متن خبر

اولین یدک کش فضایی پرتابگر خصوصی پس از پرتاب روی موشک اسپیس ایکس از کار می افتد

اولین یدک کش فضایی پرتابگر خصوصی پس از پرتاب روی موشک اسپیس ایکس از کار می افتد

اخباراولین یدک کش فضایی پرتابگر خصوصی پس از پرتاب روی موشک اسپیس ایکس از کار می افتد
شناسهٔ خبر: 267862 -
خبرکاو:

استارتاپ پرتاب فضایی لانچر اعلام کرد که اولین فضاپیمای آن که ماه گذشته با موشک اسپیس ایکس پرتاب شد، شکست خورده است.

Launcher Orbiter SN1، اولین فضاپیمای این شرکت، در ماموریت SpaceX Transporter-6 پرتاب شد، که ماه گذشته از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا با حمل 114 ماهواره به مدار پرتاب شد - دومین فضاپیمای پرتاب شده در یک ماموریت منفرد. Transporter-6 دویستمین پرواز SpaceX بود و طیف گسترده ای از محموله ها از جمله یک مکعب هواشناسی نیروی فضایی و یک نمونه اولیه بادبان خورشیدی طراحی شده توسط شرکت فرانسوی گاما را به کار برد.

اکنون تایید شده است که حداقل یکی از محموله های این ماموریت شکست خورده است. در بیانیه ای (در برگه جدید باز می شود) که پنجشنبه (16 فوریه) منتشر شد، لانچر بيان کرد که فضاپیمای Orbiter SN1 آن به دلیل از دست دادن قدرت و کنترل، کار خود را متوقف کرده است. لانچر در بیانیه‌ای گفت: متأسفانه پس از آن دوره زمانی، خودرو متوقف شد زیرا ما قادر به تولید برق از پنل‌های خورشیدی خود نبودیم به دلیل یک مشکل کنترل جهت‌گیری ناشی از نقص در سیستم آنتن GPS ما.

مطالب مرتبط: استارت‌آپ فضایی لانچر برای پرواز یک سکوی مداری پر از مکعب‌ها بر روی موشک اسپیس ایکس در سال 2022

لانچر در بیانیه ای که این شکست را تشریح می کند، Orbiter SN1 را یک «کشنده فضایی با قابلیت دلتا-v بالا» می نامد، که دلتا-v به توانایی سفینه برای تغییر مسیر یا سرعت اشاره دارد.

در وب‌سایت این شرکت (در برگه جدید باز می‌شود) ، لانچر می‌نویسد که Orbiter می‌تواند "هر ترکیبی از مانورها را برای تغییر مدار شما و قرار دادن دقیق ماهواره‌ها در مکان‌های دقیق خود انجام دهد." این قابلیت به لانچر اجازه می‌دهد تا ماهواره‌ها را در مدارهای دقیقی قرار دهد که با سهم پرتاب خاص آن‌ها محدود نمی‌شود و مشتریان خود را در انتخاب مدار نهایی ماهواره‌های خود انعطاف‌پذیری بیشتری می‌دهد.

داستان های مرتبط:

پس از این شکست، لانچر اعلام کرد که برای اطمینان از عدم تکرار این مشکل، زیرسیستم‌های رادیویی و آنتن GPS خود را برای پروازهای آینده دوباره طراحی خواهد کرد. این شرکت همچنین بيان کرد که «شارژر باتری Orbiter را بهبود بخشیده است تا امکان شارژ و بازیابی تقریباً در همه رویدادهای غیرعادی فضاپیما را فراهم کند و همچنین ظرفیت باتری را دو برابر کرده است».

لانچر قصد دارد ماموریت های بیشتری را در اواخر سال جاری میلادی، در ماموریت ترانسپورتر-8 اسپیس ایکس در ژوئن و ترانسپورتر-9 در ماه اکتبر راه اندازی کند.

برت را در توییتر در [email protected] دنبال کنید (در برگه جدید باز می شود) . ما را دنبال کنید @Spacedotcom (در برگه جدید باز می شود) یا در فیس بوک (در برگه جدید باز می شود) و اینستاگرام (در برگه جدید باز می شود) .

برچسب‌ها

ارسال نظر
تبليغات ايهنا تبليغات ايهنا

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرکاو است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است