متن خبر

ایران خودرو TF21‌ رونمایی می‌شود؛ کراس اووری اقتصادی بر مبنای پلت فرم 206

ایران خودرو TF21‌ رونمایی می‌شود؛ کراس اووری اقتصادی بر مبنای پلت فرم 206

اخبارایران خودرو TF21‌ رونمایی می‌شود؛ کراس اووری اقتصادی بر مبنای پلت فرم 206
شناسهٔ خبر: 226673 -
خبرکاو:

خودروی TF21 نخستین بار داخل خردادماه سال جاری و داخل قالب چند طرح اولیه به نمایش گذاشته شد. این ماشین قرار بود اواخر تابستان به بازار معرفی شود، ولی رونمایی از آن به تعویق افتاد. با این حال، مدیرعامل ایران‌خودرو چندی پیش داخل مراسم پایان تولید سمند و پژو ۴۰۵ به تاریخ رونمایی رسمی از هاچبک TF21‌ اشاره کرد. این ماشین طی چند روز آینده به طور عمومی معرفی می شود و براساس اطلاعات اولیه، یک کراس اوور جمع و جور است که بر مبنای پلت فرم 206 و داخل داخل کشور توسعه داده شده است.

ایران‌خودرو داخل بهمن سال گذشته استراتژی جدیدی را با هدف ارتقا و بهبود کیفیت محصولات و افزایش رضایت مشتریان خود داخل پیش گرفت. این برنامه با حذف خودروهای از دور خارج‌شده مثل سمند و پژو ۴۰۵ و تولید ماشین‌های باکیفیت و مطابق با فناوری‌های روز، یعنی ریرا و TF21 کلید خورد. البته با توجه به وعده‌های قبلی، حداقل ۵ خودروی جدید دیگر طی ۲ الی ۳ سال آینده توسط ایران‌خودرو به بازار معرفی خواهند شد.

با اینکه تنها چند روز به موعد رونمایی رسمی از هاچبک TF21‌ باقی مانده، بد نیست نگاهی به مشخصات احتمالی این خودرو بیندازیم.

هاچبک TF21 یک محصول رده B به حساب می‌آید که داخل سال آینده به عنوان جانشین مستقیم پژو ۲۰۶ روانه بازار می‌شود. این خودرو داخل تیپ‌های متعدد داخل دسترس خریداران قرار می‌گیرد. تی اف ۲۱ داخل پایه‌ترین مدل به موتور TU3A و گیربکس ۵ سرعته دستی مجهز است. این موتور به پیشرانه کاربردی داخل پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و پژو ۲۰۶ تیپ ۳ شباهت دارد. همچنین گفته می‌شود مدل فول آپشن TF21 از پیشرانه 3F ایپکو استفاده می‌کند که به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک متصل است.

مدیرعامل ایران‌خودرو طی مراسم پایان تولید سمند و پژو ۴۰۵ که به تازگی برگزار شده، علاوه بر اعلام تاریخ رونمایی از TF21 اطلاعاتی را درباره نخستین کراس اوور ملی این شرکت، یعنی ریرا به اشتراک گذاشت. طبق اظهارات این مسئول محترم، ۴۷ دستگاه ریرا تا ۱۰ روز آینده برای انجام تست‌های فنی تولید خواهد شد.

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کليه حقوق تعلق دارد به سایت خبرکاو