متن خبر

اگر سکویا، پارادایم و توما براوو دعوای جدیدی را حل و فصل کنند، می‌تواند VC را لغو کند. اینجا چرا

اگر سکویا، پارادایم و توما براوو دعوای جدیدی را حل و فصل کنند، می‌تواند VC را لغو کند. اینجا چرا

اخباراگر سکویا، پارادایم و توما براوو دعوای جدیدی را حل و فصل کنند، می‌تواند VC را لغو کند. اینجا چرا
شناسهٔ خبر: 267145 -
خبرکاو:

این فقط یک مسئله زمان بود که مشتریان ناامید صرافی سقوط کرده FTX به دنبال حامیان سرمایه گذاری عمیق آن بروند. در واقع، شگفت‌انگیزترین چیز در مورد یک شکایت دسته جمعی که قبلاً توسط بلومبرگ پرچم‌گذاری شده بود – شکایتی که Sequoia Capital، Paradigm و Thoma Bravo را به تبلیغ FTX به ضرر کاربرانش متهم می‌کند – این است که دیروز و نه زودتر از آن ثبت شد.

با این حال، VCها در هر شرکتی امیدوارتر بودند که چیزی از آن حاصل نشود یا کل صنعت سرمایه‌گذاری در مشکل بزرگی باشد. یک محاکمه - حتی یک توافق - می تواند پیامدهای گسترده ای داشته باشد.

مشکل احتمالی اینجاست: شکایت جدید به طور خاص سه شرکت را متهم می کند که از طریق اقدامات مختلف خود به FTX "هوای مشروعیت" بخشیده اند، از جمله یک قطعه درخشان در مورد سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX که Sequoia Capital آن را سفارش داده است (و بعداً از آن خارج شد. وب‌سایت)، رویداد Startup Grind در سال گذشته که در آن شریک Sequoia، Michelle Bailhe، با Bankman-Fried برای جلسه‌ای با عنوان «ظهور غیرقابل توقف FTX» و توییت‌های تقویت‌کننده‌ای توسط مت هوانگ، بنیانگذار پارادایم و اورلاندو براوو، بنیانگذار توما براوو، مصاحبه کرد. (در پاسخ به توییت MicroStrategy مایکل سایلر، که به مردم هشدار می‌داد «فقط #بیت‌کوین را در صرافی قانونی که به آن اعتماد دارید معامله کنید»، براوو به دنبال‌کنندگان توییتر خود توییت کرد: «فقط #بیت‌کوین را با @FTX_Official معامله کنید.)

شکایت حقوقی همچنین به چندین رسانه اشاره می‌کند که در آنها نقل شده است که این سرمایه‌گذاران ستایش‌های بانکمن-فرید را می‌خواندند، از جمله یک قطعه MarketWatch که در آن به نقل از براوو گفته شد که بانکمن-فرید «دیدگرا بودن را با یک اپراتور فوق‌العاده ترکیب می‌کند. . . این نادر است. »

هیچ یک از موارد ذکر شده در شکایت اطلاعات جدیدی نیست. همه اینها باعث می شود که سرمایه گذاران در گذشته احمق به نظر برسند. هیچ‌کدام از آن‌ها نشان نمی‌دهد که سرمایه‌گذاران از نظر نظرات عمومی خود کاری غیرعادی انجام داده‌اند. آنها به طور فعال یک سرمایه گذاری را تبلیغ کردند، و آیا سرمایه گذار واحدی وجود دارد که این کار را انجام ندهد؟ تقریباً در هر زمانی از روز به توییتر یا TechCrunch یا تلویزیون بلومبرگ نگاهی بیندازید و خواهید دید یا خواهید خواند که سرمایه‌گذاران درباره اینکه شرکت‌های سبد سهامشان چقدر فوق‌العاده هستند، ناله می‌کنند.

آیا چنین تبلیغاتی جرم است؟ اگر اینطور باشد، کل صنعت در آن مقصر است. VC ها بخشی از «ارزش گفت ه» خود را به عنوان کمک به گسترش نام تجاری استارتاپ هایی که سرمایه گذاری می کنند، می دانند. آنها از زمانی که صنعت چندین دهه پیش شروع به کار کرد، "درباره کتاب خود صحبت می کنند". با ظهور رسانه های اجتماعی، آزاردهنده تر شد.

آیا این ثابت می‌کند که این سرمایه‌گذاران خاص تلاش می‌کردند کسی را فریب دهند - اینکه آنها سعی داشتند توجه را به صرافی جلب کنند که مخفیانه فکر می‌کردند خانه‌ای از کارت است؟ من وکیل نیستم اما واقعاً شک دارم. مهمتر از آن، من نمی بینم که این مورد در پرونده ایجاد شود (به زیر مراجعه کنید).

شکی نیست که سرمایه گذاران نهادی در FTX به طور سلطنتی خراب شده اند. سه شرکتی که در این پرونده جدید نام برده می‌شوند، به تنهایی ۵۵۰ میلیون دلار در FTX از دست دادند، که از آن زمان توسط وکیل-مدیرعاملی که اکنون شرکت را از طریق ورشکستگی هدایت می‌کند، متهم به «اختلاس قدیمی» شده است.

اما VC ها تمایلی به خراب کردن عمدی ندارند. تحقیر عمومی برای تجارت خوب نیست می‌توانید استدلال کنید که علیرغم تمام اعتباری که برای هوش سرمایه‌گذاری کسب می‌کند، به‌ویژه سکویا کپیتال باید بهتر می‌دانست. اکنون اعتقاد بر این است که FTX آزادانه سرمایه‌های خود را با یک ابزار دیگر که توسط Bankman-Fried، Alameda Research، درست زیر نظر این شرکت تأسیس شده، ترکیب می‌کند.

در همان زمان، آلفرد لین، شریک Sequoia که سرمایه گذاری شرکت در FTX را رهبری کرد، به صراحت گفته است که شرکت معتقد است توسط Bankman-Fried "گمراه" شده است، و او احساس می کند شخصا توسط Bankman-Fried فریب خورده است، نه به دلیل خود سرمایه گذاری اما به این دلیل که فکر می کرد بانکمن-فرید را می شناسد. «این یک سال و نیم رابطه کاری پس از آن بود که من هنوز آن را ندیدم. و این دشوار است،» لین در رویدادی که ماه گذشته میزبان آن بودم، گفت.

در پاسخ به سوالی در مورد تحلیل دقیق سکویا، او از آن دفاع کرد و بيان کرد که وقتی یک بنیانگذار تصویر کامل ارائه نمی کند، کاری نمی تواند انجام دهد. ما به ترازنامه ها نگاه کردیم، به نمودارهای سازمانی شرکت های تابعه نگاه کردیم، به میزان [درصد زیادی] آلامدا از حجم FTX نگاه کردیم. ما به موارد مختلفی نگاه کردیم. شرکت Alameda که ما می شناختیم یک صندوق تامینی بود. ما می دانستیم که آنها در FTX معامله می کنند. اما در هیچ یک از نمودارهای سازمانی FTX نبود. [و] وقتی پرسیدیم، "آیا این دو شرکت مستقل هستند؟" به ما گفتند که آنها هستند.»

دعوای جدید توسط شرکت حقوقی رابینز گلر رودمن و داود از سن دیگو رهبری می شود.

در سال 2014، همان شرکت حقوقی به تسویه حساب 590 میلیون دلاری از سه شرکت سهام خصوصی - Kohlberg Kravis Roberts، The Blackstone Group و TPG Capital - کمک کرد، زیرا آنها متهم به تبانی با یکدیگر برای کاهش قیمت اهداف تصاحب شرکت‌ها شدند. .

ما شب گذشته برای اظهار نظر در مورد لباس مربوط به FTX با این شرکت تماس گرفتیم و هنوز پاسخی نشنیده ایم. در همین حال، شکایت دسته جمعی دیگری را علیه هولدینگ آوایا، یک شرکت ارتباطات تجاری که دیروز، پنج سال پس از خروج از ورشکستگی قبلی، اعلام ورشکستگی کرد، تنظیم کرده است.

تصویر بالا: آلفرد لین از Sequoia Capital در رویداد TechCrunch Disrupt 2016

شکایت دسته جمعی از طرف سرمایه گذاران FTX توسط TechCrunch در Scribd تنظیم شده است.

خبرکاو

منبع

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است