سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اپل استارت‌آپ هوش مصنوعی متخصص در نادیده گرفتن اجزای تولید را خریداری کرد

بلومبرگ گزارش داد که اپل یک استارتاپ دیگر هوش مصنوعی را با DarwinAI مستقر در کانادا، که در فناوری مبتنی بر بینایی برای مشاهده مولفه‌ها در حین تولید برای بهبود کارایی تخصص دارد، به فهرست خرید خود اضافه کرده است. در حالی که اپل یا DarwinAI این معامله را اعلام نکرده‌اند، چندین عضو تیم استارت‌آپ در ماه ژانویه به تیم‌های یادگیری ماشین اپل پیوستند، طبق پروفایل لینکدین. داروین AI بیش از 15 میلیون دلار سرمایه در دورهای مختلف ...

بلومبرگ گزارش داد که اپل یک استارتاپ دیگر هوش مصنوعی را با DarwinAI مستقر در کانادا، که در فناوری مبتنی بر بینایی برای مشاهده مولفه‌ها در حین تولید برای بهبود کارایی تخصص دارد، به فهرست خرید خود اضافه کرده است.

در حالی که اپل یا DarwinAI این معامله را اعلام نکرده‌اند، چندین عضو تیم استارت‌آپ در ماه ژانویه به تیم‌های یادگیری ماشین اپل پیوستند، طبق پروفایل لینکدین.

داروین AI بیش از 15 میلیون دلار سرمایه در دورهای مختلف از سرمایه گذارانی از جمله صندوق سرمایه گذاری عمیق فناوری BDC Capital، هانیول ونچرز، Obvious Ventures و Inovia Capital جذب کرده است. BDC Capital در وب سایت خود تأیید می کند که از DarwinAI خارج شده است، در حالی که Obvious Venture پورتفولیوی خود را به روز کرده است تا نشان دهد که استارتاپ خریداری شده است.

BDC Capital و Obvious Venture در زمان نگارش این داستان اظهار نظری نکردند. اپل بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

همانطور که بلومبرگ در گزارش خود اشاره کرد، داروین‌AI جدا از کمک به کارایی تولید، از تکنیک‌هایی برای کوچک‌تر و سریع‌تر کردن مدل‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این می تواند برای ویژگی های مولد هوش مصنوعی روی دستگاه مفید باشد که اپل امیدوار است امسال در iOS 18 معرفی کند.

اپل در عرضه آپشن های مبتنی بر هوش مصنوعی در مقایسه با رقبایی مانند OpenAI، گوگل، متا و مایکروسافت عقب مانده است. در ماه فوریه، تیم کوک بيان کرد که این شرکت قصد دارد چنین آپشن های ی را «آخر امسال» معرفی کند.

کوک در طی یک تماس سه ماهه با تحلیلگران گفت: "ما همچنان به صرف زمان و تلاش بسیار زیادی ادامه می دهیم و هیجان زده هستیم که جزئیات کار در حال انجام خود را در این زمینه در اواخر امسال به اشتراک بگذاریم."

سال گذشته مدیر ارشد اجرایی اپل سرمایه گذاری در تلاش های ژن-AI را تایید کرد. فهرست های شغلی اپل نشان می دهد که این شرکت در حال تحلیل هوش مصنوعی در چندین حوزه داخلی و خارجی از جمله سیری، ابزارهای توسعه دهنده و پشتیبانی مشتری است.

خبرکاو