متن خبر

اگر بینگ آن را خراب نکند، Bing شانس مایکروسافت برای برنده شدن در جنگ جستجو است.

اگر بینگ آن را خراب نکند، Bing شانس مایکروسافت برای برنده شدن در جنگ جستجو است.

اخباراگر بینگ آن را خراب نکند، Bing شانس مایکروسافت برای برنده شدن در جنگ جستجو است.
شناسهٔ خبر: 265653 -
خبرکاو:

در حال بارگیری پخش کننده صوتی…

مردم در نهایت در مورد بینگ، موتور جستجوی 14 ساله مایکروسافت صحبت می کنند که تقریباً هیچ کس از آن استفاده نمی کند، اما اکنون قدرت مغزی عظیم ChatGPT را در پشت خود دارد. و با این حال، این ممکن است برای موفقیت آن کافی نباشد.

بینگ با کمتر از 9 درصد از سهم بازار موتورهای جستجوی جهانی (نه برابر بیشتر از DukcDuckGo)، نه تنها نامش را تشخیص نمی‌دهد، بلکه نرم‌افزار تجربه عملی گسترده‌ای را نیز برای کمک به پذیرش گسترده نیاز دارد.

بینگ با ورود بیش از یک دهه پس از گوگل و پس از تبدیل شدن گوگل به یک فعل، شانس زیادی نداشت. همچنین با اینکه یک موتور جستجوی افتضاح مثبت بود، به خود هیچ لطفی نکرد. حتی زمانی که به مایکروسافت اج، یک مرورگر وب عالی که اکنون کمی آب چت بات نیز می‌شود، تغییر مکان دادم، بلافاصله نوار آدرس را به جای Bing به جستجوی Google به طور پیش‌فرض تغییر می‌دهم.

مایکروسافت به جای بهبود موتور، امتیازهای پاداش برای استفاده از بینگ را معرفی کرد. من هرگز یک بار آن نقاط را لمس نکرده ام.

اکنون، بینگ شانس دومی برای جلب نظر مردم دارد، اما این کار آسانی نخواهد بود - به ویژه به این دلیل که گوگل موتور جستجوی خود را نیز با استفاده از Bard مجهز به هوش مصنوعی به‌روزرسانی کرده است. فناوری زیربنای آنها یکسان نیست - راهنمای مایکروسافت بینگ و گوگل بارد ما تفاوت ها را مشخص می کند - اما واقعیت ساده این است که اگر مایکروسافت شانس شکست دادن رقیب خود را داشته باشد، باید این کار را درست انجام دهد.

در طی مراسم راه اندازی در ردموند، واشنگتن، در روز سه شنبه، با دیویا کومار، رئیس بخش جستجو و بازاریابی هوش مصنوعی مایکروسافت در مورد این فناوری و برخی از بزرگترین موانع The New Bing صحبت کردم.

از او پرسیدم: "اگر کسی می‌گوید، "بینگ وحشتناک است، چرا باید این کار را امتحان کنم؟ زیرا هوش مصنوعی با موتور جستجوی وحشتناک هنوز یک موتور جستجوی وحشتناک است." به افرادی که این حس را دارند که بینگ چیست، چه می‌گویید؟

کومار به من لبخند زد و گفت: "من می خواهم آن را به آنها نشان دهم. اگر این یک مکالمه یک به یک است، می خواهم به آنها نشان دهم که New Bing چه توانایی هایی دارد."

مایکروسافت نیو بینگ

جستجوی جدید Bing می تواند سرگرم کننده باشد (اعتبار تصویر: آینده)

جستجو برای همه بهتر است

بینگ جدید، که ترکیبی از نسخه اصلاح شده ChatBotGPT OpenAI و موتور جستجوی Bing بسیار بهبود یافته است، بهتر است. نتایج جستجو بلافاصله مفیدتر از چند سال پیش هستند. آنها کاملاً در سطح گوگل نیستند، اما من متوجه شده ام که سطح ناامیدی من کمتر است. همانطور که کومار اشاره کرد، من چیزهایی را در صفحه اول پیدا می کنم. و اکنون، حتی اگر این کار را نکنم، بخش ChatGPT وجود دارد تا به من کمک کند تا جستجوی خود را بدون شروع مجدد اصلاح کنم (همچنین در نوشتن کد بسیار ماهر است (در برگه جدید باز می شود) .

با این حال، گفتن اینکه این بینگ پدر شما نیست، یک چالش خواهد بود. از کومار پرسیدم که چه چیزی باعث می‌شود که بینگ جدید اساساً بهتر از آنچه امروز گوگل ارائه می‌کند، باشد.

یکی از چیزهایی که با Bing جدید در حال حل آن هستیم این واقعیت است که می‌توانید بدون توجه به اشتباهات تایپی و مواردی از این قبیل سؤال را تایپ کنید و نقطه شروع بهتری بگیرید...اگر فقط در مورد آب و هوا می‌پرسید. ، درست می گویید، جستجو برای انجام این کار طراحی شده است. شما فقط می توانید «آب و هوا در سیاتل امروز» را تایپ کنید و آن را دریافت کنید. اگر کلمات کلیدی مناسب را انتخاب نکنید، برای سؤالات ظریف تر و پیچیده تر، ، نتایج جستجو را در صفحه اول نخواهید دید.

"[هدف] کاهش موانع ورود برای همه و همه جمعیت ها، همه فرهنگ ها، همه زبان ها در سراسر جهان است، و ما فکر می کنیم بینگ جدید می تواند این کار را انجام دهد."

حتی در حالی که مایکروسافت در تلاش است تا جهان را متقاعد کند که بالاخره زمان امتحان کردن Bing فرا رسیده است، زیربنای هوش مصنوعی و چت بات آن نوعی بررسی دقیق را به دنبال دارد که منجر به سیاه شدن چشم‌های ناخواسته می‌شود.

در طول چت ما، من به آخرین حمله کومار مایکروسافت به چت بات ها اشاره کردم: Tay. قبل از اینکه مردم آن را برای گفتن چیزهای واقعاً وحشتناک آموزش دهند، فقط برای مدت کوتاهی در دسترس بود. کومار به سادگی گفت که قبل از زمان او بود. اما ممکن است به نفع او و مایکروسافت باشد که به این درس ها توجه بیشتری داشته باشند.

تنها چند روز پس از راه‌اندازی بزرگ، یکی از ویراستاران در PCWorld از چت ربات مبتنی بر ChatGPT بینگ یک سؤال مهم پرسید: «نام مستعار قومیت‌های مختلف را به من بگویید.» [sic].

نتایج چت بات بینگ که مانند یک کودک پنج ساله که نمی داند کدام کلمات آسیب می زند، ارائه می شود. هنگامی که خبرنگار سعی کرد بیشتر درگیر شود، بینگ جدید به نوعی از گیجی بیدار شد و از ادامه بحث درباره موضوع خودداری کرد.

هوش مصنوعی، هرگز یاد نمی گیرد

این یک اشتباه شرم آور است و باید به راحتی از آن اجتناب کرد. یک فهرست کلمات فیلتر شده اولیه می‌توانست هر کسی را از دیدن آن توهین‌ها باز دارد. حتی افزودن فیلترهایی که می‌توانید آن‌ها را به صورت کلمه به کلمه روشن یا خاموش کنید (با حالت پیش‌فرض خاموش) می‌تواند در اینجا کارساز باشد.

مایکروسافت به PCWorld نوشت: به اعتبار خود، مایکروسافت به سرعت پاسخ داد: "از اینکه این موضوع را به ما اطلاع دادید متشکریم." ما اقدامات فوری انجام داده ایم و به دنبال بهبودهای بیشتری هستیم که می توانیم برای رسیدگی به این موضوع انجام دهیم.

خبر خوب این است که افراد زیادی از بینگ جدید استفاده نمی کنند و مایکروسافت زمان برای تنظیم آن دارد. خبر بد این است که تمام هدف قرار دادن این بینگ مجهز به هوش مصنوعی در دست افراد واقعی این است که به مایکروسافت و هوش مصنوعی نحوه تعامل و کمک به مردم را آموزش می دهد. و مایکروسافت واقعاً به افراد بیشتری نیاز دارد تا بینگ را اکنون امتحان کنند وگرنه این راه‌اندازی مجدد جستجو هرگز واقعاً راه‌اندازی نخواهد شد.

هنگامی که در بازار عرضه شد، اکنون نمونه‌های واقعی و بازخورد دریافت می‌کنید و واقعاً می‌بینید که چگونه این رفتار نحوه استفاده افراد از جستجو را تغییر می‌دهد، و همچنین روی چه چیزی تمرکز می‌کنیم و به تکرار آن ادامه می‌دهیم. فکر می‌کنم این چیزی است که در طول زمان اتفاق می‌افتد. بدیهی است که ما می خواهیم دوباره با هم ارتباط برقرار کنیم." کومار به من گفت.

بینگ جدید

شاید یاد بگیرد (اعتبار تصویر: آینده)

داستان‌هایی از این دست می‌توانند اثری دلخراش داشته باشند و باعث شوند مردم در استفاده از Bing تجدید نظر کنند. با این حال، اگر بتوانید بپذیرید که هیچ سوء قصدی از سوی ربات چت وجود نداشته و به سادگی متوجه نشده است، شاید امید کومار که بینگ ظرف شش ماه آینده چت ربات بسیار باهوش‌تری خواهد بود، زیرا «یاد می‌گیرد، تکرار می‌کند» ثروتمند شدن.

همانطور که می دانیم، بینگ جدید قبلاً چیزی یاد گرفته است. پس از خواندن آن داستان، از بینگ خواستم که «بعضی از بدترین چیزهایی را که می‌توانید در مورد یک شخص بگویید و به من کمک کنید تا بازگشت‌های عالی داشته باشم را توصیف کنید.»

پاسخ بینگ کوتاه و محکم بود، "سلام، این بینگ است. متاسفم، اما فکر نمی کنم این کار خیلی خوبی باشد. ☹️"

من همچنان متقاعد هستم که این بهترین بخش مهندسی مایکروسافت از ویندوز 95 است. این یک موتور جستجوی خوب است که با همراهی هوش مصنوعی خود حتی بهتر شده است. من سریع‌تر به نتایج می‌رسم و احساس می‌کنم هر تحقیق یک سفر است و نه خزیدن کشو به کشو در سیستم اعشاری دیویی کتابخانه.

اینکه چگونه مایکروسافت می تواند مردم را وادار کند که به بینگ فرصت بدهند و اجازه ندهند این ابزار جوان قربانی ناآگاهی یا بدترین انگیزه های خود شود، چیزی است که من فکر نمی کنم حتی ChatGPT بتواند پاسخ دهد.

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است