سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اپل سیستم‌عامل مک اواس سونوما را منتشر کرد

اپل به فاصله کوتاهی از انتشار iOS 17، حالا سیستم‌عامل مک اواس سونوما (macOS Sonoma) یا همان مک اواس ۱۴ (macOS 14.0) را برای کاربران منتشر کرد . این سیستم‌عامل به آپشن های جدیدی مانند لاک‌اسکرین با سبک iOS مجهز شده است. اپل چندین ماه پیش از مک اواس ۱۴ رونمایی کرد و پس از انتشار چندین نسخه بتا، حالا نسخه پایدار این سیستم‌عامل در اختیار کاربران قرار گرفته است. آپشن های ...

اپل به فاصله کوتاهی از انتشار iOS 17، حالا سیستم‌عامل مک اواس سونوما (macOS Sonoma) یا همان مک اواس ۱۴ (macOS 14.0) را برای کاربران منتشر کرد . این سیستم‌عامل به آپشن های جدیدی مانند لاک‌اسکرین با سبک iOS مجهز شده است.

اپل چندین ماه پیش از مک اواس ۱۴ رونمایی کرد و پس از انتشار چندین نسخه بتا، حالا نسخه پایدار این سیستم‌عامل در اختیار کاربران قرار گرفته است.

آپشن های سیستم‌عامل مک اواس سونوما

سیستم‌عامل جدید macOS به شما اجازه می‌دهد که ویجت‌های آیفون را بدون نیاز به نصب اپ‌های مربوط به آن‌ها، روی صفحه مک قرار دهید. همچنین در این آپدیت با آپشن های ویدیو-کنفرانس جدید روبه‌رو هستیم. لاک‌اسکرین در مک اواس هم حالا شبیه به صفحه آیپد یا آیفون شده است. شاید در آینده گفت ن فیس‌آیدی به مک‌ها این لاک‌اسکرین را جذاب‌تر کند.

 <a href= آپشن های سیستم عامل مک اواس سونوما" class="wp-image-1598190" srcset="https://static.digiato.com/digiato/2023/09/macOS-14.0-Widgets-300x200.jpg.webp 300w, https://static.digiato.com/digiato/2023/09/macOS-14.0-Widgets-350x233.jpg.webp 350w, https://static.digiato.com/digiato/2023/09/macOS-14.0-Widgets.jpg.webp 980w" sizes="(max-width: 980px) 100vw, 980px">

در سیستم‌عامل مک اواس سونوما با یک حالت بازی (Game Mode) جدید روبه‌رو هستیم که می‌تواند خبر خوبی برای گیمرها باشد. اپل او میگوید در این حالت، عملکرد بازی‌ها با درگیرکردن تعداد بیشتری هسته پردازشی و گرافیکی در اولویت قرار می‌گیرد و البته لوازم جانبی گیمینگ بی‌سیم هم سریع‌تر واکنش نشان می‌دهند.

از سایر آپشن های macOS Sonoma می‌توان به فیلترهای جستجو برای iMessage، پروفایل‌ها در سافاری و پشتیبانی از وب اپ‌ها در داک اشاره کرد. برای دانلود این سیستم‌عامل باید به تنظیمات، General و سپس Software Update بروید.

اما کدام مک‌ها از macOS 14.0 پشتیبانی می‌کنند؟

برای استفاده از مک اواس سونوما باید یکی از مک‌های زیر را داشته باشید:

  • آی‌مک ۲۰۱۹ و جدیدتر
  • مک پرو ۲۰۱۹ و جدیدتر
  • آی‌مک پرو ۲۰۱۷
  • مک استودیو ۲۰۲۲ و جدیدتر
  • مک‌بوک ایر ۲۰۱۸ و جدیدتر
  • مک مینی ۲۰۱۸ و جدیدتر
  • مک‌بوک پرو ۲۰۱۸ و جدیدتر

درنهایت باید بیان کرد که مک اواس ۱۴ یک به‌روزرسانی رایگان است که تمام کاربران با مک‌های سازگار می‌توانند آن را دانلود کنند.