارش‌های قبلی، تسلا در حال کار روی یک خودروی برقی جدید است که انتظار داریم که تولید آن از سال 2025 آغاز شود. به گزارش اینسایدر، مدیرعامل میلیاردر تسلا در جلسه مالی اخیر این شرکت به کارمندان اعلام کرده که برای ساخت نسل بعدی خودرو برقی ...

«ایلان ماسک» که معمولاً برای شرکت‌های خود قوانین سفت‌و‌سختی تنظیم می‌کند، حالا به مهندسان تسلا اعلام کرده که برای ساخت نسل بعدی خودرو برقی این شرکت، ممکن است مجبور باشند در کارخانه بخوابند. براساس گزارش‌های قبلی، تسلا در حال کار روی یک خودروی برقی جدید است که انتظار داریم که تولید آن از سال 2025 آغاز شود.

به گزارش اینسایدر، مدیرعامل میلیاردر تسلا در جلسه مالی اخیر این شرکت به کارمندان اعلام کرده که برای ساخت نسل بعدی خودرو برقی آن که قرار است در سال 2025 وارد مرحله تولید شود، شاید نیاز باشد که در کارخانه تگزاس بخوابند و زندگی کنند.

ماسک ضمن اشاره به اهمیت تولید خودروی نسل بعدی تسلا، به سرمایه‌گذاران گفته است:

«ما واقعاً نیاز داریم که مهندسان در خط تولید زندگی کنند. در مورد خط تولید پیچیده‌ای صحبت می‌کنیم. ما عملاً در خط تولید خواهیم خوابید.»

البته این اولین باری نیست که کارمندان تسلا برای تولید محصولات این شرکت مجبور می‌شوند در کارخانه‌ها بخوابند. سال گذشته، ورج در گزارشی به نقل از کارمندان سابق کارخانه تسلا در «فرمونت» گفته بود که آن‌ها پس از شیفت‌های 12 ساعته مجبور بوده‌اند که در کف کارخانه بخوابند. خود ایلان ماسک نیز در گذشته اعلام کرده که «سه سال متوالی» را در کارخانه‌های تولیدی تسلا زندگی کرده و زیر میز خود می‌خوابیده است.

توضیحات ایلان ماسک درباره خودرو برقی مقرون‌به‌صرفه تسلا

ماسک در سخنرانی بيان کرد که نسل بعدی خودروی تسلا که ظاهراً یک خودرو مقرون‌به‌صرفه با نام رمز «Redwood» است، در نیمه دوم سال 2025 در کارخانه گیگافکتوری تگزاس وارد مرحله تولید می‌شود. این میلیاردر از سال‌ها قبل در حال اشاره به ساخت یک خودروی برقی ارزان‌تر با قیمتی کمتر از 30 هزار دلار بوده است.

از سوی دیگر، تسلا با رقیب قدرتمندی از چین مواجه شده که بازار خودروهای مقرون‌به‌صرفه‌تر را اولویت خود قرار داده است. غول خودروسازی چینی BYD اخیراً توانست عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خودرو برقی جهان را از تسلا تصاحب کند. بااین‌حال، خودروهای BYD هنوز در ایالات متحده عرضه نشده‌اند.

خبرکاو