متن خبر

اگر چنین شود، اولین آیفون تاشو اپل ممکن است دکمه های فیزیکی را به طور کامل حذف کند

اگر چنین شود، اولین آیفون تاشو اپل ممکن است دکمه های فیزیکی را به طور کامل حذف کند

اخباراگر چنین شود، اولین آیفون تاشو اپل ممکن است دکمه های فیزیکی را به طور کامل حذف کند
شناسهٔ خبر: 266827 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

پذیرش اپل از صفحه نمایش لمسی در اولین آیفون خود نقطه عطفی برای جذابیت جریان اصلی این فناوری بود، و این شرکت ممکن است در حال آماده شدن برای برداشتن یک قدم جلوتر با مدل‌های آیفون آینده و احتمالاً اولین آیفون تاشو خود باشد.

همانطور که برای اولین بار توسط Apple Insider مشاهده شد (در برگه جدید باز می شود) ، اپل یک پتنت (در تب جدید باز می شود) برای توسعه دکمه های حساس به لمس و حالت جامد دریافت کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا آیفون را با استفاده از لبه های آن حرکت کنند. از نمایش آن به تنهایی

این پتنت با عنوان «دستگاه‌های الکترونیکی با ساختارهای نمایشگر و حسگر لمسی»، نحوه قرارگیری مدارهای کنترلی، باتری‌ها و سایر اجزاء را در «دیوارهای» شاسی آیفون توضیح می‌دهد. سند ادامه می‌دهد که این دیوارها «ممکن است بخش‌های مات و بخش‌های شفاف داشته باشند، که ممکن است شامل پلاستیک مات، فلز، مواد الیافی و لایه‌هایی از مواد دیگر باشد».

ما قبلاً در مورد شایعاتی گزارش داده بودیم که نشان می‌داد آیفون 15 – به طور خاص، مدل‌های Pro و Ultra – ممکن است دکمه‌های صدا و پاور لمسی داشته باشد که به صورت فیزیکی حرکت نمی‌کنند، و این پتنت جدید اپل سوخت بیشتری به این آتش می‌افزاید.

ثبت اختراع جزئیات دکمه های حساس <a href= به لمس برای آیفون آینده" class="lazy-image-van" onerror="if(this.src && this.src.indexOf('missing-image.svg') !== -1){return true;};this.parentNode.replaceChild(window.missingImage(),this)" data-normal="https://vanilla.futurecdn.net/techradar/media/img/missing-image.svg" srcset="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tjqKPAR7bXB7m2fGjN7Phb-320-80.jpg 320w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tjqKPAR7bXB7m2fGjN7Phb-480-80.jpg 480w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tjqKPAR7bXB7m2fGjN7Phb-650-80.jpg 650w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tjqKPAR7bXB7m2fGjN7Phb-970-80.jpg 970w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tjqKPAR7bXB7m2fGjN7Phb-1024-80.jpg 1024w, https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tjqKPAR7bXB7m2fGjN7Phb-1200-80.jpg 1200w" data-sizes="(min-width: 1000px) 970px, calc(100vw - 40px)" src="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tjqKPAR7bXB7m2fGjN7Phb.jpg" data-pin-media="https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/tjqKPAR7bXB7m2fGjN7Phb.jpg">

شایعه شده است که دکمه های حساس به لمس در آیفون 15 ظاهر می شوند (اعتبار تصویر: اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده)

با این حال، حتی جالب تر، راه حل اپل برای دکمه های حالت جامد در یک دستگاه بالقوه تاشو است. در کنار تصاویر اولیه از آیفون تاشو، اپل توضیح می‌دهد که چگونه حسگرهای لمسی درون دیواره‌های کناری قرار می‌گیرند (برخلاف دیواره‌های معمولی) که از خطوط فلزی نازکی که به اندازه‌ای کوچک هستند برای چشم نامرئی می‌شوند.

پتنت اپل برای طراحی آیفون تاشو

اپل نشان می دهد که چگونه دکمه های حالت جامد ممکن است روی یک دستگاه تاشو کار کنند (اعتبار تصویر: اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده)

تجزیه و تحلیل: گزینه نمایش کارآمدتر؟

در پتنت جدید، اپل حتی تا آنجا پیش می رود که توضیح می دهد چرا دکمه های لمسی و نامحسوس ممکن است به دکمه های فیزیکی در آیفون های آینده ترجیح داده شوند. در این سند آمده است: «در تلفن‌های معمولی جمع‌آوری ورودی لمسی از کاربر و نمایش کارآمد تصاویر برای کاربر می‌تواند چالش برانگیز باشد». به عنوان مثال، هنگامی که یک کاربر ورودی لمسی را به صفحه نمایش لمسی ارائه می دهد، دست کاربر ممکن است تصاویری را که روی نمایشگر نمایش داده می شوند مسدود کند.

اپل ادامه می‌دهد: «در برنامه‌های بازی و سایر برنامه‌ها، ممکن است استفاده از حسگر لمسی در سطح پشتی برای جمع‌آوری ورودی لمسی در حین نمایش اطلاعات بصری مرتبط بر روی نمایشگر روی سطح جلوی دستگاه، مطلوب باشد.»

شایان ذکر است که این اولین بار نیست که اپل با ایده دکمه های لمسی آیفون لاس می زند. ما در سال 2016 در مورد امکان نمایشگر بسته بندی شده برای آیفون 8 گزارش دادیم، اما خط تولید آیفون 14 امروزی هنوز ساختار شاسی معمولی خود را حفظ می کند.

با این حال، حتی اگر اپل صفحه نمایش لمسی را با محصول بعدی آیفون خود دوباره اختراع نکند، دیدن این که این شرکت به طور فعال طرح های موبایل تاشو را در برنامه های ثبت اختراع جدید خود در نظر گرفته است، هیجان انگیز است. پس ، شاید خیلی طول نکشید که غول فناوری دستگاهی را معرفی کرد که می تواند با بهترین تلفن های تاشو موجود در بازار رقابت کند – هرچند هنوز انتظار نداریم که آیفون فلیپ را حداقل برای چند سال ببینیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است