سایت خبرکاو

جستجوگر هوشمند اخبار و مطالب فناوری

اولین ویدیو کالبدشکافی پیکسل ۸ منتشر شد [تماشا کنید]

گوگل شب گذشته به‌طور رسمی از گوشی پیکسل ۸ رونمایی کرد و به فاصله چند ساعت ویدیو کالبدشکافی این دستگاه توسط PBKreviews منتشر شده است. در این ویدیو که می‌توانید آن را در ادامه مشاهده کنید، تمام قطعاتی که در زیر نمایشگر ۶.۲ اینچی OLED پیکسل ۸ وجود دارد نمایش داده می‌شود. PBKreviews در ابتدای ویدیو خود با دقت نمایشگر دستگاه را جدا می‌کند که سنسور اثر انگشت آن به داخل گوشی متصل شده ...

گوگل شب گذشته به‌طور رسمی از گوشی پیکسل ۸ رونمایی کرد و به فاصله چند ساعت ویدیو کالبدشکافی این دستگاه توسط PBKreviews منتشر شده است. در این ویدیو که می‌توانید آن را در ادامه مشاهده کنید، تمام قطعاتی که در زیر نمایشگر ۶.۲ اینچی OLED پیکسل ۸ وجود دارد نمایش داده می‌شود.

PBKreviews در ابتدای ویدیو خود با دقت نمایشگر دستگاه را جدا می‌کند که سنسور اثر انگشت آن به داخل گوشی متصل شده است. پس از آن نوبت به باتری ۴۵۷۵ میلی آمپر ساعتی دستگاه می‌رسد که روی آن زبانه‌های کششی وجود دارد، اما PBKreviews ابتدا چسب زیر باتری را با ایزوپروپیل الکل شل می‌کند و سپس باتری را با استفاده از یک ابزار بازکننده از آن خارج می‌کند.

کالبدشکافی پیکسل ۸

پس از باتری نوبت به دوربین سلفی ۱۰.۵ مگاپیکسلی دستگاه می‌رسد و سپس سنسور اصلی ۵۰ مگاپیکسلی به همراه دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی پیکسل ۸ از آن جدا می‌شود. در این ویدیو همچنین موقعیت نگهدارنده آنتن mmWave 5G نشان داده می‌شود.

روی برد اصلی دستگاه سنسورهای مجاورت و نور محیط همراه با رم دستگاه دیده می‌شوند. همچنین پورت USB-C آن به برد لحیم شده است که طبق توضیحات PBKreviews این مسئله می‌تواند تعویض آن را سخت‌تر کند.

در نهایت، گوشی جدید گوگل از PBKreviews امتیاز تعمیرپذیری ۷ از ۱۰ را دریافت می‌کند. پس هرچند پیکسل ۸ طراحی پیچیده و سختی ندارد که تعمیر آن را با مشکل مواجه کند، اما انجام این کار نیز چندان ساده نیست و برای تعمیر آن حتماً باید به متخصصان مربوطه مراجعه کنید.

پیکسل ۸ با قیمت ۶۹۹ دلار روانه بازار می‌شود و با وجود تراشه جدید تنسور G3 چند ارتقاء در عملکرد خود را به همراه دارد. علاوه بر موارد اشاره شده در گزارش، از سایر مشخصات آن می‌توان به نمایشگر ۶.۲ اینچی OLED با نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز، ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی اشاره کرد. باتری ۴۵۷۵ میلی آمپر ساعتی آن نیز از شارژ سیمی ۲۷ وات و شارژ بی‌سیم ۱۸ وات پشتیبانی می‌کند و گوگل تا ۷ سال برای آن آپدیت نرم‌افزاری منتشر خواهد کرد.