اخبار, فناوری, گوشی

ایلان ماسک می گوید از سمت مدیرعاملی توییتر کناره گیری می کند – اما هنوز جشن نگیرید

خوب، ما دوندگی خوبی داشتیم، مردم. نه، صبر کنید، متاسفم - این یک حرکت فاجعه بار بد بود، یک ترن هوایی بدون ترمز که باعث ایجاد انواع هرج و مرج و بدبختی برای افرادی شد که فقط می خواستند، می دانید، از توییتر مانند یک پلت فرم معمولی رسانه های اجتماعی استفاده کنند.

ایلان ماسک، مالک و مدیر اجرایی توییتر در توییتی (چون البته این کار را در توییتی انجام داد) اعلام کرد که قصد دارد از سمت مدیرعاملی غول رسانه‌های اجتماعی کناره‌گیری کند و فاش کرد که جایگزین او - یک زن ناشناس - این کار را به عهده خواهد گرفت. در حدود شش هفته

با هیجان اعلام می کنم که یک مدیر عامل جدید برای X/Twitter استخدام کرده ام. او تا ۶ هفته دیگر شروع به کار خواهد کرد! نقش من به سمت مدیر اجرایی و مدیر ارشد فناوری، نظارت بر محصول، نرم‌افزار و سیستم‌عامل تبدیل خواهد شد. ۱۱ مه ۲۰۲۳

بیشتر ببین

ماسک اضافه کرد که قصد دارد در یک ظرفیت عملیاتی، به عنوان "رئیس اجرایی و مدیر ارشد فناوری، نظارت بر محصول، نرم‌افزار و سیستم‌عامل‌ها" باقی بماند. خیلی چیزها به نظر می رسد، اما باز هم، ماسک دقیقاً به عنوان مدیر عامل توییتر نیز کار خاصی انجام نداد - به غیر از هزینه ۲۴ میلیارد دلاری ، حدس می زنم.

شایعاتی مبنی بر اینکه ماسک مدتی است به دنبال جایگزینی می‌گردد وجود دارد و سهامداران تسلا بر او فشار آورده‌اند تا بیشتر از توییتر روی شرکت خودروهای الکتریکی تمرکز کند، پس این موضوع اصلاً عجیب نیست. طبق گزارش CNBC ، سهام تسلا بلافاصله پس از اعلام جهش ۲ درصدی داشت.

باید بمانم یا باید بروم؟

با این حال من قانع نیستم. به یاد دارید زمانی که ماسک یک نظرسنجی توییتری منتشر کرد و بیان کرد که اگر پایگاه کاربران به او رای دهند، از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری می‌کند؟ ما به او رای دادیم، و او با سرزنش کردن ربات‌ها و گفتن اینکه نظرسنجی‌های توییتر را به کاربران مشترک توییتر بلو محدود می‌کند (که انجام نداده است) راهش را از بین برد.

واقعیت ساده این است که تونی استارک خودخوانده از زمان خرید توییتر به قیمت ۴۴ میلیارد دلار در اکتبر ۲۰۲۲، واقعاً به بسیاری از مواردی که گفته بود پایبند نبوده است. محقق شد - اگرچه امیدوارم برخی از برنامه های او هرگز روشن نشود، مانند برنامه های تهاجمی او برای عملکرد تماس تلفنی که تهدید می کند توییتر برای زنان غیرقابل استفاده شود .

گفتنی است که او در اطلاعیه خود از پلتفرم رسانه اجتماعی به عنوان "X/Twitter" یاد می کند. ماسک تمایل خود را پنهان نکرده است که توییتر (یا همان طور که او می‌خواهد «X» شناخته شود) به «برنامه همه چیز» تبدیل شود، و آپشن های مختلفی را به عنوان بخشی از تصور مجدد جسورانه‌ای که، اساساً فقط کپی می‌کند ، در آن قرار داده است. واتس اپ .

ایلان ماسک و توییتر

توییتر در ماه گذشته حدود ۲۰ میلیارد دلار ارزش داشت - کمتر از نیمی از آنچه ماسک در اواخر سال ۲۰۲۲ برای آن خرید. (اعتبار تصویر: گتی ایماژ)

X آن را به شما می دهد

اگر ماسک واقعاً کنترل را به یک مدیر عامل جدید واگذار می کند، توییت او نشان می دهد که او کمتر روی اداره امور تجاری و بیشتر روی بخش نرم افزار تمرکز خواهد کرد. به این معنی که او در نهایت می تواند انتقال به X را که به شدت می خواهد انجام دهد.

با این حال آیا این واقعاً چیز خوبی است؟ ماسک به‌رغم تلاش‌ها برای وادار کردن کاربران به پرداخت هزینه برای Twitter Blue و فشار دادن کسب‌وکارها برای دسترسی به Twitter API ، به سادگی نتوانسته است اپلیکیشن رسانه‌های اجتماعی را سودآور کند.

در واقع، ایلان سایت را بیشتر و بیشتر به سمت زمین سوق داده است - تا حدی به دلیل یک سوء تفاهم اساسی از آنچه در وهله اول توییتر را جذاب کرده است. گفت ن توییت‌های ۱۰۰۰۰ کاراکتری او (فقط برای کاربرانی که پول نقد آبی را جمع‌آوری می‌کنند) نشان‌دهنده عدم آگاهی کامل از جذابیت اصلی توییتر است: رسانه‌های اجتماعی به اندازه کوچک‌تر و به راحتی قابل هضم هستند.

در دنیایی که تقریباً هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به تدریج در حال تبدیل شدن به همان تاری یکسان از حلقه‌های ویدیوی ده ثانیه‌ای هستند که برای به حداکثر رساندن تعامل ساخته شده‌اند، توییتر به عنوان چیزی متفاوت، چیزی منحصربه‌فرد برجسته می‌شود. ماسک تهدید کرده است که آن را خراب خواهد کرد، و انتقال او به سمت یک نقش عملیاتی تر به جای شخصیت اصلی شرکت، در واقع می تواند اتفاق بدی برای آینده توییتر باشد.

در مورد اینکه چه کسی بر صندلی مدیر عامل خواهد نشست، گمان هایی وجود دارد که جانشین ماسک، لیندا یاکارینو، مدیر تبلیغات NBC خواهد بود، که ظاهراً خواهان این شغل است و با مدیر عامل تسلا به خوبی کنار می آید. من نمی‌خواهم در اینجا بیش از حد سیاسی باشم، اما یاکارینو ظاهراً یک حامی تأیید شده ترامپ است. .. مطمئن هستم که این موضوع در توییتر به خوبی اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *