اخبار, فناوری, گوشی

اپل به تازگی شکایت خود را برای ممنوعیت ماشین های مجازی iOS شکست داده است

پس از سال‌ها نبرد با Corellium، دادگاه‌های ایالات متحده به اپل گفته‌اند که دستگاه‌های iOS مجازی شخص ثالث واقعاً مجاز هستند و هیچ کاری نمی‌تواند برای پایان دادن به آن انجام دهد.

Corellium خود را به عنوان ارائه «تحقیق آسیب‌پذیری امنیتی هرگز ممکن برای تلفن‌های iOS و Android» معرفی می‌کند و به کارکنان امنیتی اجازه می‌دهد تا دسکتاپ‌ها و سیستم‌عامل‌های مجازی را برای اهداف تحقیقاتی اجرا کنند.

دادگاه موافقت کرد و اظهار داشت که Corellium "با اجازه دادن به تحقیقات امنیتی در سیستم عامل های مهم، پیشرفت علمی را بیشتر می کند"، اما به احتمال زیاد اپل نگرانی های دیگری دارد.

ماشین های مجازی برای iOS

به طور معمول، تنها راهی که مصرف کنندگان می توانند به iOS دست پیدا کنند، خرید سخت افزار گران قیمت اپل است که برای توسعه دهندگان نیز الزامی بوده است. با این حال، نگرانی هایی مطرح شده است که توسعه دهندگان همچنین می توانند از ماشین های مجازی متمرکز بر امنیت Corellium برای آزمایش برنامه ها بدون نیاز به داشتن سخت افزار مناسب استفاده کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ (در برگه جدید باز می شود) "تکثیر آثار دارای حق چاپ تحت شرایط خاص" به این معنی است که دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه یازدهم حکم داد که شبیه ساز CORSEC Corellium توسط دکترین استفاده منصفانه قانون حق چاپ محافظت می شود.

Corellium معتقد است که شبیه ساز در درجه اول توسط محققان، آژانس های فدرال و پیمانکاران دفاعی استفاده می شود و تفاوت های واضحی بین آن و توزیع منظم iOS (از طریق بلومبرگ) وجود دارد.

این دو چندین سال پیش زمانی که در اواخر سال ۲۰۲۰، یک قاضی فدرال فلوریدا حکم داد که "استفاده از iOS در ارتباط با محصول Corellium مجاز است" (از طریق واشنگتن پست (در برگه جدید باز می شود ) با یک نبرد حقوقی روبرو شدند.

برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که یک عنصر انتقام‌جویی ممکن است پشت این اقدام قانونی باشد، زیرا اپل در سال ۲۰۱۸ موفق به تصاحب این شرکت نشده است (از طریق ۹To5Mac (در برگه جدید باز می‌شود ). در حالی که این ممکن است نقش کوچکی در این پرونده داشته باشد، اپل مدت‌هاست که به دلیل نحوه توزیع محصولاتش بدنام بوده و تعداد اشخاص ثالث بسیار محدود است.

اپل بلافاصله به درخواست TechRadar Pro برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *