اخبار, فناوری, گوشی

اپل واچ ۹ می تواند عمر باتری را با یک پردازنده جدید افزایش دهد

به نظر می رسد که اپل واچ سری ۹ در نهایت به فناوری پردازنده جدیدی دست پیدا می کند – و می تواند خبر خوبی برای عمر باتری آن باشد، زیرا ارتقاء مطمئناً به این معنی است که تراشه بسیار کارآمدتر است.

هر سال، اپل یک «سیپ» جدید (سیستم در بسته) به اپل واچ معرفی می‌کند که یک واحد واحد است که شامل پردازنده به همراه سایر تراشه‌های اصلی مورد نیاز، مانند GPS است. اپل واچ سری ۸ دارای یک SiP به نام S8، اپل واچ سری ۷ دارای یک SiP به نام S7 و غیره بود. اما نکته اینجاست: در S8، S7 و S6، بخش واقعی پردازنده یکسان است، به این معنی که آخرین اپل واچ همچنان از فناوری مهمی مبتنی بر پردازنده تلفن Apple A13 از سال ۲۰۱۹ استفاده می کند.

با توجه به فونت معمولی اطلاعات اپل Mark Gurman (از طریق Engadget) در کانال Discord خبرنامه خود، اپل بالاخره پردازنده S9 SiP جدید ساعت جدید را به روز خواهد کرد. او ادعا می کند که پردازنده جدید مبتنی بر تراشه Apple A15 خواهد بود که در آیفون ۱۳ در سال ۲۰۲۱ معرفی شد، که به طور قابل توجهی از نسخه قبلی پیشرفته تر است.

این می تواند خبر خوبی باشد، نه به این دلیل که قصد داریم اپل واچ قدرتمندتر باشد (این کاملاً خوب است)، بلکه به این دلیل که تراشه جدیدتر می تواند بسیار کارآمدتر باشد، و این می تواند به معنای افزایش عمر باتری باشد، حتی اگر هیچ چیز دیگری نباشد. در تغییرات سری ۹

SiP-ping قدرت

دو عامل وجود دارد که می تواند به این معنی باشد که تراشه جدید به انرژی کمتری نسبت به تراشه قدیمی نیاز دارد. اول اینکه چگونه ساخته شده اند. تراشه جدید مطمئناً با استفاده از فرآیند ۴ نانومتری (nm مخفف نانومتر) یا ۵ نانومتری ساخته خواهد شد، در حالی که تراشه قدیمی تر با استفاده از فرآیند ۷ نانومتری ساخته شده است. این فقط به این معنی است که بخش‌های تراشه‌ها به هم نزدیک‌تر شده‌اند، که باعث می‌شود انرژی کارآمدتری داشته باشند.

اما این همه ماجرا نیست. طراحی‌های پردازنده‌های اپل در حالی که تقریباً همان مقدار انرژی را مصرف می‌کنند پیشرفته‌تر و قدرتمندتر شده‌اند، پس ممکن است اپل بتواند با مصرف انرژی کمتری همان عملکرد S8 را از S9 دریافت کند، زیرا طراحی به سادگی بهتر است.

سوال جالب این است که آیا اپل همچنان در سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ (که احتمالاً از تراشه جدید نیز استفاده خواهد کرد) ادعای عمر باتری یکسانی خواهد داشت یا خیر. در مورد سری ۹، این ادعا ۱۸ ساعت است - اما من از سری ۸ استفاده می کنم و می توانم دو روز از آن استفاده کنم، بدون عرق کردن.

اپل سال‌هاست که عمر باتری بهترین ساعت‌های اپل را کمتر به فروش می‌رساند، و با وجود اینکه نتایج واقعی هنوز با بهترین ساعت‌های گارمین مطابقت ندارد در مورد روزها و حتی هفته‌ها، من تعجب نمی‌کنم اگر Watch 9 یکی دیگر از جهش های آرام به جلو است که اپل به دلایلی زیاد به آن افتخار نمی کند.

البته، اگر اپل ساعت جدید را با عمر باتری خود به فروش نرساند، باید ببینیم که چه چیزی اضافه می کند تا احساس متفاوتی نسبت به سری ۸ داشته باشد. در حال حاضر، شایعات حاکی از آن است که این ساعت یک ساعت دیگر خواهد بود. به‌روزرسانی بسیار جزئی، درست مثل سری ۸ که از سری ۷ گذشته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *